:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Maciej Prokopowicz w finale "Młodego Muzyka Roku". Powalczy o wyjazd na Eurowizję!

Maciej Prokopowicz w finale

W poniedziałkowy (5.03) wieczór, na antenie stacji TVP Kultura transmitowany na żywo był konkurs Młody Muzyk Roku. W półfinale zmierzyło się ze sobą 12 najzdolniejszych muzyków z całego kraju. W gronie tym nie zabrakło pochodzącego ze Szczecinka, 17-letniego Macieja Prokopowicza, który poradził sobie wyśmienicie!

17-latek (na zdj. czwarty od lewej), który gra na puzonie pokazał się jury w składzie: Katarzyna Budnik-Gałązka, Włodek Pawlik i Marcin Nałęcz-Niesiołowski, ze świetnej strony. Pochodzący ze Szczecinka uzdolniony muzyk znalazł się w gronie pięciu najlepszych muzyków w Polsce i tym samym już 20 marca wystąpi w finale prestiżowego konkursu. Nagrodą dla zwycięzcy jest możliwość reprezentowania kraju w Konkursie Eurowizji dla Młodych Muzyków w Edynburgu. W finale muzycy wystąpią z orkiestrą im. Witolda Lustosławskiego. Transmisja również odbędzie się w TVP Kultura - początek o godzinie 20:20.

Oprócz Macieja, w finale znaleźli się również: Grzegorz Chwaliński, Marta Chlebicka, Piotr Motyka i Kacper Dworniczak. Warto dodać, że każdy z uczestników miał tylko 5 minut na pokazanie swoich możliwości, prezentować mogli się solo bądź z akompaniamentem fortepianu.

Maciej Prokopowicz obecnie jest uczniem Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Wcześniej był uczniem między innymi Gimnazjum nr 1 w Szczecinku i Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Oskara Kolberga. 17-latek jest laureatem wielu konkursów - zwyciężał w Ogólnopolskim Konkursie Puzonistów i Tubistów w Bytomiu, czy w 11. International Interpretative Competition for Wind Instruments w czeskim Brnie i zdobył Grand Prix na XI. Międzynarodowym Konkursie Instrumentów Dętych Wrocław 2017. Uzdolniony muzyk ma za sobą także nagraną płytę - zrobił to z Pilską Orkiestrą Rozrywkową i dętą "Silenzio". Maciej zagrał także na 11 koncertach na trasie "European Spirit of Youth Orchestra". 17-latek otrzymywał również Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne, a także stypendystą burmistrza Szczecinka. Latem ubiegłego roku wystąpił również na V. edycji "Art Pikniku" w Szczecinku.
Maciej Prokopowicz trzykrotnie triumfował w Konkursie Młodego Muzyka w Szczecinku w latach 2012-2016.

Trzymamy kciuki za powodzenie w finale!
 

fot. Młody Muzyk Roku / TVP

Patryk Witczuk


maciej prokopwicz młody muzyk roku konkurs szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2018-03-06 17:29:37

  Szacun

 • Olo - niezalogowany 2018-03-06 22:19:56

  Bravo Macieju !!! Gimnazjum nr 1 pozdrawia. Powodzenia.

 • Beata Ceglarz - niezalogowany 2018-03-06 22:32:43

  Gratulacje Maciek. Jesteśmy z Ciebie dumni. Trzymamy kciuki.

 • Dana - niezalogowany 2018-03-07 11:43:23

  Bardzo miła wiadomość, coś pozytywnego dla mieszkańców Szczecinka! Gratulacje!

 • D - niezalogowany 2018-03-07 20:55:40

  Gratulacje!

Dodajesz jako: Zaloguj się