:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mają dość pędzących ciężarówek. Mieszkańcy Parsęcka zablokowali drogę

Temat Szczecinecki 26/10/2018 12:36

„Przestrzegajcie ograniczeń prędkości”, „Kierowco zwolnij! My tu mieszkamy i chcemy żyć!”, „Walczymy o nasze bezpieczeństwo i spokój we własnym domu” – to tylko niektóre hasła, jakie można było zobaczyć na transparentach trzymanych w rękach protestujących mieszkańców Parsęcka. Zdesperowani mieszkańcy niewielkiej miejscowości w pobliżu Szczecinka postanowili zablokować biegnącą przez wieś drogę, którą codziennie, nie zważając na ograniczenia prędkości, przejeżdżają ciężkie pojazdy. 

Każdy, kto w piątek, 26.10 około południa chciał przejechać drogą biegnącą przez Parsęcko, musiał uzbroić się w cierpliwość. Protestujący mieszkańcy blokowali przejazd, maszerując w koło na przejściu dla pieszych. Po 20-minutowej blokadzie, mierzonej z zegarkiem w ręku, następowała krótka, 5-minutowa przerwa, w której przepuszczane były czekające na przejazd samochody. Wielu kierowców rezygnowało z czekania i wycofywało się, chcąc znaleźć alternatywną trasę przejazdu. Czego konkretnie domagają się mieszkańcy Parsęcka i czy ich postulaty mogą w najbliższej przyszłości zostać spełnione?

- Jest ograniczenie do 30 km/h dla samochodów ciężarowych. Stoi znak. Mimo to, kierowcy tego zakazu nie przestrzegają. Samochody przejeżdżają tędy z taką prędkością, że strach nawet chodzić po chodniku

– tłumaczy jedna z mieszkanek.

– Mało tego, kiedy pojazdy się mijają, to jest dosłownie katastrofa… Osobowe samochody też jeżdżą za szybko. Powinny jechać 40 km/h i nie przestrzegają tego. Ruch zaczyna się tutaj od samego rana: od godziny 5.00 i trwa do nocy, do godziny 23.00. To jest masakra. Domagamy się większej liczby patroli policji, ale przede wszystkim chcemy, by wreszcie wybudowano nam tu obwodnicę. To było obiecane ile już lat temu… Ja mieszkam tu już 19 lat i jakoś tej obwodnicy nie ma do tej pory. Sama kontrola nic nie da. Tylko obwodnica albo jakiś objazd może coś zmienić.

Co ważne, do protestu mieszkańców przyłączył się również wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Wójt razem z mieszkańcami Parsęcka brał udział w blokadzie drogi.

- Protest został zorganizowany przez mieszkańców Parsęcka w związku z nieprzestrzeganiem przez kierowców przepisów ruchu drogowego, związanych z ograniczeniami prędkości. Znak, który nakłada ograniczenia do 30 km/h, został w Parsęcku postawiony, jednak nie jest respektowany. Dlatego mieszkańcy wyszli na przejście dla pieszych, żeby pokazać, że trzeba tutaj zwalniać, ponieważ tu mieszkają ludzie

– powiedział wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. 

- Droga, na której to wszystko się dzieje, jest drogą powiatową – zaznaczył Ryszard Jasionas. – Od sprawdzania tego, czy znak zakazu jest respektowany, jest policja. Dzisiaj jest tu bardzo dużo policji. Razem z Powiatowym Zarządem dróg doprowadziliśmy do tego, że został tutaj postawiony ten znak. A dziś jestem tutaj i wspieram mieszkańców Parsęcka. 
 


 

Reklama

szczecinek parsęcko protest blokada drogi - komentarze opinie

 • gość 2018-10-26 16:20:55

  Rysiek, kurde co ty jeszcze wymiślisz przed wyborami, obyś nie gasił płonącego budynku urzędu gminy. Bo wtedy to już mieszkańcy wniosą cię z wdzięczności na urząd. Chłopie ten problem nie powstał wczoraj, gdzie byłeś przez ostatnie 4 lata. Dziś przed wyborami chcesz nadrobić wszystko czego mieszkańcy oczekują. Tylko że my już nie wierzymy w twoje obietnice, bo to już kolejne, jeszcze nie zralizowałeś tego co obiecywałeś 4 lata temu. LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ PO RAZ KOLEJNY NABRAĆ.

 • gość 2018-10-26 17:44:41

  Nie jestem fanem Pana Jasionasa nie wiem czy zrealizowal obietnice czy nie poniewaz nie interesuje sie od jakegos czasu polityka i nie wiem co obiecywal. Ale pamietam jak Wojtem byl Pan Babinski niestety i nie sa to mile wspomnienia.. wiec mysle ze Pan Jasionas jes "mniejszym złem" Moim zdaniem w Parsecku niezaleznie od tego kto bedzie Wojtem nie zmieni sie nic dopuki nie zmieni sie Soltys. Pora skonczyc z tym chorym ukladem i wybrac na stanowisko soltysa osobe mloda i ambitna ktorej bedzie zalezalo na rozwoju wsi a nie wyłacznie na dodatkowym zarobku .

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:06:05

  Czy Ty człowieku normalny jesteś?? Wszędzie węszysz podstępu wyborczego... Zajmij się jakąś pożyteczną pracą Mariusz może co??

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 18:35:59

  Kontrkandytat nie zrobił nic przez lat 12.. Niestety nie da sie ogarnąć nie małej gminy w 4 lata..

 • gość 2018-10-26 19:10:42

  Jasionas obiecywał obwodnicę przez cztery lata i nic nie zrobił, jak zawsze zresztą.Teraz blokuje drogę? Ryśku Ty sam siebie blokujesz,wstyd.Gdzie byłeś do tej pory .Teraz przed wyborami pokazałeś się w Parsęcku.

 • gość 2018-10-26 19:15:44

  A obecny wójt co zrobił? Dla Ludzi? Bo dla Siebie wiele. Lata i wzywa kontrkandydata na debatę, chyba za dużo westernów się na oglądał. Niech się ogarnie i za robotę weźmie a nie u starosty przesiaduję . Jego stołek jest w gminie . Jeszcze Ludzie się zdziwią do czego ten człowiek jest zdolny, tylko wtedy będzie za późno. Jeśli jest to kampania to niech będzie to czysta kampania, a nie kładzenie sobie kłody pod nogi. Bo mi się wydaję że to startują poważni ludzie na poważne stanowisko.

 • Mieszkaniec Parsęcka - niezalogowany 2018-10-26 19:18:08

  Panie Wójcie dziękujemy za wsparcie dzisiejszego protestu. Wiemy, że realizacja takiej inwestycji jaką jest budowa obwodnicy naszej miejscowości wymaga czasu i dużo pracy. Cieszymy się, że wszystko jest na dobrej drodze i już w przyszłym roku samochodu ciężarowe ominąć naszą wieś. Większa część mieszkańców Parsęcka jest za Panem Ryszardem. Mamy nowego radnego, więc Pana również potrzebujemy. :-)

 • Gość - niezalogowany 2018-10-26 21:32:40

  12 lat to p. Janusz kanalizację ludziom obiecywał np w STARYM Wierzchowie, Sporem, pod swoim nosem w Wilczych Laskach i co zrobił?? Guzik zrobił... Wtedy kiedy można było pozyskać środki na budowę kanalizacji w całej Gminie to gdzie był?? Tymczasem jeździ ze swoimi radnymi i okłamują ludzi, którzy chłoną wszystko że niby jedna czy druga Pani radna to czy tamto załatwiła. G... załatwili. Słoma z butów wystaje i nic więcej.

 • zMiasta - niezalogowany 2018-10-26 22:24:14

  Do "mieszaniec;} z Parsęcka, czyżby autopromocja radnego. Brąz z noska synku wytrzyj;)))))

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 09:49:43

  Wójt się pojawił bo myśli że więcej głosów dostanie bo wie że jest dogrywka . Zapoźno panie wójcie miał Pan 4 lata..

 • Mieszkaniec Parsęcka - niezalogowany 2018-10-27 11:23:23

  Do użytkownika "zMiasta" - mieszkańcy Parsęcka oczekiwali zmian i wybrali nowego radnego. Jest to osoba młoda i zaangażowana w życie tutejszej jednostki OSP. Jestem przekonany, za Pan Mirek - nasz nowy radny w Parsęcku poradzi sobie z bardzo odpowiedzialną rolą i zmieni otoczenie naszej wioski. Zaniedbania są olbrzymie, ale dobrze wiemy, że nie uda się tego nadrobić w krótkim czasie. Najważniejsze to zaangażowanie i pomysł na rozwój. Mieszkańcy Parsęcka zagłosują w drugiej turze na Pana Ryszarda. Widać to również po banerach w Parsecku. Parsęcko popiera wyłącznie Pana Ryszarda Jasionasa. To wyłącznie najlepszy kandydat na wójta. I nic tego nie zmieni.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-27 11:36:41

  W Szczecinku na ul słowiańskiej jest to samo wciąż są korki, bo do kronospanu jeżdżą ciężarówki z drewnem, ale nie tylko bo to jest trasa nad morze no i Koszalin. Tak że mamy serdecznie dość tych samochodów osobowych i dostawczych i ciężarowych. Czekamy na obwodnicę miasta która jest w budowie. Oby nie było szybko zimy to może się uda zakończyć to szybko.

 • gość 1 - niezalogowany 2018-10-27 13:14:57

  Skoro od przyszłego roku ma być obwodnica to chyba ten Wójt jednak coś zrobił w tej sprawie w Starostwie. Dróg nie buduje się na pstryknięcie palcami , przecież jak kazda budowa wymaga to pewnie ustaleń uzgodnień, zmiany przeznaczenia gruntów pewnie trzeba też grunt pod obwodnicę wykupić jak sie nie ma swojego. Ale żeby to zrobić to pewnie trzeba sie ruszyć i nie siedzieć na urzędzie bo od siedzenia nic sie samo nie robi. Dość już miejiśmy siedzącego wujta co to jekow sluchal i interwencyjnych codziennie do pracy woził - jakby nie mial kierowcy . Brawo Jasioas

 • gość 2018-10-27 21:25:54

  Proponuje zeby radnego Mirka wybrac na soltysa nie wiem czy interesuje go ta posada jesli nie warto byloby go do tego przekonac. Mieszkancy Parsecka do dzieła

 • goscparsecko - niezalogowany 2018-10-29 12:24:54

  babol był 3 kadencje i hu.... zrobil a od Jasionasa oczekują cudow w ciągu 4 lat co za parchy

 • gość 2018-10-30 18:21:35

  LUDZIE NIE DAJCIE SIĘ PO RAZ KOLEJNY NABRAĆ.Jasionas obiecywał obwodnicę przez cztery lata i nic nie zrobił, jak zawsze zresztą.Teraz blokuje drogę?A TERAZ OBIECUJE PRZYŁĄCZENIE GMINY SZCZECINEK DO MIASTA,HA,HA TO JEGO PROGRAM WYBORCZY, CYRK.

 • gość 2018-10-31 08:27:38

  ludzie nie dajcie się nabrać Babinskiem ten to obiecywał 12 lat i jeszcze dłużej o wciskaniu ciemnoty już nie wspomnę.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"