:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Mała Filharmonia - kolejny sezon wystartował

Rozpoczął się kolejny sezon występów Szczecineckiej Małej Filharmonii. Inauguracja cyklu koncertów 2013/2014 miała miejsce w sobotni (26.10) wieczór. Wyjątkowo - po raz pierwszy zarówno w dziejach parafii, jak i w dosyć krótkiej historii Małej Filharmonii - koncert inauguracyjny odbył się w kościele Ducha św. w Szczecinku. Początek sezonu, jak na rangę tego wydarzenia przystało, miał niebywale huczny charakter. Tym razem grupa zapalonych miłośników muzyki poważnej, zarówno uczniów, jak i profesjonalistów, ze Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga powiększyła się o grono młodych muzyków z zaprzyjaźnionego ze Szczecinkiem – Neustrelitz. Międzynarodowa, licząca około 80 osób polsko-niemiecka orkiestra przyciągnęła prawdziwe tłumy spragnionych niezapomnianych wrażeń szczecinecczan.

Bohaterów koncertu, muzyków ze Szczecinka i z Niemiec przywitał na początku ks. proboszcz parafii Ducha św. o. Arkadiusz Sojka. Koncert tradycyjnie już poprowadziła wicedyrektor szczecineckiej szkoły muzycznej, Agnieszka Orłowska. – Bardzo mi miło, że znów jesteśmy razem po kilku miesiącach przerwy. Mam nadzieję, że nasza oferta i koncerty, które przygotowujemy, przypadną państwu do gustu i każdy odnajdzie coś dla siebie – powiedziała Agnieszka Orłowska. – Zwykle spotykamy się w sali kina Wolność – dodała prowadząca. – Z bardzo praktycznego względu spotkaliśmy się tym razem w kościele oo. redemptorystów. Orkiestra jest tak liczna, że w kinie Wolność po prostu by się nie zmieściła. Dodatkowo jest jeszcze fortepian, który specjalnie na ten wieczór przyjechał ze szkoły muzycznej. 

Koncert został podzielony na dwie części. Podczas pierwszej, kiedy to przy fortepianie zasiadał nauczyciel szczecineckiej szkoły muzycznej – Paweł Murawski, publiczność mogła usłyszeć kompozycję S. Rachmaninowa. W kolejnej zabrzmiały m.in. fragmenty utworów W. Lutosławskiego i A. Marqueza. Prawdziwą wisienką na torcie okazał się natomiast brawurowo wykonany Mazur z Halki S. Moniuszki, którego chociażby ze względu na nadzwyczajną liczbę muzyków z pewnością nie powstydziłby się sam kompozytor. Warto nadmienić, że obie orkiestry wystąpiły pod batutami Tomasza Giłki oraz Johannes’a Groh. (red) 

Mała Filharmonia - kolejny sezon wystartował komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com