:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Małgorzata Glinka w Szczecinku. MKS Gryf ze znakomitym wsparciem

W poniedziałek, 13 listopada, w Urzędzie Miasta w Szczecinku, odbył się briefing prasowy, podczas którego podpisana została umowa między Miastem Szczecinek, Fundacją „Glinka Academy” oraz klubem Gryf Szczecinek.

Umowa dotyczyła wsparcia dla klubu między innymi w zakresie wyposażenia sportowego i organizacji treningów.

W poniedziałkowym spotkaniu, udział wzięła Małgorzata Glinka, była reprezentantka Polski (rozegrała blisko 300 spotkań!) w siatkówce. Ze strony miasta uczestniczyli prezes MKS Gryf Piotr Szadkowski, wiceprezes klubu Dariusz Brambor, zastępca burmistrza Daniel Rak, dyrektor OSiR Maciej Makselon.

- Projekt “Glinka Academy” jest projektem bardzo rozbudowanym. Ma za zadanie pomagać przede wszystkim zawodnikom w wieku 7-12 lat, naszym celem jest ułożyć jednolity system szkolenia dla dzieci. Nie zapominamy też o trenerach i instruktorach, którzy tak samo będą się szkolić, aby te treningi były bardziej urozmaicone. Niestety, w dzisiejszych czasach, dzieci mają mnóstwo atrakcji i sport schodzi na dalszy plan, chcemy zadbać o wadę postawy - powiedziała do zebranych na sali dziennikarzy Małgorzata Glinka.

- Na ten projekt cieszą się wszyscy trenerzy, którzy pracują w MKS Gryf Szczecinek, ponieważ będą konferencje i szkolenia i będziemy się wszyscy szkolili. Cieszę się, że gimnastyka korekcyjna i korygowanie wad postawy, będzie również priorytetem jeżeli chodzi o działalność Akademii i klubu. Podziękowania dla miasta i dla burmistrza, za to, że zaangażował się w ten cały projekt - powiedział z kolei Piotr Szadkowski.

Warto wspomnieć, że Szczecinek znalazł się wśród 25 klubów, które zostały zakwalifikowane do ogólnopolskiego programu wspierania rozwoju i rozwijaniu talentów dzieci i młodzieży.

Przypomnijmy. “Glinka Academy” organizuje wyjazdy na obozy w Polsce i do innych krajów, także dla trenerów, posiada także kompleksowy program szkoleniowy i zapewnia opiekę ekspertów.

Dołączenie MKS Gryf Szczecinek do projektu byłej wybitnej siatkarki, jest z całą pewnością pierwszym z ważnych kroków dążących ku poprawie sytuacji siatkówki w Szczecinku.


 

Patryk Witczuk

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


małgorzata glinka academy mks gryf szczecinek siatkówka - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się