:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 3°C
powietrze B. dobre

Małgorzata Golińska o wyniku wyborów: Odkłamujemy przeświadczenie, że w Szczecinku nie ma PiS-u

Temat Szczecinecki 14/10/2019 12:08

Po podliczeniu głosów o pewnym sukcesie wyborczym może mówić Małgorzata Golińska. Obecna wiceminister środowiska zdobyła łącznie 16 497 głosów. Obejmie mandat poselski. W krótkiej rozmowie z Małgorzatą Golińską pytamy m.in. o pierwsze powyborcze wrażenia i oceny.

Informacja o zdobytym przez Panią mandacie poselskim jest już oficjalna?

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że ten mandat zdobędę. W sumie Prawo i Sprawiedliwość zdobyło w naszym okręgu trzy mandaty. 

No właśnie. Wynik, można powiedzieć, jest tym razem historyczny. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość “odbiło” nie tylko region, ale i woj. zachodniopomorskie?

Odbiliśmy województwo, odbiliśmy region. To efekt naszej pracy trwającej przez cztery lata. Była to praca drużynowa. Muszę przyznać, że niezwykle skutecznie i dobrze współpracowało mi się z posłami Stefanem Strzałkowskim czy z Pawłem Szefernakerem. To, że stworzyliśmy taką drużynę, która nie spierała się co do szczegółów, tylko ukierunkowała się na działania na rzecz regionu - wspólnie, dało właśnie taki efekt. Przełożyło się to oczywiście na wynik wynik wyborczy. 

Radość, jak można się spodziewać, jest duża.

To nie tylko radość, ale i wielkie zobowiązanie, żeby teraz nikogo nie zawieść. Cieszę się z jednej strony z tego mandatu zaufania, że jednak PiS większości wyborców nie zawiodło przez te cztery lata. Ale przed nami cztery lata pewnie jeszcze trudniejsze. Będziemy się starać utrzymać te dobre kierunki i wszystkie te reformy, które już wprowadziliśmy. Będziemy też chcieli doprowadzić do końca te reformy, które są dopiero na początku. 

Widać już, że w Sejmie będzie bardzo różnorodna opozycja... 

Z jednej strony będą ci, którzy teoretycznie powinni myśleć bardzo podobnie do nas, czyli Konfederacja. Ale niestety, przedstawiciele Konfederacji uważają nas za wrogów Polski. Dla mnie to jest coś, co mnie osobiście niezwykle dotyka, bo w moim przekonaniu, nie daliśmy nikomu powodu do tego, aby miał prawo nas tak ocenić. A zwłaszcza tym, którzy deklarują, że są po prawej stronie i są propolscy. Padają za duże słowa i źle się to zaczyna. 

Sporo głosów otrzymała również Koalicja Obywatelska. 

Co do opozycji w postaci KO, to myślę, że pokazali przez te cztery lata, w jaki sposób funkcjonują. Ich kampania wyborcza także pokazała, że chcą utrzymać ten właśnie kurs. 

Nowością w Sejmie jest Lewica. 

Tak. Przypomniałam sobie wczoraj 2016 rok, kiedy w lutym zorganizowaliśmy konferencję dotyczącą Żołnierzy Wyklętych. Wstał wtedy jeden z tych żołnierzy i podziękował za to, że przypomnieliśmy, odkopaliśmy wręcz ich wspomnienia, że odkłamujemy historię. Dziękował za to, że Żołnierze Wyklęci mogą gościć w Sejmie i że nie ma tam komunistów. Dzisiaj widzimy, że jednak wrócili… Wrócili tak naprawdę przywróceni do życia przez Grzegorza Schetynę w wyborach do europarlamentu. Mocno urośli w siłę. To będzie trudna opozycja. Daleka od nas światopoglądowo.

Zagadką będzie też chyba PSL połączone z Kukizem.

Oni są dzisiaj tak pomieszani, że trudno mi ich nawet oceniać. Tak szybko zmieniają nastawienie do różnych tematów, w zależności od tego, co sondaże im pokazują... Dlatego są niezwykle nieprzewidywalni. I dlatego to będzie trudna kadencja. Mam nadzieję, że nasze wewnętrzne weryfikacje, rozliczenia, sprawdzanie, co wyszło, a co nie, że jednak nie doprowadzą do żadnych wewnętrznych sporów, tylko że będziemy mogli dalej stanowić dobrą drużynę na kolejne cztery lata. Tylko w takich warunkach chciałabym pełnić ten mandat. 

Mandaty poselskie spośród kandydatów ze Szczecinka zdobyli również Jerzy Hardie-Douglas oraz Radosław Lubczyk.

Gratuluję im oczywiście, że uzyskali poparcie wśród wyborców. Mam nadzieję, że będziemy wspólnie działać dla dobra naszego regionu. I odwrotnie: że oni także postawią wyżej dobro naszych mieszkańców ponad podziały partyjne. Na to przede wszystkim liczę. Ja swój mandat traktuję jako narzędzie do wykonania pewnych rzeczy, nie jako cel sam w sobie. Dlatego kiedy znów dostałam to narzędzie do ręki, już teraz zastanawiam się, jak dobrze i mądrze je wykorzystać, żeby tego czasu nie zmarnować. 

Te wybory pokazały jeszcze coś. Do tej pory można było oceniać, że PiS-u w Szczecinku nie ma, że w powiecie także jest niewidoczny.

Trochę zaczynamy odkłamywać to przeświadczenie, że w Szczecinku nie ma PiS-u czy że w powiecie nie ma PiS-u, że w regionie jest słaby PiS. Te 100 tys. ludzi, którzy oddali na nas swój głos, pokazuje, że tutaj też jest obecne Prawo i Sprawiedliwość. Może nie jesteśmy widoczni podczas spektakularnych akcji, które potem w mediach dobrze się prezentują, ale przede wszystkim w codziennym działaniu jesteśmy skuteczni. Korzystając z okazji, chciałabym podziękować tym wszystkim, którzy poszli do wyborów, bo frekwencja była absolutnie rekordowa. To sprawia, że mandat, który uzyskaliśmy, jest dużo mocniejszy niż ten, który mieliśmy cztery lata temu. Jestem niezwykle wdzięczna wszystkim, którzy nam zaufali ponownie, bo to oznacza, że pozytywnie nas zweryfikowano i że przekonaliśmy do siebie tych, którzy do tej pory byli nieprzekonani. Oczywiście dziękuję również mocno tym, którzy zaangażowali się w tę kampanię. Jestem dla tych osób pełna podziwu, bo niejednokrotnie poświęcały swój wolny czas, To jest absolutnie nieocenione. 

 

Rozmawiała Magdalena Szkudlarek-Szarkowska

Reklama

wybory parlament golińska pis wiceminister środowiska - komentarze opinie

 • gość 2019-10-14 13:00:18

  PiS=PO z drobnymi różnicami

 • gość 2019-10-14 13:24:33

  Razem z wujkiem w sejmie. Może razem w podróż do warszawki? Będzie chociaż jeden plus, taniej dla podatników.

 • gość 2019-10-14 14:25:55

  gość
  2019-10-14 13:24:33
  Razem z wujkiem w sejmie. Może razem w podróż do warszawki? Będzie chociaż jeden plus, taniej dla podatników.

  No co ty, i tak dwie kilometrówki by wzięli, chyba że samolotem, bo lubią sobie polatać za nasze

 • gość 2019-10-14 15:59:43

  Na nic zdały się knowania RDSu i państwa ekologów promujących Hoca. Tyle mieliście styczności z JHD i nic się nie nauczyliście że nie robi się do własnego gniazda tylko jak ciśnie na kiszkę to szuka się WC.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-14 16:57:49

  Ale Pani wiceminister jest grzeczna i spolegliwa. To inaczej niż jej kontrkandydat z Partii Obciachu.

 • ola - niezalogowany 2019-10-14 17:28:56

  Bo nie ma pisu, tylko szkoda by było tych 1500 zł na dzieci.

 • Simba - niezalogowany 2019-10-14 17:47:06

  Gratuluję Pani Małgosiu, wytrzymała Pani tą grubiańską falę hejtu i pomówień. Ponownie okazało się że poparcie terry dla Hoca jest funta kłaków warte.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-14 19:30:25

  Szczecinecki PIS?Garstka hejterów jak widać powyżej.

 • gość 2019-10-14 21:30:25

  Pani Małgosiu ile wystapień na mównicy sejmowej Pani miała? ,co Pani zrobiła dobrego dla przeciętnego mieszkańca Szczecinka, dla tej pięknej ziemi dla tych jezior łupionych przez jednego dzierżawcę?

 • Franka - niezalogowany 2019-10-15 09:41:35

  Super, że tylu przedstawicieli Szczecinka i okolicy weszło, Jerzy Hardie - Douglas, Lubczyk, Hoc, Golińska. Douglas jest bardzo doświadczonym politykiem, Lubczyk go goni - oby dobrze głosowali i oby Polska była wolną i mądrą Polską.

 • adam65 - niezalogowany 2019-10-15 09:51:26

  DO gośc pytający się ile razy pani Golińska była na mównicy w sejmie.Z tego co pamiętam była kilka razy . Ale może nie chodzi by iśc na mównicę i gadac głupoty. To raz .A dwa. Pani Golińska pogratulowała panu JHD . Nie słyszałem by on to zrobił w stosunku do niej. Dwa . To ,że Kronospan założył filtry to nie zabiegi ani Radnych miasta z PO , czy jak to sobie przypisuje pan JHD. Był to wynik zmiany ustawy środowiskowej PiSu. I to ona wymusiła załóżenie tych filtrów. Ale , aby dostrzec takie niuanse trzeba słuchac i czytac i SAMEMU wyciągac wnioski , a nie czekać na gotowca z mediów

 • Terra i RDS - niezalogowany 2019-10-15 17:19:37

  Do simby i gościa z 2019-10-14 15:59:43 w przeciwieństwie do was lub ciebie podpisuję się z imienia i nazwiska pod moim komentarzem . Piszecie lub piszesz o rzekomych knowaniach i hejcie (?!) w związku z naszym poparciem dla Posła doktora Czesława Hoca. Jesteśmy dumni z tego , że mogliśmy poprzeć w Wyborach Parlamentarnych Pana Posła. Jest to osoba która wspierała i wspiera mieszkańców Szczecinka w walce o czyste powietrze i w rozwiązywaniu również innych problemów naszego miasta. W przeciwieństwie do ciebie nie ukrywam się pod tajemniczymi nickami i nie strzelam zza węgła ślepakami. Pozdrawiam i życzę odwagi :)
  p.s. Pragnę nadmienić , że Pan Poseł Czesław Hoc uzyskał najwyższy wynik poparcia w całym Okręgu Nr. 40 . Głosowało na niego ponad 33 tys. wyborców - i tyle w temacie.
  Jacek Pawłowicz

 • Andrzej - niezalogowany 2019-10-15 20:37:36

  JHD musiał jakoś dorobić.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-15 21:23:33

  coś dobrego dla Szczecinka może zrobić tylko JHD i nikt więcej, jasne???

 • gość 2019-10-16 01:00:00

  Gratuluję Pani Małgosi

 • Gość - niezalogowany 2019-10-16 06:33:46

  Wynik przy wsparciu TV wcale nie jest taki dobry.

 • gość 2019-10-16 09:37:22

  Dobrze wiedzieć że nasza poseł ma w terrarystach i rds-ie wrogów. Ja w przyłbicy lub szyszaku nie chodzę, dzięki temu nie mam zakutego łba.

 • gość 2019-10-16 09:42:14

  Widzę że pan Jacuś z terry nabiera manier jhd i chętnie by eliminował myślących inaczej. POdzieliliście miasto między siebie RDS i PO, pewnie dlatego nowa twarz jak Pan dr. Berezowski ma pod górę.

 • Enzoo - niezalogowany 2019-10-16 10:25:47

  Gratuluję i życzę dalszych sukcesów!

 • Baranek - niezalogowany 2019-10-16 10:36:49

  Utaplani w brudnej rozpuście
  A na gębach fałszywy uśmiech
  Byle zagnać do swego bagna, ale wara wam!
  Ja ją przecież lepiej znam

 • Brawo - niezalogowany 2019-10-16 11:59:08

  Panie Jacku!Skwitował pan anonimowych hejterów w kilku zdaniach.Dosadnie.

 • gość 2019-10-16 14:14:09

  Panie hejterze skwitował pan pana jacka w kilku słowach jeszcze dosadniej

 • gość 2019-10-16 21:40:14

  Terra potrzebuje krono jak ryba czystej wody. Zawsze twierdziłem że zielone to takie niedojrzałe czerwone.

 • gość 2019-10-16 23:11:51

  To prawda, w Szczecinku lokalny PIS nie istnieje .

 • gość 2019-10-17 09:13:30

  To prawda, w Szczecinku RDS jest przybudówką POKO?

 • gość 2019-10-17 17:38:47

  PiS jest. Ale dla swoich. Obsadzic jedynki w wyborach i dać stołek.

 • gość 2019-10-18 19:20:57

  Szkoda,że złodziei Włapko wszedł. Cóż debile zagłosowali i są tego skutki

 • gość 2019-10-28 23:32:57

  Proszę dajcie już spokój tym kabareciarzom sejmowym , nie mówię tylko o naszych ale ogólnie o sejmie to co zaprezentowali w ostatniej kadencji i to koszmar , dzieci się wręcz śmieją , szkda tylko naszych pieniędzy . Kultura zachowań niektórych posłów sięga zera , kto na takie coś głosował . Obecna kadencja szykuje się nie lepsza , będziemy mieli ciąg dalszy kabaretu za darmo HA HA HA JAKIRA , BUDKA MIKKE

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Osuszanie, likwidacja wilgoci technologicznej (posadzki, tynki), ozonowanie pomieszczeń i samochodów, wypożyczalnia profesjonalnych osuszaczy,..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Dla Chłopca Kurtki

Posiadam Na Sprzedaż Kurtki Zimowe (dla chłopca) rozm. 134-140 szt. 3. Cena za jedną 80 zł + wysyłka. Ciuchy Paczka Spodnie i Bluzy Rozm.134-140. Za..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"