:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C bezchmurnie

Małgorzata Zielenkiewicz z wyróżnieniem w Słupsku

Małgorzata Zielenkiewicz z wyróżnieniem w Słupsku

Zachwycają przebogatą wyobraźnią, wrażliwością i literacką pasją. Mowa o uczestnikach 34. Międzynarodowego Konkursu Literackiego Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej, który odbywa się w Słupsku. To jedna z największych imprez kulturalnych, poświęconych młodym talentom literackim w kraju.

W tym roku na konkurs nadesłano aż 8195 zestawów wierszy i opowiadań, a także prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski oraz z zagranicy: z USA, Niemiec, Litwy i Ukrainy. 
Co ważne wśród osób nagrodzonych w tym prestiżowym, literackim konkursie znalazła się uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Szczecinku. Małgorzata Zielenkiewicz otrzymała wyróżnienie. Grono pedagogiczne szczecineckiej „czwórki”, które podzieliło się z nami tą informacją, nie kryje swojej dumy. 
Jury w nadesłanych tekstach oceniało m.in. oryginalność, świadomość języka, literackość, autentyczność pomysłu i ujawniony talent autora. Konkurs ma zaś na celu dowartościowanie i promowanie talentów literackich. Po każdej edycji wydawana jest książka z wyróżnionymi tekstami, która jest najczęściej pierwszą publikacją nagrodzonych, młodych literatów. 
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


konkurs literacki wandy chotomskiej - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się