:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Mało Małgorzaty Ostrowskiej, ale dużo Raya Wilsona. Ten wieczór należał do niego

W sobotę, 22 lipca, odbył się drugi dzień jubileuszowej 5. edycji Art Pikniku. Już od samego rana, imprez nie brakowało. Odbył się bowiem Piknik Księżnej Jadwigi na terenie Muzeum Regionalnego, Pojawił się również pokaz uliczny grupy Pławna 9 Dariusza Milińskiego.

Prawdziwe emocje czekały nas przy samym zamku. Na sam początek, mogliśmy posłuchać występu formacji Velvet Alibi, która przyjechała prosto z Irlandii. Grupa zaprezentowała utwory melting funk funk, soul, reggae. 
To był czas, podczas którego na tereny pod zamkiem właśnie zaczęły przybywać rzesze mieszkańców. 
Następnie przyszedł czas na zespół Free Dub Press. Grupa pochodząca z Brighton liczy sobie sześciu członków, tworzy między innymi utwory w takich gatunkach muzycznych, jak dub, reggae i hip-hop.

Na scenie pojawiła się na moment także szczecinecczanka Magdalena Górecka, która dzień wcześniej również zaprezentowała się w czasie pierwszego dnia Art Pikniku.

To nie był jednak koniec. Wieczorem wszyscy zgromadzeni (a było ich naprawdę sporo) mogli posłuchać jubileuszowego sztandarowego projektu muzycznego - Art Piknik Band. Gościnnie wystąpili pochodząca ze Szczecinka Małgorzata Ostrowska i znany gitarzysta rockowy, Piotr Zander. APB prowadzili zaś Rafał „Lambada" Zabuski wraz z Robertem Duncanem White (Banned Sauce). Co warto wspomnieć, sam projekt tworzyli muzycy, którzy są zaprzyjaźnieni z Art Piknikiem. Wszystkich ich łączy przyjaźń oraz miłość do muzyki i naszego miasta.
Oczywiście, na scenie szczecineckiego Art Pikniku nie mogło zabraknąć sekcji dętej,  w której między innymi mogliśmy zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć Pawła Krawczonka (Jazz Riders), Macieja Prokopowicza, Patryka Rynkiewicza, Krzysztofa Kuśmierka i Kacpra Krupę.

Występ Małgorzaty Ostrowskiej był jej pierwszym na terenie naszego miasta od roku 2010. Niestety, nie trwał on zbyt długo - po zaśpiewaniu dwóch utworów piosenkarka zeszła ze sceny. Mieszkańcy, którzy wyraźnie oczekiwali jej występu, byli mocno zawiedzeni.  
Prawdziwą gwiazdą wieczoru i drugiego dnia Art Pikniku w Szczecinku był jednak Ray Wilson - szkocki wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów, znany przede wszystkim ze wspólnych, dwuletnich występów z legendarną grupą Genesis. Od 2008 roku mieszka w Poznaniu. Świetny koncert Szkota trwał blisko dwie godziny. Mogliśmy usłyszeć takie kawałki, jak “Mama”, “No Son Of Mine”, czy “Change” i “Inside” oraz “Follow you, Follow me”. Koncert bardzo przypadł do gustu bawiącej się publiczności.

Po głośnym skandowaniu przez publiczność “Ray!”, wokalista zaprezentował kolejne utwory. Każdy, kto tego sobotniego dnia pojawił się koło zamku, nie mógł narzekać. Impreza była niezwykle ciekawa, a dobrej zabawy nie brakowało. I z całą pewnością, zostanie zapamiętana na długo.
Na zakończenie tego dnia Art Pikniku, po raz kolejny na terenach przy hali “Ślusarnia” miało miejsce after party.

W niedzielę, ostatniego dnia AP, rusza Art Wioska. Miejsce będzie miała parada figury Księżnej Jadwigi od zamku do Art Wioski na terenie Ślusarni i rozpoczęcie Jarmarku Księżnej Jadwigi. Niedzielne wydarzenia Art Pikniku będą miały miejsce przez cały dzień właśnie w Art Wiosce. W programie: jarmark rękodzieła, spektakle dla dzieci oraz dla dorosłych, a także koncerty, w tym m.in. koncert szczecineckiej grupy James Button Band.


Patryk Witczuk


art piknik ray wilson małgorzata ostrowska genesis - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-07-23 14:46:56

    Ostrowska wielka kiszka dwie piosenki

  • Paweł - niezalogowany 2017-07-24 09:21:41

    A ja osobiście byłem zaskoczony że pani Ostrowska jeszcze będzie potrafiła aż tak wyciągnąć głos muszę przyznać szacunek

Dodajesz jako: Zaloguj się