:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Mammobus zaparkuje w Grzmiącej

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Jest to dobra okazja do tego, aby zainteresować się swoim zdrowiem i wybrać się na badanie mammograficzne. Mieszkanki naszego powiatu już za nieco ponad dwa tygodnie będą mogły wykonać takie badanie bezpłatnie – zostanie ono sfinansowane przez NFZ w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

Program ten jest skierowany do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, ponieważ w tej grupie wiekowej obserwowalny jest wzrost zachorowań na nowotwór złośliwy, jakim jest rak piersi. Panie spoza tego przedziału wiekowego, jednak nie młodsze niż 35 lat, również mogą wykonać badanie w mammobusie, za uiszczeniem opłaty w wysokości 80zł oraz okazaniem zaświadczenia od lekarza o braku przeciwwskazań do wykonania tego typu badania. 

W czwartek, 31 października mammobus po raz kolejny odwiedzi gminę Grzmiąca i stanie przy Urzędzie Gminy, ul. 1 Maja 7.

- Badanie mammograficzne, czyli prześwietlenie piersi, to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi – informuje Agata Jabłonowska, specjalista ds. marketingu i PR w FADO Centrum Usług Medycznych. - Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Badanie wykona firma FADO Centrum Usług Medycznych z Gdyni. Panie, które chcą wykonać badanie w mammobusie, powinny wcześniej zarejestrować się pod nr tel: 801 080 007 lub 58 666 2 444 lub na www.fado.pl, a także  przynieść ze sobą dowód osobisty.(mg)

 

Foto: Agata Jabłonowska, FADO Centrum Usług Medycznych

Mammobus zaparkuje w Grzmiącej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com