:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 05/09/2018 13:03

Marcin Bedka. Radny Rady Miasta Szczecinek klubu Razem dla Szczecinka, wcześniej  Kandydat na Senatora Kongresu Nowej Prawicy. W Szczecinku znany także jako inicjator referendum w sprawie rozwiązania Straży Miejskiej. Dzisiejszy gość radia Szczecinek. Rozmowa wyłącznie o wyborach.

 

Czy jest pan Twarzą Razem dla Szczecinka?

 • Jedną z twarzy. Jest ich wiele. Samych członków - założycieli jest ośmiu.

Ludzie kojarzą raczej te twarze widoczne podczas sesji Rady Miasta Szczecinek, twarze opozycji. To twarze RDS. Pomyliłem się?

 • Nie. To są te najbardziej rozpoznawane twarze Razem dla Szczecinka. Ludzie, którzy w tej kadencji zrobili najwięcej tych rzeczy, które było widać. Ale RdS to też masa ludzi którzy nam pomagali działać, nosili gazetki… To duże grono.

Kto powinien odpowiadać za losy Razem dla Szczecinka, za wytyczanie kierunku działań?

 • Do pewnego momentu odpowiadaliśmy wszyscy, w pewnym momencie to się wszystko troszeczkę pozmieniało. Jak widać po komitetach, które zostały pozawiązywane, troszeczkę się to rozjechało. Losy RdS się trochę rozjechały, ale uważam że ruch społeczny RdS nadal dobrze funkcjonuje. Tu bardziej same kwestie wyborcze spowodowały to, że RdS się podzielił.

Dlaczego?

 • Myślę, że przy okazji wyborów. W ramach RdS razem dogadaliśmy się, że wspólnie pójdziemy do wyborów. W pewnym momencie okazało się, że różnice programowe, które gdzieś tam w trakcie powynikały w części ruchu doprowadziły do tego, że do wyborów pójdziemy osobno. Wyborczo ruch się podzielił mniej więcej na połowę i w tej chwili będziemy działali w dwóch grupach.

Mówimy o tym ruchu wyborczym znanym wcześniej jako Razem dla Szczecinka, czy o ruchu wyborczym znanym jako PiS?

 • Plan był taki, aby wystartować w jednym wspólnym komitecie. Największym ugrupowaniem w RdS są członkowie PiS, mają największe poparcie w Polsce.

Mają poparcie w Polsce, a czy mają poparcie w Szczecinku?

 • To już jest inna sprawa. Mimo tego, że bardzo szanuję i ludzi z PiS, działaczy, wyborców, to jest tak taka wąska grupa “twardogłowych”, którzy uważają że jeżeli na terenie całej Polski mają jakieś na przykład 40% (poparcia - dop. red.), to na teren Szczecinka też to się jakoś przełoży. W jakiś sposób więc takie środowiska jak moje, antysystemowe i tzw. wolnościowe, nie są im do niczego potrzebne. Tak się stało, że te środowiska pójdą same.

Pójdą same? Komitety wyborcze są dwa: Pana komitet wyborczy i KWW Razem dla Szczecinka.

 • Myślę, że KWW Razem dla Szczecinka nie zafunkcjonuje, a mój komitet wyborczy pewnie tak. Tak mi się w tej chwili wydaje. Jestem kandydatem na kandydata, jak już będę kandydatem na burmistrza to wtedy to ogłoszę.  To zajmie jeszcze chwilę. Do zeszłego piątku cały czas szliśmy razem.

To co się stało w ten piątek?

 • Powiedzmy, że pewne różnice programowe….

Programowe, czy osobowe?

 • Myślę że osobowe w stosunku niewielkim. Tu raczej te programowe kwestie. Jak jesteśmy różnymi grupami to trzeba wykonać kilka kroków wstecz żeby się dogadać i spotkać w miejscu które nas łączy, a nie dzieli. Myśmy starali się zrobić niemal wszystko, czego od nas oczekiwano po to, żeby pójść razem.

Mówi pan o rozmowach koalicyjnych, jednej liście?

 • Tak. W pewnym momencie stanęliśmy w takim miejscu, że cofnąć się już nie było jak. Ale ciężko było jakoś tej drugiej stronie do ustępstw. Tak naprawdę usłyszeliśmy, że nasz ruch nie wszystkim tam jest potrzebny i tak się stało, jak się stało. Myślę, że jest to pokłosie tego, że nie mamy już jednomandatowych okręgów wyborczych, to niemal zmuszało ludzi do wspólnych startów.

Jaki jest według pana możliwy scenariusz wyborczy w Szczecinku? Czy ilość przerodzi się w jakość i czy z tej ilości nie wyniknie bałagan?

 • Myślę że bałagan nie wyniknie. Czy się przerodzi w jakość? Ciężko mi oceniać innych pod tym względem. Jeśli my się zdecydujemy to myślę, że nasi kandydaci będą fachowi i będą to osoby w Szczecinku rozpoznawalne. Mogę zdradzić, że “jedynką” będzie Roman Matuszak, człowiek - ikona szczecineckiej polityki, jedna z najważniejszych postaci działających w mieście. Poparcie takiej osoby jest dla mnie bardzo ważne.

Myśli pan, że w tak małym mieście powiatowym jest miejsce na prawicę, lewicę, centrum, wolnościowców i Bóg wie kogo jeszcze?

 • Nie. Uważam, że powinna być jedna lista. To rozdrobienie powoduje właśnie brak okręgów jednomandatowych. Teraz wszyscy uważają, że będą w stanie sami coś osiągnąć.

Co jest pokusą do tego, żeby tak się rozdrobnić? Ta pokusa władzy?

 • To poczucie tego, że się ma poparcie. Że się jest większym i dla mniejszych nie ma miejsca. I to gubi tak prawą jak i tą drugą stronę.

Będzie pan kandydował na burmistrza Szczecinka?

 • Nie wiem. Na razie mogę powiedzieć, że jestem kandydatem na kandydata.

A kto zadecyduje o tym, że będzie pan kandydatem?

 • Ludzie tworzący komitet wyborczy.

Ale to Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Bedki… Nazwa komitetu o czymś jednak mówi?

 • Jeśli będzie wystawiony kandydat, to będzie to moja osoba. Dlatego nazwa komitetu jest, jaka jest.  Jak już wszystko dopniemy, ogłosimy mój start.

 

Rozmawiał Maciej Gasiul

Zapis rozmowy (audio) poniżej

 

Reklama

marcin bedka rada miasta szczecinek razem dla szczecinka - komentarze opinie

 • gość 2018-09-05 14:28:57

  Ale Joaśka zamieszała, że hej.

 • gość 2018-09-05 19:51:18

  Na prawej stronie jak zawsze. I tam gdzie państwo P tez jak zawsze.

 • gość 2018-09-05 19:53:56

  I dlatego prawica cudem zdobyła wladzę w Polsce. To się niestety (albo stety) nie przełoży na wynik na miejscu. Poza tym Szczecinek nie był nigdy miastem o skłonnościach prawicowych. Ale nie był też miastem delfina i innych złodziei :)

 • gość 2018-09-05 20:56:35

  UWAGA !!! Pierwszą decyzją burmistrza Bedki będzie zmiana nazwy naszego miasta na .......... MARCIN BEDKA

 • gość 2018-09-05 21:05:39

  No to Pawłowiczówna pozamiatała prawice i to ładnie oby znów sie nieokazało że delfin wygra "Rak lub Suchowiejko" bo inaczej to znów kupa kolesi i złodziei będzie przy korycie.

 • gość 2018-09-05 21:36:14

  zdecydowanie pan Bedka niż pani Pawłowicz !!!!

 • gość 2018-09-05 22:45:44

  Prawicę to sam p. Bedka chciał pozamiatać. Przykre.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-05 22:53:16

  Mam krótkie pytanie Panie Boże. I Pani P. Co zrobiliście dla miasta i mieszkańców Szczecinka? Tylko konkrety proszę, może przekonacie mnie i innych by na Was głosować. Pozdrawiam. Wyborca.

 • gość 2018-09-06 07:38:34

  Kto to ten Bedka? Jestem prawicowy, ale nie kupuję kolesia który rozwala prawicę na dwie frakcje, bo to zmniejsza szanse na wygraną prawicy. Przed wyborami to trzeba się zjednoczyć i grać do jednej bramki, a nie wykazywać jakieś ponad przeciętne ambicje z zerowym zapleczem.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-06 08:13:35

  Kudłaty, Delfin i Chodzący do tyłu trzęsą gaciami przed fabryką. Ale to fabryka zatrzęsła gaciami przed Panią P.

 • gość 2018-09-06 10:40:04

  Pawłowicz może zostać sołtysem na Świątkach

 • gość 2018-09-06 12:56:40

  Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta.... Przy takim układzie Rak ma fotel gwarantowany. Reszta startuje dla sportu, ewentualnie mocny kandydat PIS, ale nie ma w mieście takiego nazwiska.

 • gość 2018-09-06 15:13:50

  Bardzo negatywnie zaskoczył mnie pan Marcin. Próbował rozgrywać RdS zakładając swój komitet wyborczy wykorzystujący nazwę Razem dla Szczecinka. Przykre. Pani Joanno i całe RDS trzymam za wami kciuki.

 • gość 2018-09-06 15:20:43

  Tak Panie Bedka, aby być w RDS nie można grać osobno i to jeszcze w nie czysty sposób..

 • gość 2018-09-06 15:32:45

  PO w Szczecinku już prawie nie ma i każdy kto ma oczy i uszy to wie, tych paru prezesów spółek miejskich robiących tłum na spotkaniach nic nie zmieni. Natomiast podział prawej strony tylko wzmocni Porozumienie Samorządowe. Co do burmistrza to info dla troli z PO v-ce burmistrz przegra z każdym innym kandydatem obojętne czy rozpoznawalnym czy nie, a zasłużył sobie na to swoim postępowaniem nikt trzeźwo myślący nie zagłosuje na niego. Wystarczy przypomnieć sobie sławetny program TVN który obnażył jego postępowanie. Nie pomoże wam nawet dowożenie "wyborców" spod sklepu w Trzesiece no chyba, że zagłosują na niego koleżanki ze szkolenia językowego.

 • gość 2018-09-06 17:06:12

  Prawa strona ma piątą kolumnę, przykro

 • gość 2018-09-09 09:28:32

  Od kiedy PiS to prawica ? To są socjaliści tak jak PO czy SLD. Zresztą cała ta łunia to nowy socjalistyczny raj...

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"