:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Marcin Bedka: Próbujmy coś z tym fantem zrobić. Oni się czują bezkarni

Marcin Bedka. Ostatni ogłoszony oficjalnie kandydat na burmistrza Szczecinka, kandydujący z własnego komitetu wyborczego. Radny obecnej Rady Miasta Szczecinek. Z zawodu geodeta i sprzedawca oprzyrządowania geodezyjnego. Autor referendum w sprawie odwołania szczecineckiej Straży Miejskiej. Wystąpił także w słynnym programie TVN “Bliżej ludzi”, którego odcinek powstawał w Szczecinku. To wtedy cała Polska dowiedziała się o rodzinno - biznesowych układach na najwyższych szczeblach władzy w mieście.

Gość radia Szczecinek.
Fragmenty rozmowy, całość do obejrzenia powyżej

 

 • To nie program TVN pokazał nieprawidłowości w mieście. Zrobił to Marcin Bedka, który w tym programie uczestniczył. Takich rzeczy, które działają nieprawidłowo, przez ostatnie cztery lata pokazywałem bardzo dużo. Robię to, co mówię - podkreśla w rozmowie w radiu Szczecinek.

Trochę mało czasu zostało na kampanię?

 • Wychodzę z założenia, że nie jest ważne co powiem przez dwa tygodnie. Ja to mówiłem przez ostatnie sześć lat, z czego cztery w ramach Rady Miasta.

 • Jestem jednym z tych nielicznych, którzy kandydują na fotel burmistrza miasta Szczecinka i normalnie żyją. Nie są urzędującymi urzędnikami, nauczycielami którzy mogą sobie przeorganizować pracę i niezależnie od sytuacji i tak dostaną wynagrodzenie. Żyję z pracy własnych rąk i żeby wystartować w kampanii musiałem przeorganizować wszystko związane z pracą - mówi Marcin Bedka. - Mam dwa tygodnie na to, żeby przekonać ludzi do tego, że plotki które rozsyła moja konkurencja, są tylko plotkami.

 • Mamy przykład kampanii wiceburmistrza, który jeszcze chwilę temu, podczas gdy myśmy (klub RdS - dop. red.) składali to do Rady Miasta, nie popierał budżetu obywatelskiego. Ludzie, którzy kandydują z jego list głosowali przeciwko budżetowi obywatelskiemu, a dzisiaj pan Rak jest w stanie opowiedzieć nam wszystko. Jak ja mówię o parkingach dwupoziomowych, to za chwilę słyszę to na konwencji (PO - dop. red.). Jak słyszeliśmy kiedyś od ludzi z Platformy, że tańsze bilety komunikacji miejskiej to mrzonka, to za moment usłyszeliśmy że będą za darmo… “Ja wam opowiem wszystko” - tak działa kampania. A ja wychodzę z założenia, że tak jak się powinno działać w kampanii, działałem przez cztery lata.

A pan co będzie opowiadał w kampanii?

 • Prawdę.

A jaka jest prawda?

 • Jest taka, że młodzi mieszkańcy Szczecinka po zakończeniu szkoły wyjeżdżają z miasta i już do niego nie wracają. Dlaczego tak się dzieje, możemy sobie powiedzieć w bardzo czytelny sposób: W Szczecinku znaleźć pracę za dobre wynagrodzenie jest bardzo trudno. Owszem, praca jest, ale słabo płatna. Ja tu przyjechałem za pracą, ale dostałem dobrą ofertę.

 • To, jak i gdzie młodzi ludzie pracują, przekłada się na życie ludzi starszych. Musimy doprowadzić do tego, żeby w Szczecinku ludzie młodzi zajmowali się starszymi. Bo to dzieci, wnuczki, są najlepszym zabezpieczeniem ludzi starszych. Możemy mówić o domach pomocy, ale tak naprawdę najlepszą pomocą dla ludzi starszych są ich dzieci i wnuczki mieszkające blisko.

Rząd przyjął program “Cała Polska strefą ekonomiczną”. Trzeba go tylko wdrożyć. To jest program, w którym średnie i małe przedsiębiorstwa mogą uzyskać ulgi takie same, jak te przedsiębiorstwa w strefie. Miasto nie działa w kierunku wdrażania programu rządowego.

A czy leży to w interesie tych firm, które działają w strefie w tej chwili?

 • W interesie tamtych firm to nie leży. Ale my nie rozpatrujmy tego w ten sposób, czy to leży w interesie tamtych firm, czy nie. Tylko czy coś leży w interesie miasta Szczecinek, czy nie leży.

A czy interes miasta Szczecinek to nie jest interes tych firm?

 • Jest. Ale to jest nie tylko interes tych firm. Przykład: pan burmistrz powiedział takie piękne słowa, gdy zadano pytanie o to, co pani wiceminister Golińska mogłaby zrobić najlepszego dla Szczecinka. Powiedział, że do jednego z zakładów trzeba pozwolić ściągać drewno poużytkowe. Ja bym od pani minister chciał innych rzeczy dla Szczecinka.

 • Dlaczego nie zrobić strefy na cały Szczecinek? Program państwowy pozwala, tylko miasto musi pomóc przy wdrażaniu tego programu. I to jest tylko jeden z takich pomysłów.

To pana twarz, po tej zdaje się lepszej stronie, oglądała cała Polska podczas programu TVN o układach rodzinno - biznesowych w otoczeniu burmistrza, wiceburmistrza… Pan myśli, że po tej stronie pan pozostanie, jako ta lepsza twarz, która jest w stanie tak kontrować władzę, że ludzie zagłosują na pana? Skomplikowane pytanie, wiem.

 • Człowiek zawsze stara się robić takie rzeczy, które uważa za słuszne. Uważam że radni czy kandydat na burmistrza powinien słuchać mieszkańców, robić rzeczy które uważa za słuszne i liczyć, że mieszkańcy go poprą. Ja robię rzeczy, które uważam za słuszne.

 • Jak się ma raka, przepraszam za skojarzenia, to się leczy. Ja do tego namawiam, żeby się leczyć. To, co pokazywałem w programie to było po to, żeby mówić ludziom “leczmy się”. Próbujmy coś z tym fantem zrobić. Oni się czują bezkarni.

 • Choćby sprawa spotu (miejskiego, za 120 tys. zł, wykorzystanego w kampanii wyborczej PO-N - dop. red.) W normalnych warunkach komitetowi wyborczemu kazano by zwrócić. Taki przypadek był w Koszalinie. Państwo powinno zadziałać w takim przypadku, ale nie działa. Jeżeli się temu nie przeciwstawimy, nie pokażemy że można inaczej, to po co to w ogóle robić? Właśnie dlatego: leczmy się!

Pańskim zdaniem, od chwili emisji tego programu w TVN i całego cyrku z tym związanego, coś się zmieniło? Co się zmieniło?

 • Zmieniło się tyle, że w końcu jest sprawa w sądzie. Ciągnie się, ale jest. To się zmieniło. Że czyjaś rodzina robiła interesy z miastem, że w końcu państwo zaczyna reagować na to, co się dzieje. Uważam, że to co w tej chwili robi wiceburmistrz Rak, opowiadając o tym że będą autobusy za darmo, budżet obywatelski… To jest taki krzyk rozpaczy tego środowiska. Rodzina, partia, towarzystwo. To jest krzyk tego środowiska “ratujcie nas! Bo za moment potracimy stanowiska, nie bedziemy prezesami… Bo jak przegramy te wybory, to nie będziemy pracowali. Ratujcie nas!”. Przecież, patrząc na miasto, można mieć wrażenie, że tylko dziurek od klucza nam nie zaklejają plakatami. Wszystko w mieście, co się da, zakleją plakatami. Bo innej kampanii nie mogą zrobić. Bo gdyby poszli do ludzi, jak kiedyś prezydent Komorowski, to się okaże, że “poklepać, proszę panią”. Bo innego wyjścia nie będzie.

Rozumiem, że pan nie będzie ich ratował….

 • Na pewno nie. Myślę, że raczej będę pokazywał jacy są i że będę pokazywał jacy są inni kandydaci. Poza własną kampanią, którą też będę prowadził.

 • Jest taki kandydat, który teraz obiecuje gwiazdkę z nieba. A jak był posłem, głosował za podniesieniem wieku emerytalnego. Jak wierzyć takim ludziom?

 • Mamy też kandydata, który mówi że jest niezależny. A jak “spadła” mu lista, to namawia swoich wyborców do głosowania na Marka Ogrodzińskiego. To znaczy - niezależny, ale namawia do głosowania na “rodzinę, partię, towarzystwo”?

 • Ja nie powiem, że autobusy będą za darmo. Nigdy tego nie powiem. Nie będę opowiadał, że wszystko co może w mieście być, będę robił za darmo. Bo to bzdura. Ja opowiadam o tym, ze przeprowadzę audyt i posprzątam w ZGM TBS. Że taka sytuacja, która tu miała miejsce trzy domy dalej, że młody chłopak opiekujący się swoimi dziadkami i mieszkający z nimi do śmierci, został na koniec eksmitowany bo ZGM nie przedłużył z nim umowy. Dlaczego? Bo mieszkanie było na dziadków. Został wyrzucony z mieszkania w majestacie prawa. Przecież każdy mieszkaniec ZGM TBS mógłby tego doświadczyć. I nie zwalniają tempa. Czekajmy, aż oni nie zwolnią tempa...

Rozmawiał Maciej Gasiul

Wersja audio na naszym Soundcloud lub poniżej:

Reklama

marcin bedka wybory rak tvn bliżej ludzi - komentarze opinie

 • gość 2018-10-09 06:49:34

  W pełni popieram Pana wypowiedź, działanie i kierunek, uważam jednak że trzeba nie tylko pozamiatać i posprzątać jak w ZGM TBS ale dążyć do tego aby ci ludzie odpowiedzieli w świetle prawa za marnotrawstwo pieniędzy podatników, za prywatne interesy z pieniędzy publicznych, za ogrom nieprawidłowości przysłanianych przy pomocy kolegów z sadów prokuratury prywatnych adwokatów opłacanych przez podatnika, prywatnej ochrony w postaci straży miejskiej opłacanej przez podatnika, i ogromnych majątków zdobytych podczas kadencji kilkunastoletniego urzędowania, a przecież matematyka nie jest skomplikowana, wystarczy sensowna komisja do ksiąg finansowych, przychodów i rozchodów tych publicznych instytucji.

 • gość 2018-10-09 07:48:36

  Czyli wnioskuję z Pańskiej wypowiedzi, że nauczyciele żyją nienormalnie! A gdyby został Pan burmistrzem to żyłby Pan normalnie, czy też nienormalnie? Tak mnie to zastanawia?

 • gość 2018-10-09 08:16:16

  A co z tak głośną ostatnio sprawą basenu szczecineckiego ? Co z kolesiostwem na posadach prezesów szczecineckich spółek miejskich ? Prosimy o konkrety

 • gość 2018-10-09 09:08:14

  Został wyrzucony z mieszkania w majestacie prawa. To wg.tego pana wina lezy po stronie urzednikow,ktorzy respektuja prawo.To prawo nalezy zmienic,a nie urzednikow.Gdyby chlopakowi przyznano prawo do lokalu,to ktos znowu by sie czepial,ze zlamano prawo itd.

 • gość 2018-10-09 09:08:24

  Do gościa z 2018-10-09 08:16:16. Jeśli prosisz o konkrety kolesiostwa to sprawdź sobie, kto jest członkiem Stowarzyszenia Miasto z Wizją i zadziwiającą zbieżność nazwisk członków z osobami zajmującymi stanowiska w miejskich spółkach. Mało???????

 • gość 2018-10-09 09:35:41

  gość 2018-10-09 09:08:14 - W warszawie też ludzi wywalali w majestacie prawa i ty to oczywiście popierasz. Pewnie jesteś urzędnikiem i sam to robiłeś . W Warszawie też wszyscy są niewinni .

 • gość 2018-10-09 11:07:30

  Popatrzeć trzeba również i w starostwie powiatowym. Nepotyz i kolesiostwo. Marek Kotschy etat wicestarosty i drugi etat w radzie nadzorczej PGK w Szczecinku. Starosta Krzysztof Lis etat starosty i drugi etat rada nadzorcza MEC w Szczecinku. Włodzimierz Fil dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Starostwie i rada nadzorcza SM-Stwardnienie rozsiane w Bornem Sulinowie. Edward Szysz dyrektor PKS Szczecinek oraz członek rady nadzorczej Szpitala w Szczecinku. Teraz widać stołeczki dla swoich ludzi z Porozumienia Samorzadowego

 • gość 2018-10-09 11:40:30

  Tylko Berezowski albo Bedka. Na partie nawet nie ma sensu głosować. Zwłaszcza na to beznadziejne PO!

 • gość 2018-10-09 12:40:51

  Wszyscy w mieście tylko nie PO trzeba koniecznie odsunąć od władzy bo inaczej tylko ich znajomi będą w mieście dobrze żyć, a reszta będzie na nich pracować.

 • gość 2018-10-09 21:14:07

  Takich ludzi miastu potrzeba. Tylko Bedka, albo Berezowski.

 • gość 2018-10-09 21:51:06

  Jak Berezowski sobie nie poradzi to będę głosował za Bedką.Chcialbym zeby Pan Bedka i Berezowski połączyli siły to by bylo coś

 • gość 2018-10-11 12:57:29

  Berezowski w okręgu 4 przekazał swoje głosy na radnego PO . Pokazuje to raczej z PO a nie z Bedką by się dogadał Taki niezależny jest Berezowski liczę że ludzie się nie nabiorą.

 • gość 2018-10-11 14:25:44

  Berezowski to druga peło.

 • Łukasz - niezalogowany 2018-10-11 17:11:25

  Berezowski to kryptoplatforma, oszukana opozycja. Już oddał swoje głosy na platformę jak mu lista padała. Nie dajcie się nabrać.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"