:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Marsz dla Życia w Szczecinku mniejszy niż rok temu

Tegoroczny szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny, z racji obchodzonego w ubiegłym tygodniu odpustu w parafii pw. Ducha Świętego, odbył się dopiero w niedzielę, 18.06. Być może z tego powodu ilość uczestników była nieco mniejsza niż w latach poprzednich.

W niedzielne, późne popołudnie uczestnicy wyruszyli z przed kościoła pw. Ducha Świętego ul. Piłsudskiego, Mickiewicza do parku przy muszli koncertowej. Kto chciał, mógł tego dnia uczestniczyć również w festynie parafialnym, który odbywał się przy kościele Mariackim. Ponad głowami powiewały liczne flagi i transparenty. Co ważne, tego bardzo ciepłego wieczoru, przy dźwiękach dziecięcych głosów zespołu Arka Noego, w imprezie udział wzięło bardzo dużo rodziców z małymi dziećmi. Można nawet powiedzieć, że było ich więcej niż pozostałych uczestników.

Szczecinek maszerował już po raz siódmy. Za każdym razem w manifestacji uczestniczy całkiem pokaźny tłum mieszkańców. Wszystkim przyświeca jedna, podstawowa idea wynikająca z istoty chrześcijaństwa – obrona każdego ludzkiego życia, głoszenie jego niepodważalnej wartości, a także ochrona małżeństwa i rodziny.

- Idę dlatego, że żyję – zauważył z powagą Jacek Makarewicz. – Urodziłem się w marcu 1956 r. i gdybym się miał urodzić trzy miesiące później, nie wiem czy bym się urodził. W kwietniu weszła ustawa o prawie do zabijania nienarodzonych. Jeśli będziemy zabijać dzieci, to o co możemy mieć pretensje do islamskich zamachowców?

- Idziemy, ponieważ wspieramy rodzinę – uważa Krystyna Lankauf. - Jesteśmy rodziną. Pragniemy, aby rodzina była silna. Silna miłością, silna duchem – dlatego właśnie idziemy. Popieramy rodzinę. Kochamy dzieci. Wnuków jeszcze nie mamy, choć bardzo byśmy chcieli.

- Idę, ponieważ jestem orędownikiem prawdziwej rodziny – odpowiada Małgorzata Knapik. – Chodzi o taką rodzinę, gdzie jest mama, gdzie jest tata i gdzie są dzieci. Bo kocham rodzinę. Rodziny należy bronić, stąd też moja tutaj obecność.

Tegoroczne hasło brzmi „Czas na rodzinę”. Przed tygodniem podobne marsze odbyły się w Koszalinie, Słupsku, Pile i w Wałczu, a w całym kraju w ok. 160 miastach. Tego rodzaju radosne manifestacje to fenomen na tle innych wydarzeń o charakterze publicznym. Ludzie idą, aby w ten sposób publicznie wyrazić swoje przywiązanie do tych wartości, które do niedawana wydawały się oczywistością, ale współczesny świat próbuje je zanegować. (jg)


marsz dla Życia w szczecinku - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 06:57:41

    Ten makarewicz to jakiś jebnięty lewak

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 10:21:30

    Widzę, że Temat chętnie wsparłby medialnie marsz środowisk LGBT, no cóż bliższa koszula ciału.

  • Gość - niezalogowany 2017-06-19 17:51:12

    Napij sie meliski ;). I cisni na przemarsz Rydzykowej armi.

Dodajesz jako: Zaloguj się