:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Martwe ryby w jeziorze w Szczecinku. Czy z Trzesieckiem dzieje się coś niepokojącego? [Wrzuć Temat]

07/08/2018 09:05
Martwe ryby w jeziorze w Szczecinku. Czy z Trzesieckiem dzieje się coś niepokojącego?

Czy z jeziorem Trzesiecko dzieje się coś niepokojącego?

Ostatnio informowaliśmy o tajemniczej wysypce, na którą uskarżają się osoby lub rodzice dzieci wcześniej kąpiących się w szczecineckim jeziorze. W tych dniach otrzymaliśmy sygnał od naszego Czytelnika, który zwraca uwagę na problem śniętych ryb. Czy te dwie sprawy można ze sobą łączyć, czy to po prostu zbieg okoliczności? Tymczasem woda z Trzesiecka została pobrana do badań. Jak się dowiedzieliśmy, w sprawę wyjaśnienia, co się dzieje z jeziorem w Szczecinku, zaangażował się ratusz, WIOŚ, a także szczecinecki sanepid. 

Podczas wieczornego spaceru w parku, w wchodząc na jeden z pomostów doznałem szoku, widząc nad brzegiem padniętego dorodnego węgorza, o którym nie jeden wędkarz marzy, aby go złowić. Moje ciche przypuszczenia są takie, że po ostatnim oprysku jeziora, wychodzą takie kwiatki. Też mi wiadomo, że przy stanicy wędkarskiej znaleziono martwego węgorza, a znalazł go pan Leszek, który zajmuje się wypożyczaniem łodzi wędkarskich. Dla uwiarygodnienia przesyłam zdjęcie – alarmuje pan Krzysztof. 

Mariusz Getka, prezes SzLOT i jednocześnie pełnomocnik burmistrza ds. turystyki wędkarskiej o sprawie dowiaduje się od nas. – Do tej pory nie miałem sygnałów dotyczących śniętych ryb na jeziorze Trzesiecko – wyjawia nam nasz rozmówca. – Trudno powiedzieć jednoznacznie, co może być przyczyną tego stanu rzeczy. Nie uważam, aby opryski siarczanu żelaza, o których mówi Czytelnik, miały negatywny wpływ na to, co dzieje się w jeziorze. Podczas jednej z konferencji dotyczącej rewitalizacji jeziora rozmawiałem na ten temat z kilkoma niezależnymi od siebie specjalistami. Twierdzą oni, że nie są to dawki, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na ekosystem Trzesiecka. 

- Trzesiecko w tym roku ominął intensywny zakwit sinic. Ale wysokie temperatury mogą wpływać na skład wody. Może też w tym przypadku być to efekt czynnika ludzkiego. Wygięte węgorze mogą wskazywać na to, że ktoś łowił ryby prądem. Z pewnością nie mieliśmy głosów o masowych śnięciach ryb. Z Pewnością jednak będziemy to sprawdzać.

O tym, że trwa obecnie analiza próbek pobranych z jeziora Trzesiecko w Szczecinku, poinformował nas również Andrzej Wasąg, kierownik Referatu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. 

- W momencie, kiedy dotarły do nas informacje o wysypce, zostały pobrane próbki – ujawnia nam Andrzej Wasąg. Nie wykazały one jednak żadnych przekroczeń. Czekamy jeszcze na wyniki badań z akredytowanych laboratoriów, które trwają trochę dłużej. Oprócz PWiK, sanepidu, wodę bada też WIOŚ czy Instytut Sinic w Gdańsku. Wstępne badania mówią, że to nie sinice. 

- Poza tym, przez cały czas jezioro obserwujemy. Sam nie wiem, co na tę chwilę możemy więcej zrobić. Odnośnie ryb nie mieliśmy natomiast do tej pory żadnego sygnału. Osobiście słyszałem o przypadku węgorza, całkiem sporego na Wielimiu. Ale nie mieliśmy żadnych zgłoszeń. Na pewno będziemy sprawdzać. Jesteśmy na etapie badania wody i ustalania tego, z czym być może mamy do czynienia. 

Aktualizacja: https://szczecinek.com/artykul/martwe-ryby-w-trzesiecku/498854
......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem na wyłączność, a wykorzystane przez nas materiały nagrodzimy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

Reklama

szczecinek jezioro trzesiecko wysypka sinice ryby wioŚ sanepid badania - komentarze opinie

 • Lukasz - niezalogowany 2018-08-07 13:13:54

  Jest za cieplo woda bardzo ciepla i nie ma tlenu w wodzie dlatego ryba sie dusi im cieplej tym mniej tlenu pana ktory sieje ferment pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 13:35:10

  No ci to potrafią ściemniać. Nic nie wiadomo i to bankowo ktoś prądem łowił. No tak... Tak jak krono nie śmierdzi po założeniu filtrów. Dobry kit

 • gość 2018-08-07 14:32:02

  Na Wielimiu w niedzielę też przy brzegu było bardzo dużo śniętych ryb.

 • gość 2018-08-07 15:13:50

  To że jest ciepło każdy o tym wie takie temperatury ja już przynajmniej od ponad 2-3 tygodni.W okolicach Szczecinka jest kilkanaście jezior stawów itp.i jakoś trochę dziwnie się składa że akurat po tych świńskich opryskach które nie mają racji bytu wypływają ryb.Nie wierze w wiarygodność naszych władz miasta!!!Panie szanowny Burmistrzu może czas na jakieś nowocześniejsze wizje w pańskiej głowie i przestaniecie lać te świństwo do wody lejecie tyle lat i nie przynosi to efektu,dziwnym jest że też nasz wszech wspaniały pseudo ichtiolog p.Mariusz prezes SZLOT łyka wszystko co nasz wizjoner mu powie.Ludzie czas na zmiany mówmy o tym głośno i nie wstydzmy się tego że miast truje nasze jezioro a człowiek któremu wielu ludzi przed laty zaufało i tylko dzięki im zawdzięcza stołek oszukuje nasz mieszkańców i leje ten syf do jeziora!!!!Proszę administratora strony o nie usuwanie tej treści niech ludzie to czytają i mówią o tym co się wyprawia w Szczecinku!!!

 • baju baju - niezalogowany 2018-08-07 15:36:12

  Na równiku jest non stop gorąco , a mimo to ryb śniętych nigdzie nie ma. Takie bajki to dzieciom.Wysokie temperatury pokazują tylko jakie to czyste bajoro.

 • gość 2018-08-07 16:05:53

  gość 2018-08-07 15:13:50 To że jest ciepło każdy o tym wie takie temperatury ja już przynajmniej od ponad 2-3 tygodni.W okolicach Szczecinka jest kilkanaście jezior stawów itp.i jakoś trochę dziwnie się składa że akurat po tych świńskich opryskach które nie mają racji bytu wypływają ryb..... wszystko ok, tylko można po polsku? Przed publikacją warto przeczytać co się napisało, bo może i Pan ma rację, ale nic nie można z tego zrozumieć.

 • gość 2018-08-07 16:25:20

  baju baju - niezalogowany 2018-08-07 15:36:12 Dla przykladu zobacz co sie dzieje z rybami w zbiornikach wodnych w Niemczech.Cale lawice snietych ryb.Z powodu upalow brak tlenu w wodzie.

 • gość 2018-08-07 16:26:31

  Pan prezes szlot mówi wszystko by być prezesem szlot. Więc nie powie-bo może nie wie, że siarczan żelaza gdzieś opada tworząc strefę beztlenową, a ryby które padają jako pierwsze to węgorze które siedzą przy dnie. Więc im więcej siarczanu tym większa strefa beztlenowa i więcej ryb padnie. Ale nie powie tego także specjalista od areacji ponieważ straci klienta- miasto Szczecinek które płaci grube pieniądze na wlewanie chemii do wody. Z resztą kto wie czego i ile wlano do tego jeziora? przerabiany był podchloryn sodu -też związany ze szlotem, oleje które nie są do namierzenia nagle się pojawiają, czy bakterie które raz są innym razem znikają. Także nikt nie ugryzie ręki która och karmi, a co do samego szlotu może ktoś w końcu rozliczy tę organizacje za kilka lat działań ile kosztowała Nas mieszkańców...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 17:54:51

  Apropo smrodu to dziś 07 taki smród z krono rybami jedzie, że aż się niedobrze robi.

 • gość 2018-08-07 17:57:19

  "nie są to dawki, które mogą mieć jakikolwiek wpływ na ekosystem Trzesiecka" mówi Getka. Czyli cała rewitalizacja naszego jeziora, a co za tym idzie miliony wydane na ten cel, to PRZEKRĘT.

 • znów śmierdzi ! - niezalogowany 2018-08-07 22:34:09

  Rewitalizacja jeziora to pic i fotomontaż, tak samo jak czyste powietrze wydobywające się dzisiaj z kominów ekofabryczki.

 • gość 2018-08-08 05:08:17

  Ludzie nie czujecie od wczoraj w Szczecinku wielki smród z pobliskiej fabryki rakotwórczego smrodu !. Zaraz my tak pozdychamy jak te ryby !. Zróbmy coś z tą fabryką smrodu - zablokujmy ją !. Gdzie jest TERRA !. Przecież wdychamy ten smród do płuc !.

 • gość 2018-08-08 07:30:43

  w Polsce alert, ogłaszają największe temperatury a w Szczecinku smród taki, że na mdłości bierze, znów strasznie śmierdzi. W połowie Szczecinka nie ma czym oddychać, nawet już w okolicach szpitala. Smród jest okrutny i wdziera się w płuca, głowa boli, co mamy zrobić?

 • gość 2018-08-08 08:41:47

  dziś również śmierdzi strasznie z fabryki snów.:-(

 • gość 2018-08-08 08:49:41

  W Jeleniu też leżą na brzegu śnięte ryby, więc problem jest głębszy i szerszy aniżeli tu opisujecie ...... no i tam Kronospan nie sięga ;)

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:13:46

  Gdzie jest Starosta i Burmistrz w tym mieście nie ma czym oddychać. Macie UTWS

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 09:22:08

  Panie Lis gdzie pan jest bo ludzie nie mają czym oddychać. Gdzie pańskie plany ochrony powietrza dla powiatu.

 • gość 2018-08-08 12:39:19

  Samochód, dziś rano, znów wyglądał jakby mu szczecina wyrosła! Przenieście tę fabrykę gdzieś w odludne rejony!

 • GośćJA - niezalogowany 2018-08-08 15:52:41

  Krono zaprasza na piknik rodzinny wszystkichotel mieszkańców Szczecinka dojazd darmowy może by się wybrać masowo zabierając maseczki pyloodporna gdyby śmierdzialo tak jak dziś. Bardzo proszę o wstawienie mojego komentarza

 • Gość - niezalogowany 2018-08-08 18:10:09

  To burmistrz musi mieć pełnomocnika od wędkowania??? Hm... chyba od noszeni wędek i brania kasy on jest. W szlocie nic nie robi i bierze kasę i jeszcze z miast jako pełnomcnik / kto to w ogóle jest, na wyciągu kicha nic się nie dzieje, turystów brak, żadnych wydarzeń, obozów poprostu nic!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 18:34:09

  A w Krono Mielec był jakiś wybuch? Wysadzili to ustrostwo?

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 22:40:18

  Dzisiaj znowu smród z krono. Utws to jedna wielka ściema. Smród większy niż było bez systemu Utws.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Opel Zafira 1.9 CDTI, 120KM,

Sprzedam Opla Zafirę z 2008 roku po lifcie w kolorze Panacotta (beżowy metalik). Silnik 1.9 CDTI o mocy 120 KM, 7-mio osobowy. Auto zakupione w..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

Ekipa 6-8 betoniarzy,

Szanowni Państwo Poszukujemy pilnie 6-8 osobowej grupy pracowników do pracy w Niemczech okolice Dusseldorf. Praca na produkcji/prefabrykacja..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"