:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Materace piankowe - zdrowie, komfort i trwałość

Zakupy, Materace piankowe zdrowie komfort trwałość - zdjęcie, fotografia

Materace pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu codziennym. Prawidłowo dopasowane do indywidualnych potrzeb zapewniają nam zdrowy i spokojny sen oraz w istotny sposób wpływają na nasze samopoczucie i funkcjonowanie. Na rynku dostępna jest jednak ogromna ilość tych produktów, różniących się przede wszystkim materiałem, z jakiego zostały wykonane, a także różnymi parametrami. Spośród wszystkich możliwości na szczególną uwagę zasługują materace piankowe - modele wykorzystujące najbardziej zaawansowane technologie i zapewniające wypoczynek na najwyższym poziomie.

Czym są materace piankowe?

Terminem "materace piankowe" określa się całą gamę produktów, które łączy jedna wspólna cecha - podstawowym materiałem wykorzystanym w ich budowie jest pianka o różnym pochodzeniu i właściwościach. Do najlepszych należą pianka termoelastyczna, wysokoelastyczna i lateksowa. Trzeba jednak wiedzieć, że określenie "materace piankowe" może być nieco mylący, sugerując, że materiał ten jest głównym lub jedynym tworzywem wykorzystanym w produkcji, podczas gdy nie zawsze tak jest. W niektórych wypadkach łączy się ją z innymi materiałami, definiującym ich ostateczne właściwości, takimi jak kokos, trawa morska itp.

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne wykonane są z pianki termoelastycznej, zmieniającej swoją plastyczność pod wpływem temperatury. Dzięki temu idealnie dostosowują się one do kształtu ciała i naturalnych krzywizn kręgosłupa, zapewniając użytkownikowi optymalne podparcie w czasie wypoczynku. Dodatkowym atutem modeli termoelastycznych jest ich porowata struktura, która gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza i pozytywnie wpływa na krążenie krwi w czasie snu.

Materace wysokoelastyczne

Materace wysokoelastyczne wykonane są z pianki wysokoelastycznej wzbogaconej o system logicznie umiejscowionych nacięć, co zapewnia doskonałą wentylację i elastyczność. Poza gwarancją najwyższej jakości wypoczynku modele te mają jeszcze jedną zaletę - są bardzo lekkie, dzięki czemu mogą być z powodzeniem przechowywane we wnękach ściennych. Ze względu na tę cechę doskonale sprawdzą się w małych mieszkaniach.

Materace lateksowe

Materace lateksowe produkuje się z naturalnego mleczka lateksowego i syntetycznego lateksu. Dzięki wewnętrznej sieci kanalików cechuje je wysoka elastyczność i przewiewność.

Materace piankowe - zalety

Materace piankowe to synonim najwyższego komfortu i trwałości. Jak informuje konsultant sklepu z materacami Materace dla Ciebie, zapewniają one ciału równomierne podparcie i dostosowują się do jego kształtu w każdej pozycji. Ponadto, dzięki temu, że pianka nie pochłania kurzu i nie rozwijają się w niej grzyby i roztocza, są też antyalergiczne i antygrzybiczne. Wreszcie, materiał ten bardzo łatwo i szybko odzyskuje swój kształt, co sprawia, że nie jest zbyt podatny na odkształcenia oraz wgniecenia. Jedynym ich minusem może być cena, dość wysoka jeśli spojrzeć na wszystkie materace i ich rodzaje dostępne na rynku, jednak ich zakup należy potraktować jako inwestycję w siebie i własne zdrowie. 

 

artykuł partnera serwisu

Materace piankowe - zdrowie, komfort i trwałość komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się