:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Mateusz Golczyk z tytułem finalisty Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o UE

W sobotę (10.03) odbyły się kolejne zmagania uczniów szkół średnich na etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. W gronie uczniów, którzy uzyskali tytuł finalisty tegorocznej Olimpiady, znalazł się Mateusz Golczyk z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku.

Uczeń klasy 1c1 uzyskał w pierwszej części łącznie 32 punkty na 50 możliwych do zdobycia. Pierwsza część składała się z testu z zadaniami otwartymi i zamkniętymi - czas pisania nie mógł przekroczyć 50 minut. Mateusz Golczyk tym samym uzyskał tytuł finalisty Olimpiady.
Łącznie na etapie centralnym zmierzyło się ze sobą blisko 60 osób. Był to już ostatni z etapów konkursu w tym roku szkolnym.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej dotyczy zagadnień z zakresu tematyki integracji europejskiej oraz nauczania edukacji europejskiej i wiedzy o społeczeństwie.
Olimpiada ma na celu upowszechnianie wiedzy na temat historii i współczesności Unii Europejskiej.

Olimpiadę organizuje COPTIOSH (Centrum Organizacji Przedmiotowo - Tematyczno - Interdyscyplinarnych Olimpiad Społeczno - Historycznych, prowadzone przez Stowarzyszenie Edukacyjno - Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku). Co roku, organizatorzy publikują także rankingi - liczone są w nim punkty za odpowiednio uczestników, finalistów i laureatów danej szkoły w poszczególnych Olimpiadach. I tak, I LO w Szczecinku uzyskało tytuł Srebrnej Europejskiej Szkoły Praworządności RP w Rankingu Olimpijskim. 

fot. I LO
Patryk Witczuk

i lo szczecinek olimpiada wiedzy o ue - komentarze opinie

  • gość 2018-03-11 20:02:49

    Ciekawe, czy było pytanie o Spinellego i jego komunistyczne poglądy(tablica z jego cytatem wisi nad wejściem do parlamentu). A o wymuszeniu na Niemcach Euro przez Francuzów? :P A o wzroście gospodarczym, który w Polsce spadł z 8 do 1%.

  • gość 2018-03-12 10:18:53

    Ranking Perpktyw mówi wszystko ...I LO to dno

Dodajesz jako: Zaloguj się