:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Matura 2019. Jakie wyniki osiągnęli uczniowie w Szczecinku?
Temat Szczecinecki 05/07/2019 11:09

W czwartek (4.07) tegoroczni absolwenci liceów i techników, którzy w maju przystąpili do matury, poznali wreszcie długo wyczekiwane wyniki egzaminów. Jak poszło maturzystom ze Szczecinka i powiatu szczecineckiego?

Wyniki tegorocznego egzaminu absolwenci szkół mogli sprawdzić w godzinach porannych za pomocą specjalnych serwisów Okręgowej  Komisji Egzaminacyjnej. W przypadku naszego miasta jest to OKE w Poznaniu. Także w czwartek do szkół trafiły świadectwa maturalne, które zostaną rozdane absolwentom.

W całej Polsce tegoroczną maturę zdało 80,5 procent uczniów (w liceach 86,4 proc., a w technikach 70,5 proc.) z 247 tysięcy przystępujących do egzaminu.
W województwie zachodniopomorskim, wynik zdawalności jest bliski ogólnopolskiemu - z powodzenia na egzaminie może cieszyć się 77 procent maturzystów (w LO zdawalność wyniosła 81 proc., zaś w technikum - 69 proc.), 15 procent zachowuje wciąż prawo do poprawki w sierpniu.

Do matury w szkołach publicznych (wraz z LO dla dorosłych) w Szczecinku i powiecie szczecineckim, przystąpiło łącznie 481 osób (z 544 absolwentów). Egzamin dojrzałości zdało 377 uczniów. Nie zdało – 104. Prawo do poprawki mają ciągle 74 osoby. Nie licząc szkół dla dorosłych, na 529 absolwentów, do matury podeszło 476 osób - zdało 376 (78,99%), na 100 osób, którym się nie powiodło, poprawiać w sierpniu może 73 absolwentów.
Statystyki nie różnią się zatem zbytnio od tych z lat ubiegłych.

- Moim zdaniem nie jest źle, bo są dwa punkty procentowe różnicy między wynikiem krajowym, a wynikami powiatowymi. Mamy wyższy wynik niż wynik województwa. Także osiem procent więcej młodzieży przystąpiło do matury w stosunku do zeszłego roku

- mówi Tematowi o tegorocznych wynikach Zofia Kosicka, dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym w Szczecinku.

Najlepiej poradzili sobie ponownie uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku. Szkołę ukończyło w roku szkolnym 2018/19 łącznie 119 osób, do matury przystąpiło 117 uczniów, egzamin zdało 112 z nich (95,73 procent) - wszystkie osoby, którym nie udało się uzyskać świadectwa dojrzałości, mają prawo do poprawki w sierpniu.

W Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w LO, do egzaminu w maju przystąpili wszyscy absolwenci (132), 117 osób zdało (88,64 procent), 15 osobom się nie powiodło - 13 z nich może w sierpniu podejść do egzaminu poprawkowego.
Jeśli chodzi o technikum zawodowe przy ZS nr 1, na 70 absolwentów, do egzaminu podeszło 68 uczniów - 53 cieszyło się ze zdanej matury, co daje zdawalność na poziomie 77,94 procent. Z 15 osób, które nie zdały, 14 zachowuje prawo do poprawki.

W LO działającym przy Zespole Szkół nr 6 im. St. Staszica, szkołę ukończyło 26 uczniów, 22 osoby podeszły do egzaminu dojrzałości. Zdało 14 osób (63,64%), 6 z 8 absolwentów może poprawić egzamin z jednego przedmiotu w sesji sierpniowej.
W technikum zawodowym w ZS nr 6, absolwentów było 59 - do matury przystąpiło 49 z nich. Ze zdanego egzaminu cieszyć się może w tej placówce 35 osób (71,43%), 14 uczniów nie zdało - 8 zachowuje prawo do poprawki.

Jeśli chodzi o Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku, w technikum szkołę ukończyło 55 osób, 35 przystąpiło do matury - egzamin zdało 18 osób (51,43%), nie zdała blisko połowa, jednak prawo do egzaminu poprawkowego ma wciąż 10 absolwentów (na 17).
W działającym przy placówce LO dla dorosłych, z 8 osób, do egzaminu dojrzałości podeszła zaledwie jedna osoba, której nie udało się zdać i nie może w tym roku podejść do poprawki.

Listę zamyka Zespół Szkół nr 2 im. Ks. Warcisława IV w Szczecinku. Na 41 absolwentów technikum zawodowego, do egzaminu w maju przystąpiło zaledwie 26 osób. Świadectwo dojrzałości trafi w tej szkole do 12 osób (46,15%). Matury nie udało się zdać 14 absolwentom (10 osób będzie mogło poprawić jeden przedmiot w sierpniu).

Na koniec jeszcze wyniki, jakie osiągnęli uczniowie w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze, w LO absolwentów było w tym roku szkolnym 27, wszyscy podeszli do egzaminu. Zdało 15 osób (55,56%). Z 12 absolwentów, którym się nie powiodło, 7 ma prawo do poprawki.

Warto poinformować jeszcze o wynikach w Liceum Ogólnokształcącym im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie - w tym roku  zdawalność wyniosła tam 95,45 proc. (wzrost o 3 procent w porównaniu z 2018 rokiem) - do matury przystąpiło w tej placówce 22 uczniów, jedna osoba nie zdała i przysługuje jej podejście do matury w sesji poprawkowej.

Dodajmy, że prawo do poprawki mają osoby, którym nie udało się zdobyć wymaganych 30 procent punktów i zdać egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej lub pisemnej. Poprawka z części pisemnej odbędzie się 20 sierpnia. W dniach 20-21 sierpnia przeprowadzona zostanie część ustna. Aby przystąpić do egzaminu poprawkowego, absolwent musi złożyć pisemne oświadczenie do dyrektora macierzystej szkoły do 11 lipca.
 

Patryk Witczuk
Reklama

matura 2019 wynik uczniowie szczecinek - komentarze opinie

 • gość 2019-07-05 13:39:44

  Już za rok matura.............głąby.

 • gość 2019-07-05 19:19:58

  A co to za matura, gdzie 30 % z egzaminów gwarantuje jej zdanie... Co to za matura, gdzie wypracowanie z polskiego pisze się na stronę czy dwie...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-07 02:24:38

  Szkoła na Maja, pokazała klasę, to aż wstyd żeby tak słabo wypaść, ale co się dziwić skoro nauczyciele kładą większy nacisk na egzaminy zawodowe, a zapominają o dobrym przygotowaniu uczniów do matury i robią sobie miesiąc strajku, więc pózniej są efekty...

 • gość 2019-07-07 09:03:17

  do gość - niezalogowany\n2019-07-07 02:24:38\nNormalne jest ,że w szkołach zawodowych jest większy nacisk na egzaminy zawodowe. Do matury i studiów przygotowują głownie ogólniaki. Najlepsi z techników bez trudu zdają maturę i mogą iść na studia. Pozostali mają zawód.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"