:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C całkowite zachmurzenie

MEC z największym kontraktem w swojej historii

W środę, 16 października w Sali konferencyjnej Zamku Książąt Pomorskich miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na dostawę energii z Miejskiej Energetyki Cieplnej do obiektów Spółki Elda – Eltra Elektrotechnika. Jak podkreśla Marek Szabałowski, prezes MEC-u jest to największy zawarty w historii spółki kontrakt, który pozytywnie wpłynie na dalsze kierunki rozwoju ciepłownictwa w naszym mieście.

- Jest to największy kontrakt na dostawę ciepła podpisany w historii naszej spółki. Dlatego też chcieliśmy, aby moment podpisania dokumentów był bardziej uroczysty i odbył się w wyjątkowym miejscu, dlatego też spotykamy się w Zamku. Dla nas z oczywistych powodów jest to wydarzenie wyjątkowe, bo jednak jest to duży odbiorca – mówi „Tematowi” Marek Szabałowski. - Dojdzie nam do ogrzania 25 tys. m2 powierzchni o zwiększonej kubaturze. Zawarcie tego kontraktu było dla nas bardzo dużym wyzwaniem zarówno od strony technologicznej, jak i przygotowania ciekawej oferty dla przedsiębiorstwa. 

Same negocjacje, jak i przygotowania do podpisania umowy trwały blisko trzy lata. Aby cała inwestycja mogła być zrealizowana pracownicy MEC musieli ułożyć blisko 1,1 km sieci cieplnej oraz zamontować dwa wielofunkcyjne węzły ciepłownicze. Na potrzeby nowego kontraktu konieczna była również modernizacja ciepłowni – spółka przy wsparciu finansowym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Województwa Zachodniopomorskiego zmodernizowała kocioł znajdujący się na terenie kotłowni KR-1 przy ul. Kołobrzeskiej. Efektem realizacji tych działań było podpisanie w dniu dzisiejszym intratnej umowy.

-  Z tytułu kontraktu przewidywane są przychody na poziomie ponad 500 tys. zł rocznie. Zakładając, że będziemy przez powiedzmy następne 10 lat dostarczać ciepło do firmy Elda – Eltra Elektrotechnika, to już są to bardzo znaczne kwoty. Sama umowa zawarta została na czas nieokreślony – dodaje Marek Szabalowski. (mg)

 

 

MEC z największym kontraktem w swojej historii komentarze opinie

  • Grabaż - niezalogowany 2013-10-16 23:41:41

    pdpisać jeszcze z Krono i będzie gót, a gdzie podłączanie szczecineckich gospodarstw domowych, gdzie 1/4 emisji spalin benzeno... i pochodne są w okresie grzewczym produkowane przez w/w domostwa. Zróbta coś bo chaty ZGM i miasto na tym cierpi,,,,

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com