:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C bezchmurnie

"Mechanik" i "budowlanka" w jednym, czyli Dzień Otwarty w Zespole Szkół Technicznych

Jak zachęcić młodych ludzi do tego, by po ukończeniu gimnazjum wybrali konkretną szkołę ponadgimnazjalną? Oferty szkół dosłownie mnożą się od różnorodnych edukacyjnych pomysłów. Różne też są sposoby na to, by w czasie Otwartych Dni przekonać przyszłych absolwentów gimnazjów, że dana szkoła jest lepsza od innych. Jakie?

Swoją nietuzinkową koncepcję na przyciągnięcie jak największej liczby gimnazjalistów ma Zespół Szkół Technicznych w Szczecinku. W trakcie Dni Otwartych Szkoły, które odbyły się w środę (17. 05) można było przekonać się, jak placówka poradziła sobie z połączeniem kierunków mechanicznych z budowlanymi. Na zwiedzających teren szkoły czekał ogrom tematycznych kącików. W każdym z nich można było się zapoznać ze specyfiką funkcjonujących w placówce kierunków kształcenia, jak np.: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik pojazdów samochodowych czy technik technologii drewna.
- Nasza szkoła to nie tylko bogaty wybór kierunków kształcenia, ale także dodatkowe kwalifikacje – przekonywali podczas krótkiej rozmowy z redakcją nauczyciele Karolina Dziadul i Paweł Ojdana. – To możliwość nauki na najnowocześniejszym sprzęcie. 
- Wszyscy uczniowie kierunków samochodowych otrzymują bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B – dodali nasi rozmówcy. - Do tego wszyscy uczniowie kierunków elektronicznych i energetycznych otrzymują bezpłatnie uprawnienia elektroenergetyczne. Poza tym organizujemy mnóstwo wycieczek na szkolenia i kursy, w szkole odbywają się również bezpłatne staże zagraniczne. W przyszłym roku planujemy np. wyjazd do Hiszpanii. 
 

mechanik, budowlanka, zespół szkół technicznych - komentarze opinie

  • gość 2017-05-18 11:03:47

    Czemu budowlanke traktujecie po macoszemu. Budowlaniec to prawka nie potrzebuje? A kto będzie jeździł koparką, betoniarką, wywrotką itd?

Dodajesz jako: Zaloguj się