:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Miał 0,8 promila. Mówił, że... zjadł cytrynę

Policja, Miał promila Mówił zjadł cytrynę - zdjęcie, fotografia

Policjanci szczecineckiej drogówki po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwy poranek". Tym razem kontrole odbyły się na ulicach miasta i gminy Szczecinek. Kierowcy poddawani byli badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że nie wszyscy zaczęli dzień na trzeźwo.

Jak informuje KPP Szczecinek, od wczesnych godzin porannych na ulicach Szczecinka trwała akcja "Trzeźwy Poranek". Policjanci  Ogniwa Ruchu Drogowego ze Szczecinka kontrolowali kierowców, sprawdzając stan ich trzeźwości. Celem działań było wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy znajdują się pod wpływem alkoholu.

Łącznie mundurowi wykonali 402 badania na trzeźwość i ujawnili jednego kierującego na podwójnym gazie. Okazał się nim 59-letni motorowerzysta, który został zatrzymany przez policjantów do kontroli na ul. Kołobrzeskiej. Mężczyzna w chwili badania miał 0,8 promila alkoholu w organizmie a stan w jakim się znajdował tłumaczył faktem... zjedzonej z samego rana cytryny. 

Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, mężczyżnie zatrzymano prawo jazdy. Zgodnie z obowiązującym prawem, grozi im teraz do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

 

info/foto: policja

Miał 0,8 promila. Mówił, że... zjadł cytrynę komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com