:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
PILNE
Miastecka gazeta wydaje wyrok na rodziny zastępcze w Szczecinku
Temat Szczecinecki 23/11/2018 15:14

Dramat czwórki dzieci ze Szczecinka, które decyzją sądu zostały zabezpieczone i umieszczone w rodzinach zastępczych, wciąż wzbudza ogromne emocje. Tym razem z powodu oczerniających posądzeń, jakie kieruje pod adresem rodzin zastępczych „Gazeta Szczecinecka”. Próbujące za wszelką cenę działać w Szczecinku media z Miastka dają wszystkim do zrozumienia, jakoby osoby, które obecnie zajmują się czwórką odebranych dzieci, miałyby je zaniedbywać i dopuszczać się wobec dzieci przemocy. Co naprawdę działo się w rodzinie, której odebrano dzieci? Co ma na celu medialny rozgłos, podtrzymywany przez gazetę z Miastka? I czym może się skończyć szkalowanie rodzin zastępczych?

 

Po skierowanych do naszej redakcji prośbach o rzetelne przedstawienie sprawy, wracamy do tego budzącego skrajne emocje tematu. O tym, co działo się po opublikowaniu w mediach internetowych - jednostronnych informacji o rodzicach ze Szczecinka, którym została odebrana czwórka małych dzieci, informowaliśmy dokładnie tydzień temu w artykule: „Zabrali im dzieci. Czy powodem była tylko bieda?” https://szczecinek.com/artykul/zabrali-im-dzieci-czy/556274. Przypomnijmy. Najpierw media internetowe obiegły informacje, że rodzicom szczecinecka opieka społeczna oraz sąd odebrali dzieci z powodu biedy. Oboje rodzice taką wersję utrzymywali. Fakt odebrania najmłodszego syna, który w momencie przekazania rodzinie zastępczej miał 2-tygodnie, jego mama nazwała „draństwem”.

Obraz całej tej historii jednostronnie nagłośniła w mediach internetowych radna z Barwic Monika Tkaczyk oraz „Gazeta Szczecinecka”. Po alarmujących doniesieniach, że w Szczecinku dzieci odbiera się z biedy, miasto w błyskawicznym tempie zaczęły szturmować ogólnopolskie redakcje. Na pracowników MOPS oraz na sąd wylała się fala obelg i niekontrolowanego hejtu. Z czasem do opinii publicznej zaczęły przedostawać się jednak wiadomości świadczące o tym, że to nie wspomniana „bieda” była przyczyną odebrania dzieci. Reportaż zrealizowany przez stację Polsat tylko potwierdzał nasze wcześniejsze informacje: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-11-20/sad-odebral-rodzicom-czworo-dzieci-i-rozdzielil-je-6-letnia-dziewczynka-prawie-nie-mowi/

To jeszcze nie koniec. Ponieważ rząd PiS obiecywał, że dzieci z powodu biedy już się w Polsce odbierać nie będzie, sprawą rodziny ze Szczecinka, której nadano status priorytetowy, zainteresowało się samo Ministerstwo Sprawiedliwości. Co więcej, na fali krytyki wobec pracowników społecznych, którą nieustannie podsycają media, sąd zdecydował o wcześniejszym rozpatrzeniu sprawy. Posiedzenie, na którym miałaby zapaść decyzja, czy dzieci mogą w tej chwili wrócić do rodziców, ma się odbyć w najbliższy wtorek, 27.11.

Ale w sprawie następuje nieoczekiwany zwrot wydarzeń. Teraz okazuje się bowiem, że to nie rodzice, którym odebrano dzieci, dopuszczali się zaniedbań. Przemocy wobec dzieci miałyby się obecnie dopuszczać… rodziny zastępcze, do których maluchy trafiły. Po ostatnim artykule „Gazety Szczecineckiej” wszyscy, którzy teraz pracują z dziećmi: rodziny zastępcze, lekarze, a także pracownicy społeczni z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku, są w szoku. Jak przyznają z taką sytuacją mają do czynienia po raz pierwszy. W oszczerstwa rzucane pod adresem rodzin zastępczych nie mogą też uwierzyć osoby, które z pomocy tych rodzin wcześniej korzystały. Każdy zastanawia się, czemu ma służyć już nawet nie samo zamieszanie w mediach, ale rzucanie negatywnego światła na ludzi od lat pomagających dzieciom? Czy nie chodzi tylko o większą sprzedaż gazety i nic poza tym?

- Wczoraj zadzwonił do mnie pan redaktor „Gazety Szczecineckiej” i powiedział mi, że otrzymał informacje od czytelnika, że odebranym dzieciom dzieje się krzywda w rodzinie zastępczej – mówi nam Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor PCPR w Szczecinku. – I że to zostanie zgłoszone do prokuratury. Odpowiedziałam, że jeżeli jakaś osoba posiada informacje o możliwości popełnienia przestępstwa powinna to zgłosić do prokuratury. My się od tego nie będziemy uchylać. Co więcej, liczymy na to, że prokurator zwolni nas z tajemnicy zawodowej i będziemy mogli swobodnie powiedzieć, co się tak naprawdę z tymi dziećmi działo i dzieje. Na razie dla dobra małoletnich dzieci mamy związane ręce. Nic nie możemy powiedzieć.

- Kiedy zobaczyłam ten materiał, nie mogłam uwierzyć w to, co widzę.

– kontynuuje nasza rozmówczyni. – Absolutnie nie wierzę w taką wersję zdarzeń! Nie wiem, czym te działania są spowodowane i czy przypadkiem rodzice nie zostali w tym momencie zmanipulowani?

Czy może chodzić o odwrócenie opinii publicznej od sytuacji odebrania dzieci? Skoro częściowo wyszły okoliczności odebrania dzieci, to może teraz w drugą stronę?

Może spróbujmy wersji, że w rodzinie zastępczej jest źle? Takie są moje odczucia…

- Dlaczego w te oszczerstwa nie wierzę? Ponieważ pracuję z tymi rodzinami zastępczymi od wielu lat. Jedna z tych rodzin pracuje z nami od 17 lat i wychowała 62 dzieci, a druga od 10, wychowując 25 dzieci. Były to dzieci z różnych środowisk. Te rodziny mają na swoim koncie powroty do rodziców biologicznych, adopcje… Są to ludzie doświadczeni, po wielogodzinnych diagnozach psychologicznych, różnego rodzaju szkoleniach, w tym jak pracować z dziećmi z traumą. Nigdzie w żadnych badaniach, w żadnych dokumentach, w żadnych przypuszczeniach nikt nie odważyłby się stwierdzić, że dzieciom w tych rodzinach może dziać się krzywda…

Taką samą opinię wyraża pani Anna, której dziecko trafiło kiedyś do jednej ze wspomnianych rodzin zastępczych. Nasza rozmówczyni wyjawiła, że z powodu uzależnienia od narkotyków sąd zadecydował o umieszczeniu jej 9-letniego syna w pieczy zastępczej. Podjęła jednak współpracę z instytucjami, rozpoczęła leczenie i dziś są już z synem razem. - Nigdy nie docierały do mnie informacje, by ktokolwiek w rodzinie zastępczej stosował przemoc. Wręcz przeciwnie. Ci ludzie troszczyli się o mojego syna, rozmawiali z nim, przytulali, jeździli do lekarza... Wszyscy byli wyrozumiali, nawet wtedy, kiedy ze złości, próbowałam swojego syna z tej rodziny odebrać. Nie mogłam się pogodzić z tą sytuacją. Może teraz jest podobnie? - zastanawia się nasza rozmówczyni.

Swoje zdanie na temat wspomnianych rodzin zastępczych wyraziła też Magdalena Gorol-Baranek, lekarz pediatra, pod której opiekę trafiły także odebrane niedawno maluchy ze Szczecinka. Opiekunowie zastępczy od razu zgłosili się do jej gabinetu lekarskiego w obawie przed dalszymi oskarżeniami.

– Jedną i drugą rodzinę zastępczą znam już od kilkunastu lat – ujawnia nam Magdalena Gorol-Baranek. – W tym czasie miałam okazję widzieć i badać wiele dzieci, które w tych rodzinach przebywały. Nigdy nie było żadnej sytuacji, które świadczyłyby o tym, że w tych rodzinach zastępczych dzieje się dzieciom krzywda. Wręcz przeciwnie. Zawsze były to dzieci zadbane. Współpraca z tymi ludźmi zawsze przebiegała wzorowo, realizowali wszystkie zalecenia, jakie dotyczyły dzieci. Dlatego tym bardziej ta sytuacja nas wszystkich bardzo zbulwersowała. Kiedy zobaczyłam zapowiedź tego tekstu, usiadłam i nie wiedziałam, jak mam zareagować…

- Dla mnie to jest robienie krzywdy, zarówno tym dzieciom, które na chwilę obecną w tej rodzinie zastępczej przebywają, dlatego że to się będzie za nimi w tym momencie ciągnęło. Możliwe, że rodzice biologiczni w tej chwili nie zdają sobie z tego sprawy. Krzywdę wyrządza się też ludziom, którzy oddają swoje serce, czas, zarywają noce przy tych dzieciach. Robi się im ogromną krzywdę, szkalując ich dobre imię. A to są przecież porządni ludzie. Ja te dzieci widziałam dosłownie przed chwilą.

W mojej ocenie nie ma żadnych śladów przemocy i obrażeń świadczących o tym, by dzieci były narażone na jakąkolwiek przemoc!

 

- Myślę, że ta sprawa bardzo źle wpłynie na dalszą pracę rodzin zastępczych

– dodaje Małgorzata Kubiak-Horniatko, dyrektor PCPR w Szczecinku. – Ludzie z rodzin zastępczych często kosztem własnych dzieci poświęcają się obcym dzieciom. Nie zarabiają kokosów. 1052 zł - tyle wynosi świadczenie w rodzinie zawodowej niespokrewnionej na jedno dziecko. Sami państwo oceńcie, czy to są strasznie duże pieniądze i czy da się na tym zarobić...

- Odzywa się do nas teraz wiele rodzin z całej Polski - dodaje nasza rozmówczyni. - Boimy się, co będzie w sytuacji, kiedy rodziny zastępcze zaczną rezygnować ze swojej pracy? Takie głosy już są, że ktoś chce się poddać… Na razie czekamy, aż się zakończy ewentualne (jeśli sprawa rzeczywiście została zgłoszona - dop.red.) postępowanie prokuratorskie w tej sprawie.

A potem nie wykluczam, że rodziny zastępcze będą chciały wystąpić z pozwami o zniesławienie. 

Reklama

gazeta szczecinecka miastko wyrok rozgłos rodziny zastępcze posądzenia - komentarze opinie

 • gość 2018-11-23 15:39:45

  Kto się u Węsierskiego pokazuje, tego ja nie szanuję. Jhd z synkiem, Raku, wszystko jasne. A to ścierwo ukazuje się z ewidentną pomocą portalu pana Sz. Potem wszyscy zdziwieni że robi kibel gdzie się nie pojawi. Sprawdźcie co robił w Miastku swoim.

 • gość 2018-11-23 15:58:34

  Jak można pozwalać, aby jakiś typ z Miastka zbijał kasę na problemach ludzi ze Szczecinka?
  Jemu chodzi tylko i wyłącznie o kasę i im więcej brudu wyleje tym lepiej. Tylko, że są gdzieś ludzkie granice, a tym, bardziej, że artykuł o tym Panu w zdaje się gazecie Miasteckiej stawia go w paskudnym świetle, a właściwie topi w g.....e! Kto to g...o kupuje przykłada rączkę do tego żenującego procederu. Ale to wasze sumienie KATOLICY.

 • odnośnie wiary - niezalogowany 2018-11-23 16:22:40

  Komuchy w nic nie wierzą i żyją.

 • gość 2018-11-23 16:22:53

  Od dawna wiadomo że niejaka Pani randa z Barwic kręci z redaktorkiem z Miastka. Już jedną podobną akcję o pomówienia rodziny zastępczej z Grzmiącej pani Tkaczyk przeprowadziła w Barwicach, a teraz próbuje podobne akcje kreować w Szczecinku. Ptaszki śpiewają na cmentarzach, że ta pani będzie chciała startować w najbliższych wyborach parlamentarnych i teraz robi wszystko żeby wypracować sobie publicus honores

 • gość 2018-11-23 16:50:20

  Wejdź na fajsbook Marcina Szydlika - tam dziś ogłasza, że zostanie viceburmistrzem u Danielsa. Media czwartą władzą? W Szczecinku Douglas wychował sobie poddanych dziennikarzy, karmiąc ich naszymi podatkami. Dobrze, że są tu jeszcze normalne media - jak Temat. Węsierskiego szmatławiec z Miastka to dno!

 • gość 2018-11-23 17:36:55

  Ludzie nie sprawdzą dokladnie a piszą o .... zabraniu dzieci ---- znamy tych pseudo rodziców ..... teraz nieszcześliwi ? ---- my sąsiedzi widzielismy na co dzień tragedię dzieci , pijaństwa i.... nie tylko ..... Bardzo dobrze ,że maluchy trafiły do normalnych rodzin Brali pieniądze 500+ , wydawali na wszystko tylko nie na swoje dzieci . Teraz robią wszystko by odzyskać ..... kasę .... nie o dzieci im chodzi.

 • gość 2018-11-23 18:21:26

  Pozdrawiam Marcina Szydlika, Marcina Głowackiego i Mateusza Węsierskiego. Wspaniały zespół próbujący się ukrywać, tworzący fantastyczny tytuł, który chce rozwalić miasto. Najgorsze jest to że nawet po dzieciach jadą i wykorzystują cudzą potworną krzywdę! Ale ludzie w Szczecinku nie są tak głupi! Nawet sprzedawcy odmawiają przyjęcia tej gazety do swoich sklepów bo się wstydzą przed klientami! Mam znajomego który odmówił sprzedaży, obiecaliście mu 30 groszy bez rachunku z każdego egzemplarza. Pozdrawiam skarbówkę.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-23 18:28:19

  Co na to burmistrz Szczecinka??? Cała Polska obraża MOPS w Szczecinku? Teraz rodziny zastepcze. Dlaczego nikt z obecnej władzy się nie wypowiada? Jakiś układ z panem Węsierskim czy co???

 • gość 2018-11-23 19:09:39

  Bardzo często rodzice wychowani w patologicznej rodzinie, swoimi dziećmi opiekują się tak samo jak zajmowali się nimi ich patologiczni rodzice. Jakie wzorce wynosi się z domu rodzinnego, takie w znacznej mierze przenoszone są na następne pokolenie. Być może jest to problem tej rodziny.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-23 19:33:40

  Jeśli ktokolwiek przypuszcza, że rodzicom odebrano dzieci z powodu biedy jest szalony. Oburzajace są wypowiedzi osób, które nie znają tych pożal się Boże pseudorodzicow. To kompletna patologia i aż dziw bierze, że dopiero teraz dzieciaki trafiły do rodziny zastępczej. Horroru który przeżyły, nikt nie cofnie. Mam nadzieję, że NIGDY nie wrócą do rodziców.

 • Gość1111 - niezalogowany 2018-11-23 19:35:10

  Te dzieci są biedne,w rodzinie zastępczej napewno będzie im lepiej!!! Tam był alkohol, rozróby i policja tatuś który się wieszał i ciął ! Mamusia zostawiająca swoje dzieci z obcymi i wyjazdy do innych gachów. Już nie wspomnę o wcześniejszej dużo ciekawszej przeszłości tych dwojga ludzi!!!! Teraz trzeba ruszyć dupe do pracy i tu jest problem bo państwo już nie daje kasy ! To wszystko to jedna wielka ściema !

 • Gość - niezalogowany 2018-11-23 20:41:09

  Chętnie udzielę wywiadu na temat rodzinny zastepczej z bornego Sulinowa bo to jest wspaniala rodzinna o wielkim sercu nie pozwolę oczerniac tak wspanialych ludzi dają dużo milosci i ciepla dla dzieci a ja wiem o tym bardzo dużo

 • Gostek - niezalogowany 2018-11-23 21:20:25

  Jak można obrażać i starać się psuć dobre zdanie o rodzinach zastepczych? Są to naprawdę dobrzy ludzie którzy kierują się dobrem dzieci. Osobiście znam kilka takich rodzin i są to świetni ludzie a dziecia w nich umieszczonych nic nie brakuje. Troszkę inne zdanie mam o urzędzie który te rodziny kontroluje czyli PCPR w Szczecinku ale tak na dobrą sprawę to szkoda o nim gadać.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 00:04:23

  Ojciec jak wcześniej było mówione powinien być umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Po wielu próbach samobójczych nikt go tam nie skierował.. dzieci na to patrzyły .. brawo!!
  Dzieci były można powiedzieć więzione w domu. Nie wiedziały co to zabawa na podwórku , przez okna patrzyły na inne dzieci . Wiele razy siedziały na oknie zaplakane a mamusia z tatusiem darli mordy że było ich słychać po drugiej stronie ulicy i dzieci wyzywane na prawdę od najgorszych !!!
  Pan kurek ma kartoteke jak encyklopedia!!!
  Ile razy widziałam jak go policja zabierała to rzucał się i wyzywał policjantów.
  Mama też nie lepsza z resztą . Zostawiala dzieci i jeździła do gacha. Żeby to jeden był to zmieniała jak rękawiczki.

  Cieszę się że dzieci w końcu zaznaly spokoju. W końcu widać że są zadbane ,uczesane czyste!! Oby tak zostało, i mam nadzieję że dzieci nie wrócą do domu bo to co JE spotkało w tym krótkim życiu to za dużo.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 09:54:06

  Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć dobrej zmiany w dzieciach. W rodzinie zastępczej: odkarmione, ubrane, uczesane. Dziewczynka w okularach korygujących. Dzieci mają nawet inną cerę. Wcześniej były szare, zabiedzone.
  Znam niejedną rodzinę zastępczą ze Szczecinka i okolic. Widziałam niejednokrotnie zmianę na lepsze, dzieci po przejściach, tam trafiających. W przeciwieństwie do Domów Dziecka, rodzina zastępcza- to najlepsze rozwiązanie.

 • gość 2018-11-24 10:44:17

  Węsierski niech faktury zacznie płacić a nie sensacji szuka

 • Gość - niezalogowany 2018-11-24 11:03:03

  Witam wszystkich.
  Jestem rodzicem zastępczym od 8 lat i znam środowisko i wiem że za biedę się dzieci nie odbiera a Pana, który jest właścicielem tej gazety proszę zamiast oczerniać i pisać takie bzdety niech Pan napisze artykuł o tym co się dla tych dzieci robi bo nie ma Pan bladego pojęcia jak wygląda życie w rodzinie zastępczej jakie dzieci mają problemy i ile czasu rodzina zastępcza potrzebuje żeby tak " zaniedbane" dzieci wyprowadzić na prostą.

 • gość 2018-11-24 14:59:13

  A co to to za zasłona dymna prokuratorem, jakby ten miał być bogiem" i tylko na jego zgodę urzędniczki czekają i za jego zgodą otworzą usta zwolnione z tajemnicy zawodowej? Bezczelność i jeszcze raz bezczelność.
  Czy już doszło do tego, że dobro dzieci i rodziny idzie na dalszy plan? I prać się będzie publicznie to co jest tej rodziny sprawą prywatną? Tak to jest jak państwo wtrąca się w nie swoje sprawy.

 • gość 2018-11-24 15:30:32

  co to w ogóle za nazwisko? Chyba od węszenia? :-)

 • Gość niedzielny - niezalogowany 2018-11-24 20:10:32

  Lol

 • Gość 1 - niezalogowany 2018-11-24 20:41:48

  Sprawdź
  Spokojnie wszystko trzeba zbadać to nie średniowiecze jest tyle sposobów aby dojść sprawiedliwości nie ma ludzi bez błędów a co jest przestępstwem ,to powinno być ukarane.Nie ma rodziców bez błędów,nie ma także rodzin zastępczych bez błędów.odebranie dzieci to naprawdę ostateczność.nalezy wykorzystać wszystkie możliwe środki aby takim rodzicom pomoc,ale konkretnie pomoc,nie myślę tu o pieniądzach,jeśli nie chcą skorzystać z fachowej pomocy to dopiero sięgać po ostateczność.nie wiem jak wygląda kartoteka tych rodziców, fachowej pomocy ale tu powinny być adnotacje tych ,którzy zajmują sie pomocą rodzinę .według mnie za wszelką cenę należy chronić biologiczne rodziny oczywiście nie kosztem dobra dzieci.takze należy chronić rodziny zastępcze ale zawsze bez skrajności.oby Dobry Bóg dał sprawiedliwego zakończenia dla dobra dzieci

 • Gośćf - niezalogowany 2018-11-25 10:25:53

  Apel!!!! Ufam, że jednostki uczestniczące bezpośrednio w tej sprawie czyli mops, sądownictwo, PCPR skończą ten cyrk medialny w kompetentny sposob. A Prokuratura rozliczyl pseudorepoterskie nagrania i wszelkie pisma za nadużycie słowa ,, z biedy". Nikt w tej sprawie medialnej nie kieruje się spokojem tych dzieci, wrażliwością, tylko naznacza ich publicznie. Gdzie jest Rzecznik Praw Dziecka, czy jego zdaniem te rozgrywki medialne, wykorzystywanie słowa ,,bieda" mogą być wyznacznikiem dokładnie w tej sprawy? Z każdym dniem dowiadujemy się więcej szczegółów, które wskazują, że to jednak nie z biedy dzieci zostały odebrane. PANI PAULINO I PANIE ANDRZEJU BIERZCIE SIĘ OSTRO DO PRACY NAD SOBĄ, POSŁUCHAJCIE LUDZI, KTÓRZY POTRAFIĄ WAM POMÓC. WASZE DZIECI POTRZEBUJA WZORCÓW, ZASAD KTÓRE IM DADZĄ SZANSE NA DOBRY ROZWÓJ. PRZECIEŻ ONI KIEDYŚ TEŻ BĘDĄ RODZICAMI. PRZESTAŃCIE POKAZYWAC SIĘ W MEDIACH BO WASZYCH PROBLEMÓW ONI NIE ROZWIĄŻĄ. TEN CZAS POSWIEĆCIE NA SZKOŁĘ DLA RODZICÓW, TERAPIĘ RODZINNĄ, LECZENIE. PRZEMYŚLCIE UCZCIWE CO BYŁO DOBRE, A CO ZLE W WASZEJ RODZINIE, A WTEDY POMOŻECIE SOBIE I WŁASNYM DZIECIOM.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-25 18:24:24

  Jestem zawsze po stronie "dobra dziecka" i nie wierzę że instytucje tj.pcpr,mops,kuratorzy,policja a wreszcie niezawisły sąd są w zmowie przeciwko niewydolnej rodzinie,czytając i słuchając relacji bezpośrednio zaangażowanych mam wrażenie że w tej "rodzinie" wszystko było toksyczne i bezpośrednio dotyczyło bezbronnych dzieci-niestety! Dziś kiedy mamy możliwość dotarcia do oświadczeń majątkowych radnych zastanawiam się mocno nad dochodami,wydatkami i zadłużeniem (wspólnie z mężem) Pani radnej mocno zaangażowanej w tą sprawę,proszę każdego zainteresowanego spojrzeć też z tej strony! Nie wierzę w te "dobre intencje" ,nie wierzę w tą niezależną i obiektywną pracę dziennikarską ( to jest moja oczywiście subiektywna ocena) no i nie do końca jest dla mnie akceptowalna postawa rzemiosła dziennikarstwa skażona grzechem moralności ( rewelacje Miasteckie) choć każdy dorosły w czasie wolnym relaksuje się tak jak chce i z kim chce!

 • Gość - niezalogowany 2018-11-25 20:37:06

  Niektórzy mówią : niech idą do roboty! OK, ale niech wszyscy idą do roboty, a mopsy i urzędy pracy do likwidacji. Poza tym, aby być obiektywnym, to dzieci powinien chyba zbadać biegły sądowy?

 • gość 2018-11-26 10:01:31

  Nie kupujmy tego szmatławca i będzie po problemie! nie bedzie mial dla kogo pisac!

 • Obserwator - niezalogowany 2018-11-26 10:15:46

  Na mieście ćwierkają że pani radna Monika T. kandydatka organistka oskarżona o fałszowanie (tyt.w gazecie szczecineckiej) sama przez swoje zaniedbania wychowawcze ma problemy z synem w szkole. Interwencje są na porządku dziennym. Na facebooku ta pani sama się przyznaje że nie ma czasu dla dzieci bo woli w relacji na żywo udostępnić filmik z farbowania włosów swojej kolejnej biednej "podopiecznej". Z tego wniosek że tej Pani wcale nie zależy na dobru dzieci o czym tak zapewnia . Chodzi jej tylko o rozgłos I fan. To karierowiczka promująca się na ludzkich dramatach. Obrzydliwa postawa tej Pani zmusza do refleksji : ludzie dla własnych korzyści nie cofną się przed niczym. Zastanówcie się zanim skorzystacie z pseudo pomocy tej Pani.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-26 11:53:16

  Sprawa bezbronnych dzieci budzi emocje i to jest bardzo pozytywne,nawet od skrajności do skrajności.....jeszcze w większości zabierających głos w tej sprawie"dobro dziecka- dzieci" jest świętością!..." Nie sądzicie a nie będziecie sądzeni..." tak też można....W całej sprawie jest kilka poziomów i w większości działalność osób zaangażowanych jest dla mnie działalnością cyniczną, każdy ma prawo zabierać głos i wspomagać pokrzywdzonych jednak wraca pytanie na ile "dmuchanie balonika emocji" pomaga w tej konkretnej sprawie i dzieciakom? Czy osoby same mające problemy wychowawcze ze swoimi dziećmi a i żyjące- utrzymujące się z alimentów winny tak się lansować? Czy to już kampania wyborcza do parlamentu AD 2019? No i moje pytanie jak Pani Monika pomagająca wszystkim potrzebującym ( i to jest godne podziwu!) sama radzi sobie z utrzymaniem rodziny przy miesięcznych spłatach rat kredytów ( odsyłam do oświadczeń majątkowych UM Barwice)? Jak starcza na podstawowe potrzeby życiowe tak licznej rodziny,pomóc innym,utrzymanie aut( ubezpieczenia,paliwo,raty) utrzymanie gospodarstwa domowego i rolnego? To tak aby była jasność! Mam prośbę aby "dziennikarze" zapytali Panią społecznik o jej kwestie finansowe, będzie wtedy bez niepotrzebnych wątpliwości!

 • gość 2018-11-26 11:55:48

  Przepraszam ten komentarz powyżej to żale jakiejś sfrustrowanej nauczycielki, która ma na pieńku z tą panią? Ciekawe która to?

 • Gość - niezalogowany 2018-11-26 12:00:03

  Z postów widać że to ta radna podsyła sensacyjne tematy redaktorowi znanemu na szczecineckim rynku celem autopromocji. Jej postawę z zasłyszanych opini można podsumować tak: nie zawiozła matki dzieci do kardiologa bo umówił sie z nią na wywiad dziennikarz polsat news ..... w sprawie tych dzieci. Wywiad ważniejszy . Bez komentarza.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-26 12:06:49

  można też i tak:..".. jakieś żale sfrustrowanej...." - hipokryzja czy brak obiektywizmu? a może osoba zainteresowana? Jedyna prośba to o merytoryczne odnoszenie się do postów będzie to z pewnością najlepsza pomoc dla dzieci i ich rodziców.

 • Gość - niezalogowany 2018-11-26 13:55:56

  Nie wierzę w to, że społeczeństwo małomiasteczkowe jest obiektywne i bezstronne. Dlatego sprawa powinna być rozstrzygana gdzie indziej.

 • Werka - niezalogowany 2018-11-26 19:23:09

  Zastanawiam się po co są te panie z opieki społecznej, skoro takie rodziny trwają i gnębią te swoje dzieci i nikt nie ma na nic wpływu. Kto odpowiadał za tę rodzinę? I co zrobił? Proszę,niech napisze CO ZROBIŁ.

 • gość 2018-11-27 12:12:41

  Zobaczymy jak próbny egzamin 8-klasisty w Starym Chwalimiu. Siłę na swary paniusie nauczycielki to mają.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE

LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Kupie wszystkie maszyny

Kupie wszystkie maszyny rolnicze , ciagnki przyczepy plugi agregaty kombajny ladowarki i inne , stan obojetny stary zlom jak i nowsze do 100tys..


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Dofinansuję przedsięwzięcie

Szukam osoby, która ma pomysł na biznes lub już go prowadzi i potrzebuje dokapitalizowania. Tylko poważne oferty.


Dzierżawa ziemi rolnej, łąk i

Przyjmę w dzierżawę każdą ziemię rolną,łąki i pastwiska na terenie gmin: Szczecinek, Grzmiąca, Barwice. Powierzchnia od 1 ha. Czynsz ustalany..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Pranie

Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"