:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Miasto jak biznesmen. Odkupi, a potem dobrze sprzeda budynek na Kilińskiego

Miasto odkupi, a potem sprzeda budynek na Kilińskiego

Miasto przejmie od Starostwa Powiatowego w Szczecinku budynek przy ul. Kilińskiego. Chodzi o nieruchomość położoną przy samym parku. Działka, sąsiadująca m.in. z plażą "wojskową" i terenem szpitala przeznaczona jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną lub zabudowę usługową. Jej wartość, wraz z budynkiem o pow. 419 m2 oraz budynkiem garażowo - gospodarczym została wyceniona na 1.790.000 zł.

 

Miasto nabywa ją od Starostwa w ramach rozliczenia za przebudowę ul. Wyszyńskiego. Podczas tamtej inwestycji musiano rozebrać należący do miasta budynek przy Wyszyńskiego 60. Miasto wyliczyło, że koszty, które poniosło między innymi z tytułu wykwaterowania lokatorów, zapewnienia lokali zastępczych i innych prac, wyniosły 538 tys. zł. Do zapłaty za budynek przy ul. Kilińskiego zostało zatem 1.251.350,00 zł.

Budynek na Kilińskiego, który miasto dostaje od starostwa, będziemy chcieli w ciągu dwóch lat chce sprzedać - poinformował podczas sesji Rady Miasta burmistrz, Jerzy Hardie-Douglas. - Sekcje z dziećmi i młodzieżą mają się przenieść na dworzec PKP, który przejmuje miasto.

Nie musimy pomagać w ten sposób starostwu - argumentował radny Marcin Bedka. - Moim zdaniem to nie jest dla miasta dobry interes.

Konia z rzędem temu, kto nie chce takiej nieruchomości - zupełnie inne zdanie miał radny Marek Ogrodziński. - Tym bardziej, że nie kupujemy, a przejmujemy za dług. A SAPiK nie pracuje na swoim gruncie.

Uchwałę przyjęto czternastoma głosami “za” i czterema “przeciw”.

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


miasto sapik kilińskiego starostwo plaża wojskowa szpital - komentarze opinie

 • gość 2017-10-17 07:49:57

  SAPIK na dworzec. Super miejsce zamiast ogrodu tory.

 • gość 2017-10-17 07:53:35

  Za zburzenie pięknej kamienicy winny być rozliczenia co najwyżej pomiędzy celami więziennymi, a nie urzędami. Ile to budynków rozebrano w ostatnich latach, a w ich miejscu mamy Klepisko z wizją.

 • gość 2017-10-17 08:03:13

  Wracamy do sprawy dworca PKP. Jego wewnętrzna architektura przekreśla przydatność tego obiektu do celów edukacji i wychowania młodzieży. Chyba, że w dwóch salach, każda po około 400m2 (jedna - poczekalnia, druga - restauracja "Dworcowa") urządzić salę koncertową, kino... A obecny budynek - kupi "cwaniak" i urządzi w nim pensjonat.

 • gość 2017-10-17 09:37:10

  Lis z Douglasem juz dawno temu rozważali jak rozwalic Młodziezowy Dom Kultury. I to sie im udało. Budynek przejeło "starostwo", a teraz burmistrz chce kupic. Na co ? na prywatna klinikę? Oj cwaniaczek, cwaniaczek. Zreszta tuz za płotem placówki - jeszcze SAPiK - znajduje sie kostnica. Sanepid wyraźnie określa strefe ochronną (???????). W Szczecinku wszystko na "patyku".

 • Gość - niezalogowany 2017-10-17 10:42:08

  Tak to towarzycho z sitwy dopięło deal.

 • WWW - niezalogowany 2017-10-18 13:54:45

  Jeden z najpiękniej położonych budynków, powinien zostać na majątku publicznym i służyć wszystkim mieszkańcom, jak do tej pory.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-18 20:56:18

  TO DOM KULTURY NA DWORCU??TO TAM MŁODZI LUDZIE MAJĄ SIĘ ZNALEŹĆ???? BLISKO TORÓW KOLEJOWYCH??? MŁODZIEŻY CHODZI O DUŻY DOM KULTURY ŻEBY NIE TYLKO DZIECI ALE I DOROSŁA MŁODZIEŻ MOGŁA SIĘ TAM SPOTKAĆ I POGADAĆ I SPĘDZIĆ CZAS I MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ ŻE NIE MUSZĄ SIĘ SPOTKAĆ NA ULICACH MIASTA I PRZYSTANKACH AUTOBUSOWYCH LUB W PARKU.

 • Gość - niezalogowany 2017-10-19 11:40:50

  Nic dziwnego że Szczecinek się wyludnia.To jest chory pomysł dzieci na dworu?Czy Ci radni wogóle myślą o dzieciach?W radzie zasiadają nauczyciel,lekarze,czy oni mają wogóle mózgii?No tak co nie którzy z nich nie mają wcale dzieci, nie którzy mają je już dorosłe i nie mieszkające w Szczecinku,więc jest im to wszystko jedno.TU nie liczy się dobro innych tylko dobro układów i układzików.Lis i Daglasem razem ze swoją sitwą powinni w końcu za te wszystkie machloje po nieść jakieś konsekwencje.W końcu do prowadzą do teg że rodzice będą zmuszeni wozić swoje dzieci na zajęcia gdzieś indziej.To miast przestaje tętnić życiem od dłuższego już czasu a nie mieszkam już w nim ponad 4 lat.Widzę to za każdym razem jak przyjeżdzam i spaceruje sobie po nim,jest co raz gorzej.Myślałam jakiś czas o powrocie do mojego rodzinnego miasta ale zastanawiam się tak tam dalej można żyć jak się takie rzeczy dzieją.Co mają robić w nim moje dzieci?Jeśli je się wyrzuca w taki miejsce gdzie towarzyszyć im będą bezdomni i to jest słynna of wieku lat ulica dworcowa i tam ma się mieścić dom kultury dla dzieci.Chora władza.Jak zdecyduję się na powrót to nie będzie to napewno moje rodzinne miasto,tylko inne.Dziękuję wam za to włodaże naszego miasta.

 • Przeemas Fabicki 2017-10-20 15:42:15

  Ciekawe co się jeszcze da opie.... a z tm PKP to już gruba przesada

 • gość 2017-10-22 09:23:17

  A dlaczego nie można przenieść zarządu i administracji Sapik-u na dworzec PKPa dzieci na Wyszyńskiego. Pomysł z sekcjami Sapik-u na PKP uważam za bardzo chybiony.

 • gość 2017-10-22 18:44:41

  Na pewno nie puszczę dziecka na zajęcia na PKP.... zróbcie wcześniej porządek z towarzystwem na Dworcowej i w okolicy PKP... ciekawe kto kupi budynek na KIlinskiego??

Dodajesz jako: Zaloguj się