:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Michał Chęciński z tytułem finalisty Olimpiady Języka Łacińskiego

Michał Chęciński z tytułem finalisty Olimpiady Języka Łacińskiego

Uczeń klasy III C I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, Michał Chęciński, osiągnął w Lublinie duży sukces.

Uczeń ze Szczecinka wywalczył tytuł finalisty etapu centralnego w XXXVI. Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej, w której wystąpiło 40 uczestników z całego kraju (w dniach 21-23 marca). Wcześniej Michał przeszedł przez etapy szkolny i okręgowy.

Przez ten czas mierzył się z tekstami łacińskimi, testami gramatycznymi i pytaniami w części ustnej. W finałowej potyczce, w części pisemnej należało przetłumaczyć tekst łaciński na język polski, a w części ustnej zaprezentować swoją wiedzę o świecie antycznym na podstawie literatury obowiązkowej i dodatkowej.

Organizatorem Olimpiady, jest Polskie Towarzystwo Filologiczne z siedzibą we Wrocławiu.

Dzięki zdobyciu tytułu finalisty na Olimpiadzie w Lublinie, uczeń I LO, jest zwolniony z matury z języka łacińskiego i uzyska z tej części 100 procentowy wynik.

To nie koniec zmagań ucznia w finałach ogólnopolskich konkursów w tym roku szkolnym. Michał wystąpi w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Zawody te odbędą się w dniach 11 - 14 kwietnia w Konstancinie i w Warszawie.

fot. I LO
Patryk Witczuk


michał chęciński szczecinek olimpiada język łaciński - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się