:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Michał Chęciński z kolejnym tytułem finalisty ogólnopolskiej Olimpiady Literatury

Michał Chęciński z kolejnym tytułem finalisty ogólnopolskiej Olimpiady

Uczeń klasy III C I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety w Szczecinku, Michał Chęciński, osiągnął kolejny duży sukces na ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego.

Michał Chęciński na XLVIII. Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego uzyskał tytuł finalisty. Do pierwszego etapu przystąpiło łącznie 3 tysiące uczniów z całej Polski, przez kolejne etapy rywalizowali o miejsce w finale. Ostatecznie uczeń I LO uzyskał tytuł finalisty Olimpiady, a co za tym idzie - będzie zwolniony z matury z języka polskiego. Na świadectwie dojrzałości otrzyma 100 procent z egzaminu pisemnego na poziomie podstawowym, rozszerzonym, a także z egzaminu ustnego.

Trzystopniowa olimpiada przeznaczona jest dla uczniów szkół średnich. W Polsce prowadzona jest bez przerwy od 1970 roku. Została ona utworzona przy Instytucie Badań Literackich PAN z inicjatywy ówczesnych władz oświatowych oraz przedstawicieli Instytutu.

Warto dodać, że w marcu, Michał wywalczył tytuł finalisty etapu centralnego w innym konkursie - na XXXVI. Olimpiadzie Języka Łacińskiego i Kultury Antycznej (jest zwolniony z matury z języka łacińskiego).

fot. I LO
Patryk Witczuk


michał chęciński i lo szczecinek olimpiada - komentarze opinie

  • :3 - niezalogowany 2018-04-16 22:14:56

    XD Michał, ależ z ciebie gwiazda...

Dodajesz jako: Zaloguj się