:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Podwójne wyróżnienie dla Jędrzeja

Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Podwójne wyróżnienie dla Jędrzeja Gliszczyńskiego

Właśnie zakończyła się XXXIV. edycja Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Podwójne wyróżnienie otrzymał uczeń SP nr 5 w Szczecinku, Jędrzej Gliszczyński.

Na ten prestiżowy konkurs nadesłano prawie 9 tysięcy zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 521 szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych z Polski, ale także między innymi ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy czy Ukrainy. 
Motto tegorocznej edycji, brzmiało “Słowo jak witraż duszy”.

Komisja konkursowa oceniała oryginalność tekstu, świadomość języka, literackość pomysłu czy też ujawniony talent autora i w ten właśnie sposób wyłoniła 134 laureatów ze szkół polskich i 31 ze szkół polonijnych, wyróżniła zaś 242 uczniów z naszego kraju i 26 polonijnych - w czterech grupach wiekowych.

Jędrzej Gliszczyński ze Szczecinka zdobył wyróżnienie w dwóch kategoriach: poezja (gr. wiekowa klasy V-VII SP) za wiersz pt. "Tradycja" oraz proza (gr. wiekowa klasy V-VII SP) za opowiadanie zatytułowane "Feliks na lodzie".

Finałowa uroczystość, podsumowująca tegoroczną edycję konkursu, podczas której odbędzie się podsumowanie, będzie miała miejsce 21 maja w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. Tam też zostaną zaprezentowane wszystkim zebranym wybrane wiersze i opowiadania.

To nie pierwszy sukces ucznia. Wcześniej Jędrzej był laureatem ogólnopolskich konkursów, otrzymywał także wyróżnienia na chociażby konkursie Literacko - plastycznym "Piórem i pędzlem" czy ogólnopolskim konkursu Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi", a kilka miesięcy temu został wyróżniony za działania wolontarystyczne podczas szczecineckiego "Wolontariusza Roku 2017".

fot. archiwum
Patryk Witczuk

konkurs literackiej twórczości dzieci i młodzieży - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się