:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  9°C bezchmurnie

Miejsce ósme

Miejsce ósme

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy mmm...” swego czasu śpiewała Danuta Rinn i na bank chodziło jej o naszych, swojskich orłów, sokołów herosów. Wszak łona, czyli Danuta śpiewała po polsku. Ona pytała, a ja wiem (bom w gazecie jednej wyczytał) i wam powiem, że oni są w pierwszej dziesiątce na świecie, a ściśle mówiąc na miejscu ósmym, gdyż miejsce pierwsze zajmują bracia Czesi (na nasze szczęście zresztą)

 

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy mmm...” swego czasu śpiewała Danuta Rinn i na bank chodziło jej o naszych, swojskich orłów, sokołów herosów. Wszak łona, czyli Danuta śpiewała po polsku. Ona pytała, a ja wiem (bom w gazecie jednej wyczytał) i wam powiem, że oni są w pierwszej dziesiątce na świecie, a ściśle mówiąc na miejscu ósmym, gdyż miejsce pierwsze zajmują bracia Czesi (na nasze szczęście zresztą). Zatem, ścisła czołówka i naszych chłopów duma powinna rozpierać, a oni głowy w dół spuszczają, łzy leją i takie tam insze... świadczące o łapaniu doła i to totalnego. Pół biedy gdyby chodziło o sport albo jakoweś osiągnięcia naukowe lubo też gospodarcze. Niestety sprawa jest poważniejsza, gdyż dotyczy urody męskiej i bynajmniej nie zmarszczki, nadmiar kilogramów czy też braki w uzębieniu, czyli szczerbatość są powodem zmartwienia naszych menów.
Chodzi bowiem o łysienie i to nie jest żadne fiu bździu, ponieważ dotyczy aż 40 proc. naszych facetów, a co gorsza sporą grupę wśród nich stanowią ludzie młodzi. Co gorsza, taki łysiejący nie może powiedzieć, iż proces ów jest efektem noszenia hełmu na głowie, obarczając tym sposobem winą wojsko, jako że łobowiązkową służbę zniesiono jakiś czas temu. W czarną rozpacz popadli takoż fryzjerzy, bo co strzyc gdy na co drugiej głowie z bidą cztery włosy na krzyż. Nie dziwota więc, że uczeni (w tym łoczywiście amerykańscy) postanowili zmierzyć się z tym tematem. Rychło się łokazało, iż łysole sami są sobie winni. Żrą bowiem fast foody, cukru se nie żałują, a warzyw i ruchu unikają jak ognia. Niestety póki co te uczone głowy (niektóre też łyse) nie wiedzą jak zaradzić aby włosy na łysej pale rosnąć chciały. Z pomocą tym co o bujnej czuprynie marzą przychodzi medycyna ludowa. Dlatego chłopy piją paskudne w smaku ziółka, nacierają łby mazidłami różnymi, a co bardziej zdesperowani okłady z uryny sobie aplikują. A włosów jak nie ma, tak nie ma. 
Ale, ale... natura próżni nie znosi, więc w sukurs łysym przyszła kinematografia, zwłaszcza ta za oceanu, czyli amerykańska. Co rusz możemy podziwiać dzielnych twardzieli z korpusu marines naparzających terrorystów lubo też policjantów tłukących się z gangsterami. A że jedne i drugie łysi jak kolano są, to i nastała moda na nieowłosionych. No i posiadacze bujnych czupryn zaczęli strzyc się na zero, aby poczuć w sobie moc bohaterów, a na dodatek komuś móc przywalić z plaskacza albo i z buta, że o przyłożeniu kija bejsbolowego do ciała (np. wielokrotnie), już nie wspomnę. 
Niestety nie wszyscy wielbicielami takowego stroju są, a na dokładkę, jak wiadomo każda moda przemija i znowu nastał czas bujnych czupryn fryzowanych przez mistrzów grzebienia i nożyczek na sposobów wiele. A łysi w stresy i depresję popadli. Oczywistym jest fakt, że nie każdego stać na przeszczep owłosienia w klinice (których jest ich od metra). 
Powiadam: spokojnie, niechaj gołogłowi nie tracą nadziei i na duchu nie upadają, wszak powszechnie wiadomo, że na mądrej głowie włosy nie rosną (patrz: starcy, poza naukowcem Einsteinem, który bujny fryz miał – jednak oczywistym jest, że wyjątek potwierdza regułę). Poza tym, czasy mamy niespokojne jak nie napady, to rozboje. Jasne jest więc, iż każdy, owłosiony czy nie, po łbie oberwać może... Tymczasem łysemu – wiadomo – włos z głowy nie spadnie. No i poza tym... zawsze można wyjechać do Czech, włosy od tego co prawda nie urosną, ale będziemy plasować się na miejscu pierwszym, które jak wiadomo jest lepsze od miejsca ósmego.
 

Maciej gaca


maciej gaca - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com