:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Miejska dyskoteka. Radni pytają, czy pieniądze wydano dobrze

Miejska dyskoteka. Radni pytają, czy pieniądze wydano dobrze

Miejska dyskoteka już działa. Ponieważ budziła obawy mieszkańców ul. Mickiewicza, ratusz w porozumieniu z OSiR-em zadecydował o tym, by „potańcówkę” otworzyć nie na plaży, ale na zrewitalizowanym placu za halą „Ślusarnia”. Na odpowiednią organizację tego miejsca OSiR przeznaczył 80 tys. zł. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta (9.07) radni zadecydowali o przesunięciach w miejskim budżecie, które zrekompensują ośrodkowi sportu poniesione wydatki. W dyskusji poprzedzającej głosowanie pojawiło się jednak, wydające się naturalnym, pytanie o to, czy publiczne pieniądze w tym przypadku zostały wydane dobrze. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas zapewnia, że tak. 


Pytania o zasadność przeznaczenia miejskich pieniędzy na dyskotekę zadali podczas sesji radni opozycji. Paweł Kwak zapytał o postępowanie konkursowe oraz o opłaty naliczane przedsiębiorcy, który obecnie prowadzi na terenie „Ślusarni” dyskotekę. - Owszem jest naliczana opłata przez OSiR w wysokości 2 tys. zł miesięcznie – poinformował burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - Przetargu żadnego nie było. Nie było takiego powodu. Znalazł się przedsiębiorca, który był zainteresowany prowadzeniem dyskoteki, a myśmy się z tego bardzo ucieszyli, ponieważ nas do pewnego stopnia wyręczył. Mieliśmy kłopot ze zorganizowaniem tej dyskoteki. Organizował to wszystko OSiR. 


- Czy w ogóle była wola poszukiwania jakiegoś innego przedsiębiorcy? – dopytywał Marcin Bedka. - Bo może jest tak, że jeśli inwestujemy w ten plac 80 tys. zł, to może znalazłby się też inny chętny i może wtedy moglibyśmy uzyskać np. wyższy czynsz? Czy tę inwestycję już zrobiono, czy dopiero będzie ona zrealizowana? 


Burmistrz potwierdził, że prace na „Ślusarni” zostały zrealizowane z pieniędzy, które posiada OSiR. - Natomiast my teraz te pieniądze po prostu zwracamy – mówił dalej Jerzy Hardie-Douglas. - Nie jest tak, że mieliśmy obowiązek poszukiwania innego przedsiębiorcy. To, co pan mówi, jest nierealne. Gdybyśmy chcieli przy każdej sprawie rozpisywać konkurs, przetarg… Dlatego właśnie zamówienia publiczne pozwalają na zlecanie pewnych rzeczy z wolnej ręki, żeby dać możliwość ominięcia takiej długiej procedury. 


- Decyzja o przeniesieniu dyskoteki z planowanego miejsca na plaży na „Ślusarnię” zapadła dosyć późno – zaznaczył dalej burmistrz. - Również z powodu niezadowolenia części mieszkańców, przede wszystkim ul. Mickiewicza. Myśmy im przyznali rację, szukaliśmy innego miejsca, a czasu mieliśmy niewiele. Ten przedsiębiorca, o którym mówimy, miał doświadczenie, chyba jako jedyny w Szczecinku, do prowadzenia dyskoteki. Myśmy to jemy powierzyli, stawiając mu też wiele uwarunkowań. 


Zdaniem burmistrza, pieniądze na rewitalizację terenu zostały wydane „dobrze”. - Przy okazji, bez względu na to, czy byłaby tam dyskoteka, czy nie, zauważyliśmy że można by uporządkować ten bardzo zaniedbany teren przy „Ślusarni”. Zostało to zrobione w dużej mierze systemem gospodarczym. Gdybyśmy chcieli zlecić to jakiejś firmie, by zrobiła to kompleksowo, na pewno ponieślibyśmy większe wydatki. Myślę, że te pieniądze zostały dobrze wydane. Mamy uporządkowany teren. Dzisiaj jest tam dyskoteka, w przyszłości może tam być cokolwiek innego. Moim zdaniem, rewitalizacja tego miejsca i prace porządkowe na terenie należącym do miasta przebiegły wzorcowo. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


dyskoteka szczecinek miejska radni pieniądze ośrodek sportu budżet - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 13:55:53

  Rewitalizacja, czytaj : wszystko wyciąć, wyrównać i najlepiej zabetonować ( kostką ).

 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 14:12:52

  Najpierw Mysia teraz Ślusarnia.Bez przetargu z namaszczenia.Za przysłowiowy grosz.Ot taka peowska transparentność.Ciekawe czy mieszkańcy Szczecinka w końcu przejrzą na oczy i skwitują po przy urnie wyborczej.

 • gość 2018-07-09 14:15:36

  systemem gospodarczym powiadasz...…………………………..za 80 tys ……………………..

 • gość 2018-07-09 15:55:50

  Gość - niezalogowany 2018-07-09 14:12:52 Najpierw Mysia teraz Ślusarnia.Bez przetargu z namaszczenia.Za przysłowiowy grosz.Ot taka peowska transparentność Co z transparentnoscia PiS przy zakupach samolotow,broni itd.Gdzie byly przetargi?Jdnym zarzucasz cos,aleuinnych juz nie widzisz tego samego.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-09 15:57:35

  System gospodarczy to znaczy, że pracowali tam na tzw. " odróbkach " skazani na prace społeczne za mandaty.

 • gość 2018-07-09 16:45:08

  Plują na nas i mówią, że deszcz pada. 2 tyś/m-c a włożono 80 tyś. - a kto zaniedbał ten teren?

 • gość 2018-07-09 16:57:53

  Czyli wydano 80 tysięcy, żeby zarobić 6 tysięcy. Guru ekonomii :-)

 • gość 2018-07-09 20:37:06

  A może by tak zapytać innych mieszkańców czy są zadowoleni?! Większość ludzi pracuje i chce się wyspać a nie da się przy dudnieniu przez 4 noce w tygodniu! Po jeziorze głos niesie się strasznie. Dyskoteka powinna być w wytłumionym pomieszczeniu a nie na wolnym powietrzu!

 • gość 2018-07-09 22:32:13

  Żorżyk nadal tańczy sam wokół własnego portfela!

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 07:35:24

  A ja mam pytanie z innej beczki. Czy w związku z poparzeniem kobiet w młodym wieku na terenie strefy kibica są prowadzone jakieś działania wyjaśniające. . Zdarzyło się rozumiem ale były komunikaty o trudnej pogodzie i wiatrach. Czy wszystko było zabezpieczone i czy w ogóle przy takiej pogodzie nie było by zasadne odwołać imprezę. . Po drugie wydaje mi się ze jeżeli organizowała by to osoba prywatna i taki incydent miał by miejsce to miała by wszystkie służby i prokuratora na głowie. .

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 15:45:35

  Marudny Szczecinek wszystko źle ! Ludzie do lasu. A i tak będzie za głośno bo ptaszki ćwierkają.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 19:53:09

  Ludzie wam wiecznie cos niepasuje niedosc ze ten pan sie podjął prowadzić dyskoteke w tym zjebanym miescie to sie doszukujecie ukladu a w glowe sie pukać myslicie ze te dijeje co grają to za darmo toi toi sprzet grajacy namiot ten duzy koszty napewno napewno a wam nic niepasi tylko wszędzie sa uklady az zal was sluchac

 • Gość - niezalogowany 2018-07-10 21:18:28

  Szanowni Państwo, lipiec mija bardzo szybko, a dla mieszkańców Szczecinka nie zorganizowano niczego. Festiwal balonowy do dopracowania, setki osób czeka na stadionie bez żadnej informacji. Brak koncertów, zabaw dla dzieci. Niestety odnoszę wrażenie, ze dyskoteka na ślusarni to jedyna atrakcja dla nielicznych. Czy 6000 zł na dj za gościnny występ to nie za dużo? Czy taka ilość ochroniarzy, za 200-300 zł za noc pracy to nie za dużo? Pomysł dobry, ale chyba przeinwestowany. Sory.

 • gość 2018-07-10 22:48:22

  Myślę, że nie będę uczestnikiem dyskoteki ani dancingu, bo sam nie wiem gdzie się zakwalifikować ;), a i czasu brakuje, nie mniej będąc "na rowerku" zajechałem na ślusarnię i bardzo mi się spodobało. Mam nadzieję, że i młodzież i starszyzna, którzy mają ochotę znajdą swoje miejsce do zabawy, a ono jest świetne.

 • gość 2018-07-10 23:11:38

  Ptaszków Ci chętnie posłucham, dudnienia nie. To sama natura. Parę lat temu na Ordona też były zabawy, były skargi, do straży, policji i burmistrza. Mimo że przepisy zabraniały używania nagłośnienia w odległości 100 m od brzegu, to jakoś nikomu nie przeszkadzało łamanie prawa. ówczesny organizator zabaw w końcu minął się z interesem burmistrza, teraz po kilku latach miasto pełne hipokryzji organizuje dyskotekę. Okna latem nie idzie otworzyć, a rano trzeba wstać do pracy. Żeby nie było - nie mam nic przeciwko dyskotece w Szczecinku - ale budynek wyciszony. Sam za modu sie bawiłem, ale nie tak, żeby innym przeszkadzać.

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-07-11 11:06:37

  6 koła za występ dydżeja to nic w porównaniu do wiaty przystankowej w cenie markowej limuzyny - 140 koła !

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 07:55:19

  Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził..byłam, potańczyłam, fajnie że jest ochrona..fajnie, że jest takie miejsce..małe ale..ludzie miejcie w pośladkach co o Was pomyślą inni..chcecie tańczyć to tańczcie po to to miejsce jest..

 • Gość - niezalogowany 2018-07-13 09:26:28

  Jak można tańczyć przy monotonnym techno łupaniu ?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-14 08:22:49

  Można..tylko trzeba chcieć.

 • fuj - niezalogowany 2018-07-14 09:57:25

  To nie muzyka, to Lewackie rytmy, hihihi

Dodajesz jako: Zaloguj się