:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Miejski film za 120 tysięcy na konwencji PO: Jest doniesienie do komisarza wyborczego

 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Temat Szczecinecki 26/09/2018 15:49

Czy wykorzystanie filmu, zrealizowanego za miejskie pieniądze, podczas kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej było zgodne z prawem? W związku z tym, że wspomniany film, będący spotem promocyjnym Szczecinka, miał swoją publiczną premierę w trakcie konwencji KO, Sztab Wyborczy KW Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinku postanowił zawiadomić Komisarza Wyborczego. O tym fakcie przedstawiciele KW PiS poinformowali podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w środę, 26.09.

W piśmie, skierowanym do Delegatury Komisarza Wyborczego w Koszalinie, czytamy: „Działając w imieniu Sztabu Wyborczego KW Prawo i Sprawiedliwość zgłaszamy prawdopodobieństwo naruszenia przepisów prawa wyborczego przez członków komitetu wyborczego Koalicja Obywatelska w Szczecinku.

- Spotykamy się dzisiaj na wcześniej nieplanowanym briefingu, ale musimy reagować na pewne, bardzo poważne, sytuacje. Jedna ze szczecineckich gazet z tradycjami, bo niemal od 30 lat obecna w Szczecinku, portal internetowy (chodzi o naszą publikację - red.), doniósł, że powstał niedawno film mający promować miasto Szczecinek.

Film, który nakręcił ratusz za 120 tysięcy złotych i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie okazało się, że ten film nie był “puszczany” szeroko w Telewizji Publicznej Polskiej, ani szeroko w ogólnopolskich mediach czy też zagranicą, ale miał rzeczywiście swoją “premierę” na konwencji Platformy Obywatelskiej. Został wyprodukowany za pieniądze publiczne podatników, a stał się niejako elementem kampanii wyborczej PO. My się z takim postępowaniem nie zgadzamy, jest to fatalne działanie, ponieważ mówi się bardzo wiele teraz o tym, że chcemy, aby to mieszkańcy decydowali o tym, jak są wydawane publiczne pieniądze, mówimy o budżecie obywatelskim, a w tym czasie Platforma Obywatelska obiecując różne rzeczy, “posypuje się” lukrem, natomiast po działaniach widzimy, że działa zupełnie inaczej - mówił Marek Stasiuk.

- Byliśmy zobligowani do tego, żeby złożyć zawiadomienie do Komisarza Wyborczego w trybie wyborczym o tym, żeby sprawdził tą sytuację, bo być może jest tak, że środki publiczne stają się elementem kampanii wyborczej PO. Czyli interes partyjny jest ponad interes społeczeństwa

- dodał.
- Jeżeli doniesienia prasowe okażą się prawdą, to jest skandal.

My już się przyzwyczailiśmy w pewnym sensie, że w Szczecinku mamy tych skandali.

Skandalem jest też to, że ratusz z publicznych pieniędzy finansuje tzw. Programy samorządowe, które tak naprawdę powinny nazywać się “programami propagandowymi”, w których występuje burmistrz i jego ekipa. Czekamy na informacje i odpowiedź od Komisarza Wyborczego - powiedział obecny na briefingu Jacek Pawłowicz.


- Nie możemy się zgodzić na to, że jedna strona wykorzystuje swoje stanowiska, korzysta i  spija tzw. “mleczko”.

Nie wiem dlaczego dyrektor SAPiK-u zezwolił na to, żeby ten filmik był puszczany w trakcie kampanii wyborczej promującej tylko i wyłącznie jedno ugrupowanie. Szczecinek jest naszym wspólnym dobrem , nie zaprzepaśćmy tego - dodał na sam koniec Cezary Jankowski.

Treść pisma:

W dniu 21 września 2018 r. na konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej, która odbyła się w Szczecinku kinie „Wolność”, został wyemitowany film reklamowy wykonany za miejskie pieniądze. Władze w Szczecinku sprawuje Platforma Obywatelska, która wchodzi w skład Koalicji Obywatelskiej. Film został nakręcony na zlecenie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku i kosztował 120 tys. zł. Wykonany za pieniądze mieszkańców film nie miał wcześniej swojej oficjalnej premiery, nie pojawił się także ani na stronach miasta, ani Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Nie doczekał się też publicznego wspomnienia w mediach społecznościowych. Film otworzył za to konwencję wyborczą Koalicji Obywatelskiej.

W związku z zaistniałą sytuacją, wnosimy o podjęcie przez Pana Komisarza odpowiednich kroków prawnych w celu zbadania sprawy.


Przypomnijmy. O wspomnianym debiucie spotu promocyjnego Szczecinka na konwencji KO informowaliśmy we wtorek, 25.09. Artykuł dostępny jest tutaj: https://szczecinek.com/artykul/film-za-miejskie-pieniadze/513735.

Reklama

wybory samorządowe szczecinek pis film platforma sapik - komentarze opinie

 • gość 2018-09-26 16:44:04

  Czy to znaczy że jak Pani Pawłowicz wygra to skończy się finansowanie jakichkolwiek mediów w mieście przez Ratusz? Skoro PIS jest przeciwko wydawaniu na programy samorządowe to rozumiem że jak by doszli do wladzy w Mieście to ani złotówka nie poleci do żadnej redakcji? Nagranie jest, dowód na stanowisko w tej sprawie jest czyli po ewentualnej wygranej będą musieli się tego trzymac. Ciekawie się robi.

 • gość 2018-09-26 18:24:09

  Policja? Przyjedzcie do Szczecinka, ktoś tu kręci wałki.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 18:35:58

  Tworzyć będą, ale nie wykorzystywać w taki sposób jak PO

 • gość 2018-09-26 18:40:10

  Z pana Raka jak przystało na PO prawdziwy piłkarz, strzelił sobie samobója.

 • gość 2018-09-26 19:29:26

  Nie wiem, czy oddam na was swój głos, ale bardzo się cieszę, że zareagowaliście.

 • gość 2018-09-26 20:27:58

  Panie Rak. Do pańskiego biura kilka lat temu, ze skargą, udał się nieżyjący już dziś artysta rzeźbiarz Wiesław Adamski. Prosił o interwencję w sprawie rewitalizacji pomnika Kaulfussa, na postępowanie konserwatora zabytków Pawła P.. Pan Wiesław Adamski prosił o wyjaśnienie co znaczyć miała złożona przez byłego konserwatora propozycja finansowa uzależniająca uzyskanie przez artystę zlecenia. Co Pan uczynił w tej sprawie?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 20:33:53

  Niepełnosprawnym intelektualnie musi być wyborca który zagłosuje w najbliższych wyborach na sitwę z po i nieporozumienia.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 21:51:25

  PIS i PO to to samo. Mieliśmy juz burmistrza z PiS - Golińskiego. Marność tego burmistrzowania pamiętamy.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 22:10:58

  No Kliemek z Kołczanem pakować pudełka.21.10 tuż tuż:-))

 • Gość - niezalogowany 2018-09-26 22:38:59

  To co zrobiliście to za mało! Realna cena tak marnej produkcji to max 15000zl. Film zaczyna się niemal identycznie jak jedna z produkcji delfina! Nie zgadzam się na to by nieudolni ludzie wydawali w nieudolny sposób moje podatki. Czy komitet wezwie prokuraturę w tej sprawie by to sprawdzić?

 • Misiewicz - niezalogowany 2018-09-27 07:16:22

  Czy Pawłowicze nie ogladają pisowskiej telewizji publicznej, tam to dopiero cuda propagandowe ogłaszają i to za publiczne pieniądze.

 • gość 2018-09-27 07:35:38

  A pan prezes uzdrowiska nie w pracy? Na jakich zasadach pan prezes opuścił miejsce pracy i udał się na briefing? Czy pan prezes wziął bezpłatny urlop czy też agitował za pieniądze podatników?...

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 08:16:04

  Dojenie Pierdziszewa trwa.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 09:02:11

  Ze ile 120 tys? Kilka ujęć z drona i tyle pieniędzy. Jak dla mnie to badziewie nie przyciąga wogule uwagi a lektor nawet nie opowiada tylko w większości trwa cisza. Zlamanego grosza bym nie wydał na takie cos. Widział ktoś spot reklamowy nagrany na tamie w Bornem Sulinowie to robi wrażenie a tu wieje nuda

 • Jaaa - niezalogowany 2018-09-27 09:18:31

  Znaleźli się obrońcy publicznego grosza. Prezes państwowej spółki który zarabia więcej niż burmistrz a o odpowiedzialności nie będę pisał. Były ksiądz który przyjął ciepła posadke w lasach i wielki związkowiec który dba tylko o własny interes, dostaje pensje w pupie a jest może dwa dni w tygodniu w pracy. I taka oto trójka recenzuje innych. Diabeł ubrał się w ornat i ogonem do mszy dzwoni.

 • gość 2018-09-27 09:36:48

  czyli tak jak w TVP, tylko lokalnie

 • gość 2018-09-27 09:47:18

  i TO NAS CZEKA PO WYBORACH: nawalanka w stylu Warszawskim, jeden na drugiego. Nie chciałabym oglądać Pawłowiczowej co dzień jak dowala Douglasowi w Starostwie i PO. Na kogo mam głosować?

 • gość 2018-09-27 12:39:57

  ...sznowny/szanowna, nie ogladaj. Kto powiedział ze Douglas bedzie coś znaczył w w Starostwie i bedzie dowalany przez Pawłowiczową?

 • gość 2018-09-27 14:34:42

  Jak zwykle bardzo transparentni lokalni włodarze korzystają z publicznych pieniążków, aby utrzymać się przy władzy. Żenada po tylu latach łupienia tego miasta jeszcze na koniec takie rzeczy.

 • gość 2018-09-27 14:46:55

  Powinni puścić film z linku poniżej pasuje do konwencji PO
  https://www.tvn24.pl/blisko-ludzi,18,m/zlecenia-od-miasta-w-firmie-syn-burmistrza-to-chory-uklad,630554.html

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 20:54:26

  Oko niezalezne postrzega dziwaczne reguly. Liberalowie przyjmuja pozy nowoczesnosci, kreatywnosci, wolontariatu, asertywnosci itp. pozory tzw. sukcesu. Goscie Centrum od porozumien itp. sa zawsze usmiechnieci i cechuje ich to, ze moga sie usmiechac absolutnie do kazdego i absolutnie nie bezinteresownie. Lubia posmiac sie z "przyjaciol" politycznych.
  Ludzie z prawicy? Troszke jednak przerazaja...Taka mocna determinacja i poza snujaca sie jakby po sredniowiecznych mrocznych procesjach oswietlonych pochodniami. Blagam zmiencie ten wizerunek.
  Ps. Oczywiscie to tylko wrazenie. Moje wrazenie. Pozdrawiam wszystkich kandydatow. Oczywiscie jest mi totalnie obojetne kto wygra poniewaz polityka lokalna nie powinna istniec, moim zdaniem ;)

 • gość 2018-09-28 01:10:29

  Zdecydowana większość karnego elektoratu to ludzie w zaawansowanych latach. Dla nich bzdury Doglas są jak kazania natretnego proboszcza. I tyle. Kto dziadkom wyjasni cały ten proces tumanienia? A ztreszta Daglas tez juz ma tiki i kiwkę główką!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-28 05:06:46

  Wszyscy tylko zawiadamiają i donoszą, tacy ludzie będą Nas reprezentować w mieście

 • gość 2018-09-28 09:54:00

  Jeżeli zgłaszanie nieprawidłowości i walka z nimi to donoszenie to jestem za

 • gość 2018-09-28 10:29:04

  Wolę takich co donoszą na złodziei niż tych co okradają społeczeństwo. brawo!

 • gość 2018-09-28 14:10:31

  Nie donoszą a spełniają obywatelski obowiązek. Zero tolerancji dla zła. Czas ukrócić rozpasanie klanów samorządowych bo to zaczyna pachnieć camorrą.

 • gość 2018-09-30 12:38:42

  Na fb "Fotografia - Marcin Wilk" możemy przeczytać:

  "...byłoby super gdyby najpierw zapytano mnie o zgodę i warunki na wykorzystanie moich zdjęć w tym klipie, a tak znowu jest kwas … bo jak nazwać wykorzystanie czyjejś własności bez jego wiedzy i zgody ?
  (o naruszeniu prawa autorskiego nawet nie wspomnę)..."
  -Marcin Wilk

  Czyli kolejne kłamstwo w sprawie poniesionych wydatków na kwotę 120 tys. Na opłaty z tyt. praw autorskich itd... skoro już jednego poszkodowanego ujawniono - wykorzystano w filmie materiał i nie zapłacono. A może za Pana M. Wilka ktoś inny podjął kasę z tytułu praw autorskich?
  Firma realizująca te 3 filmy: 3 min. 30 sek. 10 sek. i jej reżyser chyba nie do końca są profesjonalistami, jak ich przedstawili panowie Douglas i Klimek, skoro filmowcy pominęli sprawy opłat praw autorskich kradnąc zdjęcia.
  Za co zapłacono 120 tys złotych?
  Uważam, że to kolejny materiał dla śledczej gazety publicznej!

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"