:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Mieszkańcy Dzików chcą „Dzikiej Integracji”

Aktualności, Mieszkańcy Dzików chcą „Dzikiej Integracji” - zdjęcie, fotografia

Problemy społeczne, ekonomiczne, bezrobocie… Co najbardziej doskwiera Gminie Szczecinek? Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego przy użyciu środków unijnych realizuje właśnie na terenie gminy specjalny program rewitalizacji. W najbliższym czasie przy udziale mieszkańców powstaną różnorodne pomysły, które pomogą w ograniczeniu występujących w gminnych miejscowościach negatywnych zjawisk. Działania mają rozwinąć turystykę, bardziej zaktywizować środowiska lokalne, jak również mają pomóc pozyskać dodatkowe pieniądze na inwestycje.

Na pierwszy ogień idą Dziki. Podczas spotkania z mieszkańcami tej miejscowości, które odbyło się w poprzednim tygodniu, omówione zostały problemy, jakie chcieliby zwalczyć w swoim otoczeniu. Opracowano też wachlarz pomysłów, co zrobić, aby w Dzikach żyło się lepiej. Co wymyślono? Mówiąc krótko, mieszkańcy Dzików chcą „Dzikiej Integracji”. 

Co to takiego? Pomysł, jaki padł podczas spotkania mieszkańców Dzików z przedstawicielami Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zakłada realizację przedsięwzięcia, które stanowiłoby dobry „start” do dalszych wspólnych działań. Niedługo w Dzikach zostanie stworzona „Dzika Integracja”, czyli specjalna strefa z infrastrukturą, przeznaczoną do użytku mieszkańców. Będzie to m.in. plac zabaw, teren rekreacyjny oraz miejsce do aktywności sportowej. Wszystko po to, by mieszkańcy Dzików mogli się ze sobą spotykać, a w przyszłości organizować tu razem różne przedsięwzięcia i działania.

Niedługo w Gminie Szczecinek odbędą się kolejne spotkania, podczas których mieszkańcy następnych miejscowości opowiedzą o swoich potrzebach. Co ważne, te najistotniejsze uda się niemal od razu wcielić w życie. Agencja Rozwoju Regionalnego, realizująca program rewitalizacji na terenie gminy, już teraz dysponuje środkami, dzięki którymi będzie finansować pewne inicjatywy oddolne. Dla Gminy Szczecinek na ten cel jest przewidziane jest 80 tys. zł. 

Mieszkańcy Dzików chcą „Dzikiej Integracji” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com