:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Mieszkańcy nie chcą wyciągu narciarskiego pod swoimi oknami
09/08/2018 09:47

To ma być kolejny, śmiały pomysł władz Szczecinka, na wykorzystanie nieużywanych, atrakcyjnych terenów miejskich. Od kilku lat mówi się o wyciągu narciarskim, który mógłby być zlokalizowany na sztucznie naśnieżanym zboczu Górki Rynkowej. Powstała już wizualizacja oraz dokumentacja projektowa obiektu.  Nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, co na razie jest kluczowe dla rozpoczęcia projektu. Wprawdzie budowa jeszcze się nie rozpoczęła, za to zgodnie z przewidywaniami pojawiły się protesty mieszkańców pobliskich bloków. 


Jak twierdzą mieszkańcy o tego rodzaju inwestycji nikt ich nie informował. Tymczasem okna ich mieszkań znajdują się w odległości kilkunastu metrów od planowanego stoku narciarskiego. Mało tego, stok ma sięgać wysokości niemal całego bloku. 
Wspólnota Mieszkaniowa Winniczna 10 na specjalnym zebraniu poświęconym właśnie tej kwestii wyraziła swoją opinię na ten temat.


- Nikt z miasta przed podjęciem prac projektowych z nami na ten temat nie rozmawiał

- dowiadujemy się u przedstawiciela wspólnoty.

- Nie wiemy, z jakimi uciążliwościami się spotkamy, nie wiemy zupełnie nic! Miasto obiecało, że zorganizuje nam spotkanie informacyjne. Oczywiście, nic takiego się nie stało. Zorganizowaliśmy więc zebranie wspólnoty i decyzją większości złożyliśmy do ratusza protest w sprawie lokalizacji wyciągu narciarskiego. 


Członkowie wspólnoty zgłaszają sprzeciw wobec budowy wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej i wnoszą o przeprowadzenie „szerokiej i merytorycznej konsultacji z mieszkańcami sąsiednich nieruchomości” - potwierdza nam Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku. 
- Trudno stwierdzić, ile osób podpisało się pod petycją, ponieważ dołączone są do niej dwie tabele: jedna „za”, druga „przeciw” budowie i trudno jednoznacznie przyporządkować podpisy.

Około 70 proc. lokatorów wyraziło się przeciw

- mówi przedstawiciel wspólnoty.

- 12 kwietnia petycja z 38 podpisami trafiła do ratusza. Do tej pory nie ma odzewu.


W odpowiedzi na petycję mieszkańcy zostali poinformowani, że po uzyskaniu przez Urząd Miasta decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy wyciągu zostaną zaproszeni na spotkanie - mówi z kolei Mateusz Ludewicz z ratusza.
Czy budowa w tym miejscu wyciągu jest nadal możliwa? Kilka miesięcy temu pojawił się alternatywny pomysł lokalizacji - na terenie wyrobiska i stoku płaskowyżu przy ul. Słupskiej, a więc z dala od zabudowy mieszkaniowej. Pomysł (popraty nawet koncepcją projektową) został przez Urząd Miasta zignorowany.   

Reklama

wyciąg narciarski protest mieszkańcy blok górka rynkowa - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 10:45:49

  Na narty jeździ się w góry. Tu mamy zaniedbane jezioro, którym nikt się nie zajmuje. Ma zgnić?

 • gość 2018-08-09 11:29:59

  Prosta sprawa, pójść na wybory i pognać popapranych wizjonerów.

 • gość 2018-08-09 11:39:26

  Chyba ma zgnić :( Skoro wszystkie atrakcje (rowerki, kajaki, wyciąg, statek...) są dostępne dopiero w godzinach popołudniowych, a ich liczba też nie powala

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 12:06:13

  A mnie Kościół bije w dzwony i przeszkadza usunąć albo niech się wybudują na górce rynkowej ps niedługo skaypark też będzie im przeszkadzał to może McDonald usunąć bo tam w weekend to tyle ludzi taki tłum ze mi na plaży mysiej to przeszkadza

 • gość 2018-08-09 12:15:13

  Piękna górka. Ja bym tam drugi Bajkonur zrobił a spaliny ze startu rakiet wykorzystał do ogrzewania miasta. W porządku pomysł, myślę

 • gość 2018-08-09 12:24:29

  Trzymam kciuki za realizację. Odpowiednie wypromowanie to dodatkowa aktywizacja społeczeństwa, dodatkowi przyjezdni w sezonie, w którym baza hotelowa świeci pustkami. Nie mówimy tutaj o dzikich tłumach, ale podobnie jak narty wodne, dobra promocja zrobi swoje. To bedzie stok do nauki i dla dzieci i wierzę, że będzie miał powodzenie. A malkontenci niech gniją nadal w domach. Potrzeba kilka pokoleń, żeby zmieniło się myślenie w prowincjonalnym miasteczku. Na szczęście, jest burmistrz, dzięki któremu Szczecinek zaistniał turystycznie na mapie Polski i zachwyca wszystkich przyjezdnych. Ciekawe co zrobi następca???

 • gość 2018-08-09 12:31:58

  Co zrobi następca? Mam nadzieję że chociaż będzie trzeźwiej myślał i zacznie nie od wyciągu narciarskiego za kilka baniek tylko np od obniżenia podatków i bycia milszym dla własnych obywateli i wyborców. Tylko tyle i aż tyle, że teraz to niemożliwe.

 • gość 2018-08-09 13:07:41

  Staruch faktycznie ma wizje. Jajec ty zapomnij o starostwie. Nie dożyjesz! Nam prosze dać spokój i juz zacznij wiadereczkiem zbierac grunt z usypanej przez ciebie wysepki i zasyp ten basenik. Nomen omen podobny na ptasim wzgórzu ma nadprokurator, obecnie nadmecenas.

 • gość 2018-08-09 13:07:43

  Zastanawia mnie komentarz odnośnie tego że przez powstanie stoku narciarskiego poruszy branżę turystyczną naszym mieście. Gratuluje wyobraźni. To nie stok jest wspaniałością turystyczną naszego regionu. Ile jeszcze trzeba powtarzać że to położenie pomiędzy tyloma wspaniałymi jeziorami. Rowery drodzy Państwo to jest to co powinno przyciągać turystów. Szkopuł tym że jest to potencjał absolutnie nie wykorzystywany przez nasze władze. Powiem więcej nawet olewany. Dlatego branża turystyczna świeci pustkami.

 • gość 2018-08-09 13:11:18

  "Szczecinek zaistniał turystycznie na mapie Polski"? vice w tvn mówił co innego, że szału nie ma... a ja pamiętam pole kempingowe, bywało, że mocno okupowane. turystyka w Szczecinku to się zwinęła, bo turyści nie widzą różnicy pomiędzy Szczecinkiem a Bełchatowem.

 • gość 2018-08-09 14:00:15

  Ja tam rozumiem mieszkańców tego bloku, ale w mieście większość ludzi coś poświęca. Jednemu szkołę pod domem wybudowali, drugiemu parking, plac koncertowy itp. Ba, nawet hotel przy jeziorze też przeszkadzał i dyskoteka. Tym się przez wiele lat udało mieszkać w błogim spokoju, a teraz nagle przebudzenie. I tak powinni się cieszyć, że w zimie okna będą mieli zamknięte. Przynajmniej hałas będzie niezauważalny.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 15:18:51

  A Delfin będzie lepił łoscypki. Hej...

 • gość 2018-08-09 15:23:33

  hotel nie przeszkadzał - proszę nie manipulować. przeszkadzało palowanie uszkadzające domy. dyskoteka czy plac na świeżym powietrzu w pobliżu największego osiedla? co na to cisza nocna? no i nie ma jak to porównać parking do hałaśliwego wyciągu :D

 • Gość - niezalogowany 2018-08-09 18:04:12

  I tak to jest w naszym kraju ze kazdy tylko krytykuje a nikt nie chce pracowac. Jak sie chce miec piekny widoczek to zapraszam poza miasto.

 • gość 2018-08-09 18:43:29

  To proponuję wybudować amfiteatr dla czarciej muzyki i będzie gitara . hahaha

 • gość 2018-08-09 20:16:52

  I bardzo dobrze, że oprotestowali. Każdy ma prawo walczyć o swoje, trzeba za to ich docenić. Najgorsze jest nicnierobienie. Dlaczego mają poświęcać się, żeby wybrańcy korzystali? A branża turystyczna da sobie radę, jak miasto nie będzie ich konkurencją, bo to chore. Teraz stok, a jutro co? Takie kaprysy rozpieszczonego dzieciaka, nieliczącego się z nikim i niczym.

 • gość 2018-08-09 22:25:35

  proponuję program wyciąg plus po 200 zł dla każdego mieszkańca tego bloku hehe przytargają śnieg w reklamówkach z Karpacza

 • gość 2018-08-10 08:15:54

  Do gościa z 15:23, palowanie przez Krono wam przeszkadzało, ale palowanie pomostu przy zamku już nie... Dziwne... Oj, chciało się uszczknąć odszkodowania od bogatej firmy, chciało. Wiadomo, że palowanie nie trwałoby długo. A byłby najpiękniejszy hotel w całym regionie. Ale cóż...

 • gość 2018-08-10 08:49:33

  Wyprowadzić się na wieś,takie są uroki miasta,że powstają obiekty,które nie wszystkim pasują.W Chodzieży taki obiekt jest,a to nie góry kolego.

 • gość 2018-08-10 09:24:58

  gość z 8:15 jakim nam? pisałem o prawdziwym powodzie protestu (po którym wycofał się rakiem inwestor - no niespotykane), bo ktoś pisał wcześniej, że przeszkadzał hotel. czy najpiękniejszy? to rzecz gustu - mogę podać wiele innych

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 10:44:18

  pomysł fajny ale pod miastem, np w marcelinie, o ile sapik ma naprawdę fajne inicjatywy to tubach poniosło ale i tak lepsza ta skocznia na swiatkach, szkoda ze tego nie ma

 • gość 2018-08-10 12:50:30

  Nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, co na razie jest kluczowe dla rozpoczęcia projektu. Wprawdzie budowa jeszcze się nie rozpoczęła, za to powstało już Stowarzyszenie Narciarskie "Samo Stowarzyszenie powstało 10 października 2017 r. Oprócz Sławomira Elegańczyka prezesa Stowarzyszenia Narciarskiego, w skład zarządu wchodzą także: Maria Sysko (wiceprezes), Mieczysław Makowski (wiceprezes), Edward Szysz i Małgorzata Faltynowska (skarbnik). !!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-08-10 23:16:45

  Żałosne wizje żałosnego wizjonera. Jakie turystyczne miasto??? Smród z krono. Huk z fabryki, która stoi w mieście. Na rynkowej też często wali.

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-08-11 06:50:59

  To prawda, turyści są zachwyceni naszym krystalicznym powietrzem i sterylnym jeziorem. Ale to coś na kształt St. Moritz proponuję zbudować w Czeresiece.

 • Marcin - niezalogowany 2018-08-11 14:08:39

  Wszystko starym mocherom przeszkadza i nowy plac dla dzieci i teraz wyciąg to dyskoteka to koncerty najlepiej jak by zbudowali nowy kościół oj jak by skakali z radości masakra co za ludzie

 • gość 2018-08-22 10:05:21

  Żałosne wizje żałosnego wizjonera. Jakie turystyczne miasto??? Smród z krono. Huk z fabryki, która stoi w mieście. Na rynkowej też często wali.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"