:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C rozproszone chmury

Mieszkania socjalne to nie wyciąg narciarski, a potrzebne są znacznie bardziej

Mieszkania socjalne to nie wyciąg narciarski, a potrzebne są znacznie bardziej

Nowy pomost, wyciąg do nart, obserwatorium astronomiczne, dworzec PKP, plac zabaw, autobusowe przystanki, elektryczne autobusy… Inwestycji na ten rok ratusz zaplanował wiele. Wśród nich znajduje się jednak takie zadanie, na które z pewnością ze zniecierpliwieniem czekają nieco mniej zamożni mieszkańcy Szczecinka. Chodzi o zapowiadaną od pewnego czasu budowę mieszkań socjalnych. 24 takie lokale miałyby powstać w budynku przy ul. Pilskiej, który miasto odkupiło od zakładu Słowianka. Co dalej z losem tej ważnej dla wielu szczecinecczan inwestycji? Po raz kolejny dopytywał o to radny Zdzisław Miechowiecki.


- Chodzi o budynek przy ul. Pilskiej, który odkupiliśmy od Słowianki – dociekał na jednej z ostatnich sesji radny. Warto przypomnieć, że o to samo dopytywał na jesieni 2017 roku. - Jak daleko zaawansowane są prace dotyczące tego budynku? – pytał Zdzisław Miechowiecki - I czy możemy się spodziewać jakiś spektakularnych efektów? Czy w tym budynku w końcu powstaną mieszkania socjalne? 


Na wątpliwości radnego odpowiedział burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Uspokajał, że inwestycja nie jest w żaden sposób zagrożona. – Projekt został już wykonany. Jest nawet wydane pozwolenie na budowę – informował burmistrz.

- Żadnego zagrożenia nie ma. Myślę, że w tym roku ogłosimy na ten budynek przetarg. 


Przypomnijmy. Ponad 200 osób w Szczecinku czeka na przydział mieszkania socjalnego. Problem miała w dużej mierze rozwiązać zaplanowana, wspomniana inwestycja. Zgodnie z planem, prace powinny ruszyć w tym roku. Budowa nowych mieszkań socjalnych ma kosztować 3 mln zł. Nieco ponad 1,2 mln zł ma pochodzić z dofinansowania. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mieszkania socjalne szczecinek wyciąg narciarski plac zabaw autobusy elektryczne obserwatorium astronomiczne słowianka - komentarze opinie

 • gość 2018-05-17 10:10:51

  Wstyd panie lekarzu Daglasie. 13 lat u władzy a dzieci mieszkają w slumsach. Wydaje Pan wolną ręką miliony, a na poprawę bytu najmłodszych przez mieszkania KOMUNALNE nie ma? Jest Pan lekarzem więc porządana byłaby wrażliwość społeczna. Przypomnijmy, że na ul. Szkolnej dzieciom szczury biegają po pokoju. Szczury u 6-latka!

 • Erin Brockovich 2018-05-17 10:29:50

  GDDKiA za tereny pod budowę obwodnicy wypłaciła miastu 15 milionów złotych. Można za te pieniądze wybudować około 100 mieszkań komunalnych, tak potrzebnych w naszym mieście. Zamiast tego będziemy mieli tak niezbędne do życia aluminiowe przystanki, obserwatorium astronomiczne, z którego będziemy obserwować unoszące się nad nami pyły, piętrowy pomost w parku i zapadającą się fontannę otoczoną ławkami za 30 tysięcy sztuka. Brawo burmistrzu i bezradni radni. Widzę, że bardzo dbacie o najpilniejsze potrzeby mieszkańców.

 • gość 2018-05-17 12:46:55

  mieszkań socjalnych dostatek u nas jakby.... a pasożyty niech się wezmą za UCZCIWĄ robotę , a nie z łapką do MOPS-u, GOPS-u i gdzie się da ! A socjal - owszem , dla dotkniętych klęską żywiołową , chorobą czy wypadkiem . Zdrowe rozpłodowe do pracy ! I nie na czarno, za granicą itd . Chcesz coś od społeczności ? od państwa ? od miasta ? Pokaż co ty dałeś temu społeczeństwu, państwu czy miastu ! Wolę przystanek z aluminium, czy nawet idiotyczną ławkę niż karmienie wszelkiej maści cwaniaków ! i leworęcznej patologii !

 • Erin Brockovich 2018-05-17 13:40:37

  Do: "gość 2018-05-17 12:46:55" Proszę czytać ze zrozumieniem. Chodziło mi o budowę mieszkań KOMUNALNYCH, czyli takich, gdzie mieszkają normalni ludzie pracujący i płacący czynsz, a nie budowę mieszkań socjalnych.

 • gość 2018-05-17 14:21:55

  Erin, dla "nich" ktoś z dwójką dzieci to już patologia, także nic nowego

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 10:16:02

  Płacę kredyt za moje mieszkanie, płacę podatki, utrzymuję własne dzieci, jeszcze mam się martwić że ktoś dzieciaków narobił choć nie ma warunków? W weekend chcę iść na spacer po zadbanym parku, usiąść na ławce, popatrzeć na fontannę. A nieroby niech się wezmą do pracy.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-18 11:11:44

  Nie mam pracy, nie starcza mi na rachunki, w mieszkaniu przegniłe podłogi, więc zrobię se czwarte dziecko.

Dodajesz jako: Zaloguj się