:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?"Mieszkanie plus" budowlanka, budynek SAPiK-u. Briefing radnych Razem dla Szczecinka

Program „Mieszkanie plus” w Szczecinku, umożliwienie sprzedaży terenów dawnej „budowlanki” pod budowę mieszkań oraz przekazanie miastu przez powiat budynku przy ul. Kilińskiego 1, gdzie obecnie ma swoją siedzibę SAPiK – to tematy konferencji prasowej, jaką w sobotę, 21.10 zwołali członkowie ugrupowania Razem dla Szczecinka.

Marcin Bedka, Jacek Pawłowicz i Paweł Kwak przed budynkiem dawnego ZS nr 3 przy ul. Artyleryjskiej odnieśli się do uchwał podjętych ostatnio na sesji Rady Miasta. Ich zdaniem, decyzje podjęte przez miejski klub PO były niewłaściwe.

- Na ostatniej sesji pan burmistrz zadecydował razem z radnymi PO o przejęciu budynku przy ul. Kilińskiego 1 – rozpoczął Marcin Bedka. – Ten budynek częściowo przejęliśmy za długi, częściowo dopłaciliśmy. Łączna kwota, za którą przejęliśmy ten budynek, to 2 mln zł. Dla nas to było bezsensowne posunięcie. 
Według M. Bedki miasto, chcąc rozliczyć się z powiatem, mogło to zrobić w momencie zagospodarowywania budynku po byłej komendzie policji. 

- Kilka lat temu za podobną kwotę jeden z deweloperów wykupił budynek po dawnej komendzie policji i stworzył tam wiele mieszkań. Gdyby naszemu miastu zależało na tym, abyśmy my, jako mieszkańcy, mogli liczyć na większą liczbę mieszkań komunalnych, których w mieście brakuje, to przejęlibyśmy właśnie ten budynek. O tym, że miastu nie zależy na zwiększeniu mieszkań, niech świadczy też fakt, że mamy teraz możliwość przystąpienia do programu „Mieszkanie plus”. Mamy wrażenie, że miastu nie zależy na uczestniczeniu w tym programie – dodał Marcin Bedka.

Kwestię uczestnictwa Szczecinka w programie „Mieszkanie plus” skomentował Paweł Kwak. Już na ostatniej sesji Rady Miasta dopytywał on burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa o realizację programu nad Trzesieckiem. Pisaliśmy na ten temat tutaj: https://szczecinek.com/artykul/mieszkanie-plus-w-szczecinku/295616 .

Paweł Kawak podkreślił m.in., że coraz więcej miast jest zainteresowanych tym programem. – Na ostatniej sesji RM zapytałem burmistrza, czy Szczecinek przystąpi do programu „Mieszkanie plus”. Usłyszałem, że jakkolwiek sam program nie jest zły oraz są grunty pod tę inwestycję, ale to program PiS i jest przygotowany na kolanie i pospiesznie. Ostatnio ZGM przeprowadził ankietę, w której poinformował, że stawka w programie wynosiłaby odpowiednio: 15 zł wynajem, 30 zł wynajem z możliwością wykupu orz całkowity koszt metra powierzchni budowy 3,2 tys. zł. W Jarocinie ceny te kształtują się odpowiednio: 10, 12 zł najem, 12-14,50 zł z możliwością wykupu, koszt wykupu metra kwadratowego 2,4 tys. zł. Można odnieść wrażenie, że tak wysokie stawki ZGM-TBS mają zniechęcić do przystąpienia do programu. Nasuwa się jeszcze jedno pytanie: czy poprawność polityczna rządzących Szczecinkiem jest ważniejsza od mieszkańców? – podkreślił Paweł Kwak.

Na koniec głos zabrał Jacek Pawłowicz, który odniósł się do tematu przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenów przy dawnej „budowlance”. Przypomnijmy. Zmiana planu umożliwi starostwu zbycie tych terenów np. deweloperowi, który wybuduje tu bloki mieszkalne. 

- Kiedy dwa lata temu starosta likwidował „budowlankę”, mówił, że ma na to miejsce różne pomysły, że ma się tu mieścić uczelnia – zaznaczył J. Pawłowicz. – Do tego pomysłu dołączył burmistrz, który też miał wizję, że Szczecinek będzie miastem studenckim. Minęły dwa lata, a te budynki stoją i niszczeją. Starosta nie ma na nie pomysłu. 

- Kilkanaście lat temu starosta zlikwidował „medyk”, szkołę, w której kształciły się pielęgniarki – dodał J. Pawłowicz. – Teraz na to kształcenie jest zapotrzebowanie. Niestety w Szczecinku tej szkoły już nie ma i prawdopodobnie już nie będzie. Klub RdS na ostatniej sesji głosowaliśmy przeciwko planom zmiany. Większość radnych PO głosowała tak jak chciał starosta.

Zdaniem organizatorów konferencji starosta, likwidując „budowlankę”, powinien mieć plan, co będzie dalej z budynkiem. – Gdyby pan starosta był dobrym włodarzem, to w momencie, kiedy zlikwidował szkołę, od razu miałby pomysł, co dalej – podkreślił Marcin Bedka. – Przedstawiłby plan: że likwidujemy szkołę, a teren przekazujemy pod budynki mieszkalne. Wtedy byłaby jasność sytuacji. Dzisiaj widać, że nie mamy dobrego włodarza w powiecie, ponieważ ten włodarz najpierw robi jedno, potem drugie, a na końcu wychodzi mu trzecie. Szkolnictwo zawodowe wraca. Takie szkoły będą wkrótce potrzebne. Co się wtedy stanie?

- Widać tu także, że starostwo ma problemy finansowe. Gdzie tylko może stara się coś sprzedać, nie myśląc perspektywicznie – zwrócił uwagę na koniec J. Pawłowicz. – Budynek SAPiK-u też przejęliśmy, żeby wesprzeć finansowo starostwo. Nie tak to powinno wyglądać – dodał M. Bedka. 
 

Reklama

razem dla szczecinka mieszkanie plus budowlanka sapik briefing - komentarze opinie

 • gość 2017-10-21 13:57:18

  Jak to nie ma w Szczecinku mieszkań komunalnych? To gdzie mieli mieszkać ci mityczni uchodźcy?:)) Burmistrz tak się przejmuje Syryjczykami, a problemów mieszkaniowych mieszkańców Szczecinka nie widzi. Skutek jest taki, że młodzi mieszkańcy Szczecinka jak uchodźcy syryjscy mimo, że nie ma u nas wojny uchodzą z miasta.

 • gość 2017-10-21 14:13:18

  są z pisu to muszą chwalić mieszkanie+

 • gość 2017-10-21 14:47:23

  To oni żyją, żyją - huraaaaaaaaaa, a bym zapomniała pan Pawłowicz bardzo zajęty w nowej pracy. Panie J.P. może coś o nepotyzmie, cenie ziemi?

 • gość 2017-10-21 15:09:46

  Chrzanić czy są z PiSU czy z PO, jak jest szansa na rozwiązanie realnego problemu mieszkaniowego Szczecinka to trzeba zrobić wszystko, żeby to się udało zrealizować niezależnie z jakiej kto jest partii, to się własnie nazywa patriotyzm lokalny. Inaczej kolejni ludzie stąd wyjadą a w Szczecinku zostanie 20 tys. mieszkańców.

 • Tadeo - niezalogowany 2017-10-21 15:35:26

  Krótko i merytorycznie, trzymam kciuki Panowie , punktujcie ich - mam już dość tego szczecineckiego układu zamkniętego.

 • Tadeo - niezalogowany 2017-10-21 15:37:50

  Konkretnie i na temat, prawo panowie gonić ten układ zamknięty ze Szczecinka

 • Ola - niezalogowany 2017-10-21 16:06:34

  a tam ważne, że coś się u nas dzieję i zaktualizują informację na stronie http://mieszkanieplus.com bo z tego co widzę to tam jeszcze po staremu

 • gość 2017-10-21 17:35:23

  Szczecinecki uklad bedzie blokowal wszystko co dobre dla mieszkancow Szczecinka.......bo to program PiS,zalosne !

 • gość 2017-10-21 20:08:02

  Po medyku teren i budynki zostały zagospodarowane przez pana Sławomira rektora

 • gość 2017-10-22 10:07:54

  Butlonosy jak takiś dziennikarzyna śledczy i cię tak interesują ceny gruntów na świątkach, poszukaj info o działkach nad jeziorem, kto i za ile kupował całe hektary i dlaczego musiano anulować te transakcje.

 • gość 2017-10-22 10:59:43

  Wybory sie zbliżają wiec trzeba zaistnieć. Problem z budynkami szkolnymi będzie narastał i to niezależnie od działań samorządów bo dzieci i młodzieży coraz mniej..Mieszkania socjalne to szerszy temat bo działania powinny iść w kierunku zmniejszenia osób potrzebujących takie lokum. Wystąpienia 3 panów typowo powierzchowne i pod publiczkę.

 • gość 2017-10-22 16:10:52

  Brawo TRIO plus. Gnać POpaprańców. Zbadać ich konta i odciąć łapki które tyle zabrały. Wizjonera rozebrać i postawić pod pręgieżem pod magistratem. razem z tym tekściarzem z LWP.

 • gość 2017-10-22 21:14:13

  Nieporozumienie Samarzadowe i PO lokalni tuzowie przez kilkanaście lat kręcą i maja prace dobrze płatne posadki i etaty dla swoich a swoi odwdzięczają się przy urnach wyborczych i to się nie zmieni a szkoda bo społeczeństwo nie zasługuje na rządy sitwy

 • gość 2017-10-23 08:49:43

  Obłuda! Paweł wstyd!

 • gość 2017-10-24 19:05:39

  ciekawe rzeczy o programie można poczytać na https://mieszkanieplus.org.pl/

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"