:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?PILNE

"Mieszkanie plus" budowlanka, budynek SAPiK-u. Briefing radnych Razem dla Szczecinka

Program „Mieszkanie plus” w Szczecinku, umożliwienie sprzedaży terenów dawnej „budowlanki” pod budowę mieszkań oraz przekazanie miastu przez powiat budynku przy ul. Kilińskiego 1, gdzie obecnie ma swoją siedzibę SAPiK – to tematy konferencji prasowej, jaką w sobotę, 21.10 zwołali członkowie ugrupowania Razem dla Szczecinka.

Marcin Bedka, Jacek Pawłowicz i Paweł Kwak przed budynkiem dawnego ZS nr 3 przy ul. Artyleryjskiej odnieśli się do uchwał podjętych ostatnio na sesji Rady Miasta. Ich zdaniem, decyzje podjęte przez miejski klub PO były niewłaściwe.

- Na ostatniej sesji pan burmistrz zadecydował razem z radnymi PO o przejęciu budynku przy ul. Kilińskiego 1 – rozpoczął Marcin Bedka. – Ten budynek częściowo przejęliśmy za długi, częściowo dopłaciliśmy. Łączna kwota, za którą przejęliśmy ten budynek, to 2 mln zł. Dla nas to było bezsensowne posunięcie. 
Według M. Bedki miasto, chcąc rozliczyć się z powiatem, mogło to zrobić w momencie zagospodarowywania budynku po byłej komendzie policji. 

- Kilka lat temu za podobną kwotę jeden z deweloperów wykupił budynek po dawnej komendzie policji i stworzył tam wiele mieszkań. Gdyby naszemu miastu zależało na tym, abyśmy my, jako mieszkańcy, mogli liczyć na większą liczbę mieszkań komunalnych, których w mieście brakuje, to przejęlibyśmy właśnie ten budynek. O tym, że miastu nie zależy na zwiększeniu mieszkań, niech świadczy też fakt, że mamy teraz możliwość przystąpienia do programu „Mieszkanie plus”. Mamy wrażenie, że miastu nie zależy na uczestniczeniu w tym programie – dodał Marcin Bedka.

Kwestię uczestnictwa Szczecinka w programie „Mieszkanie plus” skomentował Paweł Kwak. Już na ostatniej sesji Rady Miasta dopytywał on burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa o realizację programu nad Trzesieckiem. Pisaliśmy na ten temat tutaj: https://szczecinek.com/artykul/mieszkanie-plus-w-szczecinku/295616 .

Paweł Kawak podkreślił m.in., że coraz więcej miast jest zainteresowanych tym programem. – Na ostatniej sesji RM zapytałem burmistrza, czy Szczecinek przystąpi do programu „Mieszkanie plus”. Usłyszałem, że jakkolwiek sam program nie jest zły oraz są grunty pod tę inwestycję, ale to program PiS i jest przygotowany na kolanie i pospiesznie. Ostatnio ZGM przeprowadził ankietę, w której poinformował, że stawka w programie wynosiłaby odpowiednio: 15 zł wynajem, 30 zł wynajem z możliwością wykupu orz całkowity koszt metra powierzchni budowy 3,2 tys. zł. W Jarocinie ceny te kształtują się odpowiednio: 10, 12 zł najem, 12-14,50 zł z możliwością wykupu, koszt wykupu metra kwadratowego 2,4 tys. zł. Można odnieść wrażenie, że tak wysokie stawki ZGM-TBS mają zniechęcić do przystąpienia do programu. Nasuwa się jeszcze jedno pytanie: czy poprawność polityczna rządzących Szczecinkiem jest ważniejsza od mieszkańców? – podkreślił Paweł Kwak.

Na koniec głos zabrał Jacek Pawłowicz, który odniósł się do tematu przystąpienia do zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenów przy dawnej „budowlance”. Przypomnijmy. Zmiana planu umożliwi starostwu zbycie tych terenów np. deweloperowi, który wybuduje tu bloki mieszkalne. 

- Kiedy dwa lata temu starosta likwidował „budowlankę”, mówił, że ma na to miejsce różne pomysły, że ma się tu mieścić uczelnia – zaznaczył J. Pawłowicz. – Do tego pomysłu dołączył burmistrz, który też miał wizję, że Szczecinek będzie miastem studenckim. Minęły dwa lata, a te budynki stoją i niszczeją. Starosta nie ma na nie pomysłu. 

- Kilkanaście lat temu starosta zlikwidował „medyk”, szkołę, w której kształciły się pielęgniarki – dodał J. Pawłowicz. – Teraz na to kształcenie jest zapotrzebowanie. Niestety w Szczecinku tej szkoły już nie ma i prawdopodobnie już nie będzie. Klub RdS na ostatniej sesji głosowaliśmy przeciwko planom zmiany. Większość radnych PO głosowała tak jak chciał starosta.

Zdaniem organizatorów konferencji starosta, likwidując „budowlankę”, powinien mieć plan, co będzie dalej z budynkiem. – Gdyby pan starosta był dobrym włodarzem, to w momencie, kiedy zlikwidował szkołę, od razu miałby pomysł, co dalej – podkreślił Marcin Bedka. – Przedstawiłby plan: że likwidujemy szkołę, a teren przekazujemy pod budynki mieszkalne. Wtedy byłaby jasność sytuacji. Dzisiaj widać, że nie mamy dobrego włodarza w powiecie, ponieważ ten włodarz najpierw robi jedno, potem drugie, a na końcu wychodzi mu trzecie. Szkolnictwo zawodowe wraca. Takie szkoły będą wkrótce potrzebne. Co się wtedy stanie?

- Widać tu także, że starostwo ma problemy finansowe. Gdzie tylko może stara się coś sprzedać, nie myśląc perspektywicznie – zwrócił uwagę na koniec J. Pawłowicz. – Budynek SAPiK-u też przejęliśmy, żeby wesprzeć finansowo starostwo. Nie tak to powinno wyglądać – dodał M. Bedka. 
 

Reklama

razem dla szczecinka mieszkanie plus budowlanka sapik briefing - komentarze opinie

 • gość 2017-10-21 13:57:18

  Jak to nie ma w Szczecinku mieszkań komunalnych? To gdzie mieli mieszkać ci mityczni uchodźcy?:)) Burmistrz tak się przejmuje Syryjczykami, a problemów mieszkaniowych mieszkańców Szczecinka nie widzi. Skutek jest taki, że młodzi mieszkańcy Szczecinka jak uchodźcy syryjscy mimo, że nie ma u nas wojny uchodzą z miasta.

 • gość 2017-10-21 14:13:18

  są z pisu to muszą chwalić mieszkanie+

 • gość 2017-10-21 14:47:23

  To oni żyją, żyją - huraaaaaaaaaa, a bym zapomniała pan Pawłowicz bardzo zajęty w nowej pracy. Panie J.P. może coś o nepotyzmie, cenie ziemi?

 • gość 2017-10-21 15:09:46

  Chrzanić czy są z PiSU czy z PO, jak jest szansa na rozwiązanie realnego problemu mieszkaniowego Szczecinka to trzeba zrobić wszystko, żeby to się udało zrealizować niezależnie z jakiej kto jest partii, to się własnie nazywa patriotyzm lokalny. Inaczej kolejni ludzie stąd wyjadą a w Szczecinku zostanie 20 tys. mieszkańców.

 • Tadeo - niezalogowany 2017-10-21 15:35:26

  Krótko i merytorycznie, trzymam kciuki Panowie , punktujcie ich - mam już dość tego szczecineckiego układu zamkniętego.

 • Tadeo - niezalogowany 2017-10-21 15:37:50

  Konkretnie i na temat, prawo panowie gonić ten układ zamknięty ze Szczecinka

 • Ola - niezalogowany 2017-10-21 16:06:34

  a tam ważne, że coś się u nas dzieję i zaktualizują informację na stronie http://mieszkanieplus.com bo z tego co widzę to tam jeszcze po staremu

 • gość 2017-10-21 17:35:23

  Szczecinecki uklad bedzie blokowal wszystko co dobre dla mieszkancow Szczecinka.......bo to program PiS,zalosne !

 • gość 2017-10-21 20:08:02

  Po medyku teren i budynki zostały zagospodarowane przez pana Sławomira rektora

 • gość 2017-10-22 10:07:54

  Butlonosy jak takiś dziennikarzyna śledczy i cię tak interesują ceny gruntów na świątkach, poszukaj info o działkach nad jeziorem, kto i za ile kupował całe hektary i dlaczego musiano anulować te transakcje.

 • gość 2017-10-22 10:59:43

  Wybory sie zbliżają wiec trzeba zaistnieć. Problem z budynkami szkolnymi będzie narastał i to niezależnie od działań samorządów bo dzieci i młodzieży coraz mniej..Mieszkania socjalne to szerszy temat bo działania powinny iść w kierunku zmniejszenia osób potrzebujących takie lokum. Wystąpienia 3 panów typowo powierzchowne i pod publiczkę.

 • gość 2017-10-22 16:10:52

  Brawo TRIO plus. Gnać POpaprańców. Zbadać ich konta i odciąć łapki które tyle zabrały. Wizjonera rozebrać i postawić pod pręgieżem pod magistratem. razem z tym tekściarzem z LWP.

 • gość 2017-10-22 21:14:13

  Nieporozumienie Samarzadowe i PO lokalni tuzowie przez kilkanaście lat kręcą i maja prace dobrze płatne posadki i etaty dla swoich a swoi odwdzięczają się przy urnach wyborczych i to się nie zmieni a szkoda bo społeczeństwo nie zasługuje na rządy sitwy

 • gość 2017-10-23 08:49:43

  Obłuda! Paweł wstyd!

 • gość 2017-10-24 19:05:39

  ciekawe rzeczy o programie można poczytać na https://mieszkanieplus.org.pl/

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

Choinki Jodłowe Czarnobór

Choinki Jodłowe prosto z plantacji w Czarnoborze. Przystępne ceny. Wybór i wycinka według życzenia Klienta. Tel. 660-729-014


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Jodła Kaukaska 160-280cm

Jodła kaukaska dostępna od 5 grudnia ( I gatunek bardzo symetryczne) wysokość od 160-280cm , 100zł sztuka. Raz w tygodniu nowa dostawa. Możliwy..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam koła 195/65 R15

Mam do sprzedania koła z oponami zimowymi 195/65 R15. Opony Polaris. 2 mają bieżnik ok. 4,5 mm, dwie następne 5 mm. Stan widać na zdjęciach. Koła..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista poszukuje pracy zdalnej. Doświadczenie w pracy biurowej. Posiadam w pełni wyposażone stanowisko komputerowe ( drukarka, skaner )...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"