:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Mieszkanie w centrum nie dla każdego. Lokator z ZGM wyeksmitowany, lokal sprzedany

Mieszkanie w centrum nie dla każdego. Lokator z ZGM wyeksmitowany, mieszkanie sprzedane
Temat Szczecinecki 24/07/2019 05:54

Chodzi o nie byle jaki lokal, bo położony w kamienicy przy Bohaterów Warszawy 1. O sprawie pisaliśmy w czerwcu 2018 roku, była też przedmiotem zainteresowania miejskich radnych.

Przypomnijmy, że choć możliwość zawarcia umowy o najem atrakcyjnie położonego lokalu z poprzednim lokatorem istniała, to Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nie chciał tego zrobić. W końcu, po próbach powoływania się na różne przepisy, oddał sprawę do sądu. Pan Piotr, dotychczasowy lokator, mieszkanie w samym centrum miasta musiał opuścić. 

czytaj też:

Lokator eksmitowany, mieszkanie stoi puste. Dziesiątki tysięcy na remont

Mieszkanie od ZGM przez lata wynajmowali jego dziadkowie. Zajmował się nimi, gdy wymagali stałej opieki. Po śmierci babci zajmował się dziadkiem, pomagała mu w tym jego mama. W styczniu 2017 dziadek zmarł, a pan Piotr w mieszkaniu został sam. Potem samotny lokator zwraca się z pismem do ZGM o zawarcie z nim umowy najmu mieszkania. ZGM przeprowadza wywiad środowiskowy i odmawia, wskazując akurat na niespełnienie warunków kryterium dochodowego - zbyt wysokie zarobki. W czerwcu lokator składa kolejne podanie, wskazując, że właśnie pogorszyły mu się warunki finansowe, ponieważ zmienił pracę i teraz może już spełniać wymagane kryterium dochodowe. Wtedy ZGM znajduje kolejny powód, dla którego lokator nie może tam być: Spółka stwierdza, że pan Piotr faktycznie nie zajmował się swoim zmarłym dziadkiem przez wymagane minimum 12 miesięcy, a opiekę sprawowała jego matka. Podstawą owego stwierdzenia miały stanowić ustalenia dokonane przez pracownika zakładu podczas rozmów z sąsiadami.

Mieszkaniec kwestionuje to i wskazuje, że spełnia wszystkie kryteria. W tej sprawie ZGM pozostaje nieugięty, ale - co ciekawe - nie wspomina już o kryterium dochodowym.

- Przy dziadku pomagała mi mama. Przecież fizycznie było niemożliwe, żebym zajmował się nim sam, pracując jednocześnie zawodowo choćby po to, żeby opłacać mieszkanie

- argumentuje pan Piotr. - A gdybym nie pracował, mieszkanie byłoby zadłużone i bym nie mógł się o nie ubiegać. Kółko się zamyka.

19.04.2018 sędzia Sądu Rejonowego w Szczecinku nie przyznaje jednak racji żadnej ze stron i wskazuje, że w mieszkaniu nie może zamieszkać wnuk, bo jest poza prostą linią pokrewieństwa. To jest powód eksmisji.

Co z lokalem? Mimo olbrzymiej (379 osób) kolejki chętnych na mieszkania, stał pusty. Jeszcze w lutym 2019 ZGM informował, że lokal nie jest w dobrym stanie technicznym, i że na jego remont - wg szacunków spółki miejskiej - trzeba przeznaczyć aż 80 tysięcy złotych. Pomimo tego, spółka podłączyła już wcześniej mieszkanie do sieci ogrzewania miejskiego oraz wymieniła okna i drzwi wejściowe.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, ZGM postanawia mieszkanie sprzedać. Bo, jak się okazuje, dodatkowo jest ono... bardzo nieatrakcyjnie położone.

Lokal jest nieatrakcyjnie położony w bryle budynku  (okna usytuowane z jednej strony od tzw. studni podwórkowej – bardzo ciemny) i mało funkcjonalny, co stanowiło podstawę podjęcia decyzji  o odstąpieniu od wykonania remontu i jego zbyciu

- argumentuje prezes Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Szczecinku, Tomasz Wełk.   

„Nieatrakcyjne położone” mieszkanie miesiącami stało puste, by 2 lipca 2019 ostatecznie zostać sprzedane już na pierwszym przetargu. Cena wywoławcza lokalu o pow. 48,57 m2 + piwnica 20,38 m2 wyniosła 81.700,00 zł. Cena, za którą lokal został sprzedany to 105 tys. zł. Nabywcą została osoba prywatna.

 • Decyzja o jego zbyciu jest ekonomicznie uzasadniona i zgodna z zasadą racjonalnej gospodarki mieszkaniowym zasobem miasta- przekonuje prezes ZGM TBS.

- Spółka nie ma wiedzy ani wpływu na to w jakim charakterze nabywca będzie go (lokal - dop. red.) wykorzystywał. 

Jak podkreślił Tomasz Wełk, środki uzyskane ze sprzedaży mają pozwolić na wyremontowanie 5 lokali mieszkalnych.

Reklama

mieszkanie zgm szczecinek bohaterów warszawy eksmisja centrum miasta najem - komentarze opinie

 • gość 2019-07-24 07:41:25

  A to ciekawe, kasa ze sprzedaży ..pozwoli wyrematowac 5 lokali..to na co idzie kasa z czynszow za wynajem, a jest cholernie duza.\nOto nastepna społeczka , która powinien się ktoś zajac.

 • gość i nie gość - niezalogowany 2019-07-24 08:04:13

  Lokal podobno będzie wykorzystany jako biuro tak więc cena sprzedaży powinna być zupełnie inna!(lokalizacja- centrum miasta itd,itp) Wszystko wskazuje na jakiś \"układzik\" ! Kto sprawdzi?

 • gość 2019-07-24 08:20:16

  Bardzo dodrze, mieszkania w centum w kamienicach nalezy sprzedawac wtedy kamienice zyskają blask , socjalne i komunalne na obrzeża miasta

 • gość 2019-07-24 08:34:57

  105 tys. zł za mieszkanie w centrum miasta? No bardzo dobra cena, nawet jak na mieszkanie \"do remontu\". Bardzo.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 08:47:35

  Stary sposób, jak by ktoś prześwietlił zgm to by wyszło więcej takich sytuacji. Jak w szpitalu.

 • gość 2019-07-24 09:03:05

  nastepny temat do audytu i to jest skarbiec ...............

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 09:19:59

  Co to za przyjemnosc mieszkac w "centrum "miasta?...to nie jest warszawa czy inny kraków ze ceny w centrum czy sródmiesciu lol maja byc jakies duże,ludzi się duzo palęta,slychac,gwar,rozmowy,miejski zgielk...a w tym" centrum "lumpeksy i banki ...tez mi przyjemnosc

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 10:23:11

  Układy i ukladziki . Szpital jest kontrolowany przy okazji mogli by też sprawdzić zgm. mieszkań brakuje , a jak już się trafi wolne ( po zmarłym, eksmisji) to jest ono sprzedawane.

 • gość 2019-07-24 10:52:43

  Jak można było wykupić to wszyscy mieli to w d.... . Teraz się obudzili, że dziadki zostawiły w spadku wielkie g.....

 • gość i nie gość - niezalogowany 2019-07-24 10:56:27

  Do ....\"Co to za przyjemnosc mieszkac w \"centrum \"miasta?.\" Drogi gościu niezalogowany ..A kto tam będzie mieszkał ? Tam powstanie biuro . A teraz gościu niezalogowany sprawdź ile kosztuje wynajem pomieszczenia na biuro w...centrum miasta? A może to ty kupiłeś? I teraz tylko odsuwasz od siebie podejrzenia?

 • gość 2019-07-24 11:20:58

  Jak 105 tys. ma wystarczyć na remont 5-ciu mieszkań, skoro remont jednego wyceniono na 80 tys?\nJakaś wyższa matematyka...Brak słów i nut.

 • ziomuś - niezalogowany 2019-07-24 11:48:27

  Cudowny przykład tego co się dzieje w ZGM. Zamiast Mieszkanie Plus jest Mieszkanie dla Swoich...

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 11:57:00

  100 tys za 45 m2 do remontu to wcale nie jest tak mało. A jeżeli cena jest atrakcyjna, to wnuk mógł sobie je kupic.
  Nie ma powodu, aby społeczeństwo fundowało mieszkania zdrowym młodym mężczyznom. Dziadkami należy sie opiekować z przyzwoitości, nie dla pozyskania mieszkania.

 • gość 2019-07-24 12:12:37

  \"Jeszcze w lutym 2019 ZGM informował, że lokal nie jest w dobrym stanie technicznym, i że na jego remont - wg szacunków spółki miejskiej - trzeba przeznaczyć aż 80 tysięcy złotych.\" i wycenia mieszkanie na 80 tys ???

 • gość 2019-07-24 12:14:39

  Nie wierzę !!!!

 • gość 2019-07-24 13:18:12

  Jak czytam te wszystkie komentarze w stylu ,,jak chce się mieszkanie to trzeba iść do banku i sobie kupić\" to krew mnie zalewa w obliczu ignorancji autorów tych pseudo - mądrości. W CELACH EDUKACYJNYCH: SZWAJCARIA 57% WSZYSTKICH MIESZKAŃ TO TE NA WYNAJEM. BANGLADESZ 4% MIESZKAŃ NA WYNAJEM RESZTA TO WŁASNOŚCIOWE. WIDZĘ ŻE NIEKTÓRYM NA TYM FORUM BLIŻEJ MENTALNIE DO AZJI POŁUDNIOWO WSCHODNIEJ A TAK CZĘSTO POWOŁUJĄ SIĘ NA EUROPĘ I WALCZĄ O POZOSTANIE W UE.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 16:03:36

  Co się u Was, w Szczecinku dzieje????? Czy w miasteczku nie ma rozumnych, operatywnych ludzi, którzy zaczną działać i dochodzić uczciwości działań miejskich???? Nie mówię, że są nieuczciwe, bo nie wiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-24 18:29:27

  Jak to na co idą pieniądze za czynsz ?! Na remonty i bieżące naprawy w budynkach a także na remonty elewacji , dachów itp ( przecież to nie są grosze ). A do tego przestańcie narzekać na wysokie czynsze bo inni którzy nie mają mieszkań komunalnych muszą wziąć kredyt i kupić mieszkanie za które dodatkowo także robi się opłaty , sumą czego też płacą co miesiąc wysokie rachunki , a im nikt remontów za darmo tez nie robi .
  Ludzie dostali kiedyś mieszkania komunalne i myślà , ze całe życie ktoś im będzie wszystko za darmo robił . Może kup sobie mieszkanie własnościowe i wtedy narzekaj jakie to masz opłaty . Bo ja na pewno mam większe za 40m 2 mieszkanie niż moi znajomi w Zgm.

 • gość 2019-07-25 13:59:55

  tym co ci8agle narzekają i mają wiedzę o naruszeniach prawa i przestepstwach uprzejmie podpowiadam, że w mieście są takie organy jak sąd , prokuratura i policja , pisanie tylko w Temacie o tym sugeruje anonimowo , że w mieście dzieją się straszne rzeczy , do dzieła więc .

 • Gość - niezalogowany 2019-07-28 16:32:37

  Sposób prosty, niech ZGM zrobi to samo co spółdzielnia sprzedać mieszkania za przysłowiową zł-kę. Te mieszkania przez lata ich wynajmowania już dawno zostały spłacone. Problem remontów sam się rozwiąże , ale nie rozwiąże problemu pana WŁAPKO.

 • gość 2019-07-31 11:01:09

  ludzie gsdaja a cwaniacy w sp zoo robia swoje dalej kolesiostwo rodzinne interesy jednym slowem koniec swiata hahahaha

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"