:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C umiarkowane opady deszczu

Mikołajkowa akcja charytatywna dla Tomka

charytatywnie, Mikołajkowa akcja charytatywna Tomka - zdjęcie, fotografia

Choroba nie wybiera. Konieczność nierównej walki z przeciwnościami losu może się przytrafić każdemu. Wie o tym doskonale młody mieszkaniec Szczecinka – Tomek Możuch, który choruje na stwardnienie rozsiane. Szansą dla Tomka jest rehabilitacja przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Jego zakup to koszt kilkunastu tysięcy zł. Osoby bliskie Tomkowi postanowiły działać i zebrać potrzebną sumę. W najbliższą sobotę (3 grudnia) organizują bogatą w przeróżne mikołajkowe atrakcje akcję charytatywną. Przyłączyć może się każdy!

- To był impuls, że trzeba coś zrobić – mówi „Tematowi” Iza Reszke, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, którego organizacji podjęło się Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych. – Tomek od pewnego czasu poddawany był terapii u państwa Małgorzaty i Jakuba Tulwińskich. Bardzo pomogło mu urządzenie, które stymulowało komórki nerwowe. Postępy były rewelacyjne. Tomek powoli o własnych siłach zaczął podnosić się z wózka inwalidzkiego. Ponieważ terapeuci będą musieli niedługo wyjechać, dostęp do przynoszącej efekty rehabilitacji będzie wkrótce utrudniony. Pomyśleliśmy, żeby może podobne urządzenie, które tak bardzo do tej pory pomogło Tomkowi, zakupić. Chodziło po prostu o to, by nie stracić tego, co już udało się w walce z chorobą wygrać.

Jak wyjawiła nasza rozmówczyni, do pomocy Tomkowi przyłączyło się mnóstwo życzliwych osób. To sprawiło, że podczas sobotniej akcji każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. A co przygotowali organizatorzy? Odbędzie się m.in. turniej piłkarski dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy, będzie też można zobaczyć występy małych tancerzy z KTT Aida. Dla publiczności zaśpiewają wokalistki ze studia wokalnego Krzysztofa Leśniewskiego. Odbędzie się również pokaz mistrzyni jo-jo. Oprócz tego mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: wspólne zdjęcie z Mikołajem, kącik plastyczny, łakocie, słodkie wypieki i napoje. Ponadto odbywać się będą liczne licytacje, m.in. kursu języka angielskiego, szkolenia psa, upominków od zespołu Materia, a także wielu innych atrakcyjnych przedmiotów. 

Wspólna zabawa na rzecz Tomka odbędzie się w hali sportowej ZS im. Jana III Sobieskiego. Początek zabawy już o godz. 10.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają. 


Mikołajkowa akcja charytatywna dla Tomka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com