:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Mikołajkowy Dzień Wolontariusza

     Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół nr 1 im. KEN świętował dziś (06.12.) Światowy Dzień Wolontariusza, który postanowiono połączyć z Mikołajkami - informuje Natalia Warzyńska, koordynator Szkolnego Klubu Wolontariusza.

Już od wczoraj trwały prace nad przystrojeniem korytarzy. Można było obejrzeć na nich zdjęcia z akcji, zapoznając się z całą działalnością wolontariatu w szkole. Przez kilka lat nagromadziło się ich całkiem sporo.

     Na długiej przerwie odwiedził szkołę Mikołaj i pomógł przeprowadzić "kotowanie" dla grupy nowych wolontariuszy. Zadania były łatwe i przyjemne. Pierwsze z nich polegało na odtańczeniu piosenki "Gangnam Style", drugie natomiast na odśpiewaniu nieoficjalnego hymnu naszych wolontariuszy: "Bo jak nie my, to kto?".

     Całość podsumowana została podczas spotkania przy kawie i cieście, gdzie zaprezentowano krótki filmik promujący działania wolontariatu na przestrzeni lat. Doceniono również wolontariuszy, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły i społeczności lokalnej. Była okazja do wymiany uwag, doświadczeń oraz pomysłów na dalsze przedsięwzięcia. 

     Klub Wolontariusza działa bardzo prężnie i ciągle się rozwija, co napawa dumą i radością, że uczy się tutaj młodzież o wielkich sercach. Jak powiedział Klemens Hofbauer: "Nikt z nas nie jest tak biedny, żeby nie mógł czymś podzielić się z drugim".

Mikołajkowy Dzień Wolontariusza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com