:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  21°C rozproszone chmury

Milion na pomoc wychowankom opieki zastępczej

Milion na pomoc wychowankom opieki zastępczej

16 wychowanków, którzy będą już mieli opuszczać opiekę zastępczą, znajdzie wsparcie które zapewni Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - informuje Starostwo Powiatowe w Szczecinku, które właśnie aplikuje o pozyskanie na to środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Działania 7.6.

Parafowanie kolejnego wniosku, przez goszczącą w Szczecinku Agnieszkę Lisicką z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie odbyło się w piątek, 11.08.  Pula środków, które potrzebne są na to zadanie to ponad milion złotych.

Chcemy stworzyć dwie kawalerki w Zakładzie Obsługi Nieruchomości i jedno, dwupokojowe mieszkanie dla dorosłych wychowanków w internacie Zespołu Szkół Technicznych – mówi Małgorzata Kubiak - Horniatko, dyrektor PCPR. - Przez trzy lata wsparciem zostanie objętych 16 wychowanków. Od 15 roku życia będziemy ich modelować, prowadzić i uczyć jak należy funkcjonować po opuszczeniu rodziny zastępczej czy placówki opiekuńczo – wychowawczej.

Warto podkreślić, że w ramach tego samego działania od stycznia funkcjonuje projekt Akademia Rodziny, którego ideą jest wzmacnianie rodzin i wspieranie ich w zakresie opiekuńczym na tyle, aby mogły one wychowywać własne dzieci. W jego ramach funkcjonują szkoły dla rodziców, dziadków, partnerów/małżonków oraz warsztaty finansowe dla usamodzielnianej młodzieży. Projekt zakłada także pomoc terapeuty  rodzinnego, prawnika, psychologa, mediatora oraz pedagoga.

 

Na zdjęciu: dyrektor PCPR w Wałczu Bożena Terefenko, dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzata Kubiak-Horniatko oraz Agnieszka Lisicka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.
źródło / foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


opieka zastępcza pomoc - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się