:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Milion na pomoc wychowankom opieki zastępczej

Milion na pomoc wychowankom opieki zastępczej

16 wychowanków, którzy będą już mieli opuszczać opiekę zastępczą, znajdzie wsparcie które zapewni Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie - informuje Starostwo Powiatowe w Szczecinku, które właśnie aplikuje o pozyskanie na to środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Działania 7.6.

Parafowanie kolejnego wniosku, przez goszczącą w Szczecinku Agnieszkę Lisicką z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie odbyło się w piątek, 11.08.  Pula środków, które potrzebne są na to zadanie to ponad milion złotych.

Chcemy stworzyć dwie kawalerki w Zakładzie Obsługi Nieruchomości i jedno, dwupokojowe mieszkanie dla dorosłych wychowanków w internacie Zespołu Szkół Technicznych – mówi Małgorzata Kubiak - Horniatko, dyrektor PCPR. - Przez trzy lata wsparciem zostanie objętych 16 wychowanków. Od 15 roku życia będziemy ich modelować, prowadzić i uczyć jak należy funkcjonować po opuszczeniu rodziny zastępczej czy placówki opiekuńczo – wychowawczej.

Warto podkreślić, że w ramach tego samego działania od stycznia funkcjonuje projekt Akademia Rodziny, którego ideą jest wzmacnianie rodzin i wspieranie ich w zakresie opiekuńczym na tyle, aby mogły one wychowywać własne dzieci. W jego ramach funkcjonują szkoły dla rodziców, dziadków, partnerów/małżonków oraz warsztaty finansowe dla usamodzielnianej młodzieży. Projekt zakłada także pomoc terapeuty  rodzinnego, prawnika, psychologa, mediatora oraz pedagoga.

 

Na zdjęciu: dyrektor PCPR w Wałczu Bożena Terefenko, dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzata Kubiak-Horniatko oraz Agnieszka Lisicka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie.
źródło / foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


opieka zastępcza pomoc - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com