:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
temat.net: archiwum, Minister nadzieję Obwodnica - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 3
 • Fotka nr 1 z 3
 • Fotka nr 2 z 3
Temat Szczecinecki 10/11/2010 18:18

Dzisiaj w Zachodniopomorskiem przebywał Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk. Początkowo program przewidywał wizytę w Szczecinie oraz w Koszalinie. Jadąc stolicy województwa do Koszalina minister zatrzymał się jednak w Szczecinku.
 - Gdy przyszedł termin wizyty, zapytałem dyrektora, gdzie najlepiej układa się współpraca z lokalnymi samorządami. Bez wahania powiedział, że w Szczecinku, dlatego dzisiaj jestem tutaj  – powiedział min. Grabarczyk.
 Jego wizyta zakończyła się konferencją prasową w ratuszu, z udziałem burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i starosty Krzysztofa Lisa. Zdaniem ministra, przykładem dobrej współpracy pomiędzy lokalnymi samorządami a DDKiA jest wspólne finansowanie budowy dwóch rond na przebiegającej przez nasze miasto krajowej „jedenastce”. Minister miał na myśli budowę ronda przy skrzyżowaniu ul. Słowiańskiej z ul. Armii Krajowej, oraz budowę podwójnego ronda przy Narutowicza – Koszalińskiej- Kołobrzeskiej.
   Jednak najważniejszym tematem konferencji prasowej była sprawa budowy obwodnicy miasta w ciągu DK11. Na razie obwodnica jest w fazie projektowej, a w tych dniach zakończona zostanie pierwsza faza projektu dotycząca raportu środowiskowego. Tego rodzaju opracowanie wykonuje się w tych inwestycjach, które mogą wyrządzić szkodę w przyrodzie.
 - Raport przez działał GDDKiA zostanie przekazany w najbliższy w piątek do centrali w Warszawie i tam w ciągu dwóch tygodni  złożony w  w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska - mówił min. Grabarczyk. - Mam nadzieję, że raport nie będzie wymagał poprawek i na początku przyszłego roku będzie już decyzja środowiskowa. Po jej uprawomocnieniu zostaną dokończone prace projektowe i złożony wniosek na zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Mam nadzieję, że na przełomie 2011 - 2012 zostanie rozpatrzony.
  Zdaniem ministra, jeśli wszystkie decyzje zostaną pozytywnie rozpatrzone, to jest szansa, że prace przy jej budowie będą mogły się rozpocząć po 2012 roku. Na razie niczego nie można powiedzieć o kosztach budowy. Wiadomo, że mają sięgać setek milionów zł. Koszt całej inwestycji będzie znany dopiero po przeprowadzeniu przetargów i wyłonieniu wykonawcy. Dziś wiadomo jedynie, że podwójna jezdnia obwodnicy rozciągać się ma od Węzła Północ, na wysokości dawnej strzelnicy wojskowej przy szosie koszalińskiej, aż do Węzła Południe na wysokości Turowa. W sumie obwodnica liczyć ma ok. 14 km długości.
 O jej dokładnym przebiegu, węzłach komunikacyjnych napiszemy w kolejnym wydaniu papierowym TS.  (jg)Reklama

Minister ma nadzieję. Obwodnica po 2012 roku? komentarze opinie

 • :DD - niezalogowany 2010-11-12 18:03:56

  jest możliwość dzięki dotacjom unijnym. Bez nich również ulice w mieście nie byłyby remontowane.

 • nemo - niezalogowany 2010-11-12 01:26:59

  Nie twierdzę,że wraz z nastaniem 2013 roku rozpoczną się prace nad S11 na jej całej długości i że cała powstanie w ciągu 2 lat. Jedynie liczę, że nasza obwodnica powstanie przed 2015 rokiem - to będzie sukces. Obecnie oddane do użytku jest 15 km S11 z Poznania do Kórnika oraz fragment obwodnicy Ostrowa. Obecnie prace trwają nad dalszym odcinkiem obwodnicy Ostrowa oraz obwodnica Poznania (planowana data oddania tuż przed Euro-ze względu na unieważnienie decyzji środowiskowej prawdopodobnie nie zdążą) - te powstaną w ciągu 2-3 lat. W wielkopolsce większość S11 ma opracowane studium techniczno-ekonomiczne oraz kilka odcinków jest na etapie "inwestycji w przygotowaniu" (chodzi o obwodnice większych miast). Na stronie GDDKiA Oddziału w Szczecinie można się dowiedzieć, że jest opracowywany raport Oddziaływania na Środowisko odcinka S11 w zachodniopomorskim. Kiedy S11 powstanie to nie wie nikt. Jej realizacja jest przewidziana po 2013, niewiadomo ile zajmie czasu GDDKiA jej budowa. I oby pieniądze były, bo cięcie budżetu zniweczy plany budowy.

 • Kasandra - niezalogowany 2010-11-11 17:59:49

  Bo przecież kiedyś powstać musi, a nie zaplanowano jej wcześniej. Miniester powinien powiedzieć, że to bedzie za jego kadencji i trudno mu o tym mówić. I ma nadzieję, że po rządach Tuska znajdzie się jeszcze na nią trochę grosza. Bo to, że będzie jeszcze jakaś kasa na inwestycje nie jest już takie pewne. Wg niektórych ekonomistów niechybnie czeka nas los Grecji. Mnie bardziej ciekawi co się dzieje przy rondzie na skrzyżowaniu Armii Krajowej i dzisiejszej obwodnicy. Od dwóch tygodni mało się tam dzieje. Prace zostały spowolnione. Czy coś o tym wiadomo?

 • ###chłop z pomorza - niezalogowany 2010-11-11 15:00:23

  Na ten ruch na słowiańskiej patrzeć nie mogę.

 • ZSZ - niezalogowany 2010-11-11 14:22:57

  Piszesz mądrze ale nie zgodzę się co do paru zdań zawartych w komentarzach. Pomimo, że S11 nie została włączona do programu budowy dróg na lata 2008-2012 absolutnie nie oznacza, że pod koniec 2012 - na początku 2013 budowa całej trasy ruszy z kopyta. Z tego co wiem prawie większa część 11 (nie mówię tutaj o odcinku w naszym województwie) nie ma nawet wszczętych działań do uzyskania decyzji środowiskowej więc budowa któregokolwiek odcinka tej drogi przed 2015 można uznać za sukces zwłaszcza, że jest to bardzo potrzebna inwestycja w naszym regionie. cdn

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2010-11-11 12:13:18

  ś. p. poseł T. Goliński - z całym szacunkiem, ale "zabiegał" o to przez 15 lat i nic więcej w tym kierunku nie zrobił.

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2010-11-11 12:11:08

  Zaczniesz myśleć?. A niby kto dał kasę na budowę tych rond: GDDKiA, miasto i starostwo, więc po co piszesz głupoty, że to nie zasługa rządzących miastem.

 • antek - niezalogowany 2010-11-11 10:48:42

  dawać tu swoją żółć i narzekania

 • nemo - niezalogowany 2010-11-11 02:52:42

  Co do współpracy miasta z GDDKiA, to remonty dróg krajowych leżą w obowiązkach GDDKiA. A to że teraz mamy nasilenie remontów to złożenie kilku czynników, w tym również zbliżających się wyborów samorządowych. Należy pokazać mieszkańcom że w końcu coś robimy:) To, że w mieście powstają nowe ronda to nie zasługa rządzących miastem. Jeśli ktoś przemierza DK11 w kierunku Poznania to widzi, że w ciągu ostatnich kilku lat w wielu miejscach poprawiono bezpieczeństwo ruchu drogowego poprzez modernizację skrzyżowań, licznych wysepek zwalniających ruch ect. To samo mamy teraz na terenie miasta - budowa nowych rond w ramach Programu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, a nie owocnej współpracy.

 • nemo - niezalogowany 2010-11-11 02:52:06

  Droga krajowa (a właściwie droga ekspresowa S11) nie została ujęta w Planie Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Tak więc zgodnie z tym planem prace nad S11 ruszą po 2013 roku. Obecnie jedynie wybrane odcinki są budowane (obwodnice Poznania, Ostrowa Wlkp i Kępna). A jeśli budowa ruszy po 2012 roku, to należy się spodziewać jej ukończenia około 2015 roku. I należy pamiętać, że obwodnicę miasta zabiegał ś. p. poseł T. Goliński. Tak więc budowa przyszłej obwodnicy to nie tylko zasługa rządzących miastem. I oby powstała, bo ostatnie informacje z Warszawy mówią o cięciach w wydatkach na drogi w związku z kryzem i ograniczaniem deficytu budżetowego. I aby nie było sytuacji, że za rok słowa p. ministra okażą się jedynie hasłem wyborczym i wspomnieniem wielkich planów budowy dróg.

 • nemo - niezalogowany 2010-11-11 02:50:51

  Normalna wizyta przedstawiciela ekipy rządzącej w ramach kampanii przedwyborczej. W końcu należy się pokazać w towarzystwie notabli z Warszawy. Szkoda, że w towarzystwie ministra, który uchodzi za najgorszego w rządzie D. Tuska. Wizyta p. ministra nic nie wniosła w kwestii przyszłej obwodnicy miasta. To co zostało powiedziane podczas konferencji w Urzędzie Miasta, jest wiadome od przeszło czterech lat.

 • jodyna53 - niezalogowany 2010-11-11 00:03:54

  Szkoda,że Pan Minister nie pokazał swojej małżonki.Dużo o niej słyszałem.Nasi włodarze widać są bardzo skrępowani.

 • nick_mrb - niezalogowany 2010-11-10 23:49:00

  wysłannicy piekieł ;-)

 • internista - niezalogowany 2010-11-10 20:31:19

  to oczywista konsekwencja wygranej PO!!!!!! do tego dojdzie zobaczycie już robią przymiarki....

 • :DD - niezalogowany 2010-11-10 20:22:14

  że pan minister zupełnie nie przyjechał w związku z wyborami :D

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"