:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

MKP przed Pucharem z osłabieniami i wzmocnieniami

W sobotę na Stadionie Miejskim o godzinie 16:00, Miejski Klub Piłkarski Szczecinek rozegra mecz rundy wstępnej z drugoligowymi Błękitnymi Stargard. Niestety, kilku podstawowych zawodników ze Szczecinka nie będzie mogło w tym ważnym spotkaniu zagrać.

Od kilku tygodni wiadome było, że w meczu Pucharu Polski PZPN, nie zagrają podstawowi piłkarze MKP. Mowa o Łukaszu Jurjewiczu i Bartłomieju Woźniaku, którzy muszą pauzować za nadmiar żółtych kartek. Natomiast urazów doznało dwóch kolejnych niezwykle ważnych piłkarzy: Piotr Kusiak nabawił się urazu w ostatnim meczu poprzedniego sezonu z Osadnikiem Myślibórz, natomiast Mateusz Malczyk w środę na treningu uszkodził więzadła w stawie skokowym. Obu graczy nie zagra nawet przez kilka tygodni.

Pojawiają się z szeregów MKP także i te lepsze informacje. Klub wzmocniło trzech nowych piłkarzy: obrońcy, 21-letni Kaito Hayashi z Japonii (pisaliśmy o nim tutaj: https://szczecinek.com/artykul/kaito-hayashi-z-japonii/259730), 19-letni Mateusz Winnicki z Akademii Piłkarskiej Sczecinek, a także jego rówieśnik, pomocnik Cezary Palus, do niedawna zawodnik Bałtyku Koszalin, a niegdyś Akademii ze Szczecinka. Wszyscy nowi gracze zostali zgłoszeni na mecz pucharowy niemalże w ostatniej chwili. W składzie znalazł się również Patryk Fiedorowicz z AP. Możliwość gry z Błękitnymi mieli wszyscy juniorzy Akademii z poprzedniego sezonu (rocznik 1998), ale w większości nie skorzystali z tego przywileju. Jako obrońca na liście piłkarzy powołanych na mecz, możemy jeszcze zobaczyć trenera, Zbigniewa Węglowskiego.

Skład MKP Szczecinek na Puchar Polski PZPN:

BRAMKARZE: Patryk Wilczyński, Mateusz Sochalski

OBROŃCY: Mateusz Gobis, Maciej Góra, Kaito Hayashi, Grzegorz Kozanko, Zbigniew Węglowski, Mateusz Winnicki

POMOCNICY: Patryk Fiedorowicz, Adam Jabłoński, Mateusz Jureczko, Cezary Palus, Kamil Schab, Miłosz Sojka, Adrian Superson

NAPASTNICY: Filip Grabowski, Marcin Kaszczyc, Daniel Szymański

 

fot. MKP Szczecinek

Opr: Patryk Witczuk

mkp szczecinek, błękitni stargard, puchar polski - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się