:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C bezchmurnie

Młodzi muzycy ze Szczecinka z kolejnymi sukcesami

Dzieci i młodzież, Młodzi muzycy Szczecinka kolejnymi sukcesami - zdjęcie, fotografia

Szczecinek to miasto utalentowanych młodych ludzi. Tym razem swoimi sukcesami mogą pochwalić się, po raz kolejny zresztą, młodzi trębacze i puzoniści.

W miniony weekend uczestniczyli w 16. Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym gry na instrumentach dętych, który odbył się w Ostrawie. Uczniowie szczecineckiej Szkoły Muzycznej zajęli czołowe miejsca w swoich kategoriach.

Wojciech Giłka i Mateusz Markiewicz z klasy puzonu Rafała Mizdalskiego zajęli ex aequo I miejsce w trzeciej grupie wiekowej. Trębacze z klasy Andrzeja Prokopowicza także wypadli rewelacyjnie. Tobiasz Warejko zajął I miejsce w pierwszej grupie wiekowej, a Dawid Kotowicz II miejsce w drugiej grupie. Uczniom podczas prezentacji konkursowych na fortepianie akompaniowała Anna Mendonca. 

- Satysfakcja jest bardzo duża – mówi nam Rafał Mizdalski. - Po raz kolejny nasi uczniowie z sukcesami zaprezentowali się na konkursie międzynarodowym. To bardzo prestiżowy, rozbudowany konkurs. Trwa aż cztery dni. Żeby móc zająć najwyższe miejsca na podium, uczniowie musieli włożyć w przygotowania naprawdę mnóstwo pracy. Ale warto w tym momencie dodać, że zaangażowani we wszystko byli również mocno nauczyciele i rodzice. Przy okazji, chciałbym też w tym momencie podziękować burmistrzowi, staroście oraz Szczecineckiemu Towarzystwu Muzycznemu, którzy wsparli nas finansowo. Wyjazd na konkurs nie byłby możliwy bez udzielonego nam wsparcia.

Już wiadomo, że młodzi puzoniści i trębacze ani myślą odpoczywać. Trwają przygotowania do kolejnych konkursów. Mówi Rafał Mizdalski: - Przed nami Konkurs Młodego Muzyka, który odbędzie się w maju w Szczecinku. Potem pojedziemy do Chełmna, a co będzie dalej, zobaczymy. Sam fakt, że chłopcy wzięli udział w międzynarodowym konkursie już o czymś świadczy, na pewno to ich dużym potencjale i możliwościach. Czas pokaże, wszystko przed nimi. Na pewno, by osiągnąć sukces, będzie potrzebne mnóstwo pracy i wytrwałości. 


Młodzi muzycy ze Szczecinka z kolejnymi sukcesami komentarze opinie

 • fire - niezalogowany 2018-04-13 17:48:35

  Tak trzymać "dmuchacze" gratulacje :-)

 • Gość - niezalogowany 2018-04-13 20:22:42

  Najlepsi jak zawsze :)

 • Gość - niezalogowany 2018-04-13 21:43:23

  Gratulacje dla najlepszych na świecie puzonistów i trębaczy :)

 • barabasz - niezalogowany 2018-04-13 22:59:16

  super chłopaki

 • Gość - niezalogowany 2018-04-14 07:48:41

  Gimnazjum nr 1 - gratuluje !!! Są tam też nasi!

 • gość 2018-04-16 14:34:25

  Szczecinek jest z was dumny!

Dodajesz jako: Zaloguj się