:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?



  19°C słabe opady deszczu

Młodzi ratownicy z SP1 także kończą rok szkolny

O takim zakończeniu roku można pomarzyć. Dzieci uczęszczające na zajęcia do Szkolnego Koła Pierwszej pomocy, które pod patronatem grupy Tadmed działa w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku, podsumowały rok zdobywania swojej wiedzy w Stacji Ratownictwa Morskiego Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa SAR w Darłówku. Wrażenia i emocje, jakie towarzyszyły wycieczce małych ratowników – nie do opisania.


Wyprawa miała miejsce 9 czerwca. Jak wyjawia nam szef Tadmedu, Tadeusz Tośko taka forma zakończenia zajęć była dla uczestników szkolnego Koła Pierwszej Pomocy prawdziwą niespodzianką. - Uczestnicy wycieczki mogli porozmawiać z ratownikami, poznać ich pracę, zapoznać się ze sprzętem i specyfiką ratownictwa morskiego, poznać różnicę miedzy ratownictwem na jeziorach i morzu, a następnie zwiedzić statek ratowniczy i na kilka chwil wczuć się w rolę kapitana lub ratownika – wyjawia nam Tadeusz Tośko, prezes OGR Tadmed. - Na zakończenie spotkania na statku ratowniczym TAJFUN młodzi ratownicy na statku ratowniczym SAR otrzymali specjalne dyplomy. 
Jak podkreślił nasz rozmówca, Tadmed jest zawsze otwarty na każde spotkanie z młodzieżą czy dorosłymi. – Dla nas to przyjemność móc pomagać i dzielić się z wiedza, którą także przekazywali nam inni – zaznacza Tadeusz Tośko. -  Idą wakacje wiele osób wyjeżdża na nad wódę. Wybraliśmy ten rodzaj ratownictwa, aby młodzież mogła poznać zasady panujące nad wodami, dowiedziała się, czego unikać, jak reagować. Podczas takich rocznych spotkań, poprzeczkę stawiamy bardzo wysoko i cel realizujemy do samego końca. Być może kiedyś któraś z tych osób w dalszym swoim życiu wybierze kierunek medyczny i to właśnie ona udzieli nam pierwszej pomocy?
Warto nadmienić, że była to już druga szkolna akcja zorganizowana przez grupę Tadmed. W  roku szkolnym 2015/2016 podobne, cykliczne spotkania z dziećmi ratownicy-wolontariusze prowadzili w Szkole Podstawowej w Mieszałkach. Wówczas zakończenie roku szkolnego odbyło się w bazie Lotniczego Pogotowia Ratowniczego w Goleniowie. 
- Już wiemy, że takie szkolne spotkania ratownicy Tadmedu będą prowadzić cyklicznie od nowego roku szkolnego w różnych szkołach – wyjawia nasz rozmówca. - Zapraszamy chętne klasy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Ochotnicza Grupa Ratownicza TADMED Szczecinek i do współpracy w tworzeniu Szkolnych Kół Pierwszej Pomocy.
 

tadmed, ratownicy, sp1 w szczecinku - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się