:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Młodzież potrafi zapobiec pożarom i się zna na pożarnictwie

Dzieci i młodzież, Młodzież potrafi zapobiec pożarom pożarnictwie - zdjęcie, fotografia

Dziś (07.04)  w siedzibie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku odbył się kolejny finał powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Tak jak w latach ubiegłych hasło przewodnie brzmiało: „Młodzież zapobiega pożarom”. Jego celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z pożarnictwem, popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 

 

W turnieju wzięła udział młodzież w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Zadaniem uczestników było wykazanie się obszerną wiedzą odnośnie m.in. przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. 

Oto laureaci:

I. Szkoła podstawowa:

1) Nela Braniewicz

2) Hubert Rudy

3) Szymon Wojtów

II. Gimnazjum:

1) Jakub Olejniczak

2) Maciej Partyka

3) Hubert Smółka

III. Szkoła ponadgimnazjalna:

1) Maciej Januszkiewicz 

2) Krystian Kwiatkowski 

3) Aleksandra Węcławska 

Nagrody najlepszym uczestnikom wręczyli Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis,  Komendant Powiatowy Straży Pożarnej Adam Serafin i Sekretarz Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Szczecinku Waldemar Żelazowski. Zwycięzcy będą teraz musieli wykazać się swoją wiedzą na szczeblu wojewódzkim.

 

info/foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Młodzież potrafi zapobiec pożarom i się zna na pożarnictwie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com