:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C całkowite zachmurzenie

Młodzież z OHP na wspólnych warsztatach z Sanepidem

Szczecinecka młodzież chce zdobywać wiedzę i podnosić swoje kwalifikacje. W ostatnich dniach młodzi ludzie uczęszczający na zajęcia do Hufca Pracy 16-9 w Szczecinku mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach współorganizowanych ze Szczecinecką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Efekt? Udział w różnego rodzaju akcjach, które odbywają się na terenie Szczecinka.

 

- Dzięki spotkaniom z panią Izabelą Jadwiżyc młodzi ludzi uczestniczą w warsztatach edukacyjno-profilaktycznych, konferencjach dotyczących problemu uzależnień, AIDS czy zasad zdrowego odżywiania – mówi nam Elżbieta Niepelt, komendant OHP w Szczecinku. – Spotkania z Izabelą Jadwiżyc młodzież zawsze odbiera z dużą uwagą. Wszyscy słuchają całego wykładu z dużym zaciekawieniem. Pani Izabela po prostu potrafi dotrzeć do naszej młodzieży, a w razie potrzeby udziela profesjonalnej pomocy. 

Jak poinformowała nas Elżbieta NIepelt, w kwietniu młodzież z OHP po raz kolejny włączyła się w obchody Światowego Dnia Zdrowia, którego hasłem przewodnim jest „Zdrowie dla wszystkich”. – Główne przesłanie kampanii to kwestia powszechnej opieki zdrowotnej zapewniającej wszystkim ludziom dostęp do świadczeń zdrowotnych bez dodatkowego obciążenia finansowego – zaznacza nasza rozmówczyni. - Najpierw jednak uczniowie wzięli udział w prelekcji prowadzonej przez Izabelę Jadwiżyc. Prowadząca zwróciła  uwagę uczniów i pracowników OHP na problem dostępności usług zdrowotnych w wysokiej jakości bez generowania dodatkowego obciążenia finansowego. Korzystając z wiedzy i materiałów pozyskanych od prelegentki, uczniowie wykonali tematyczną gazetkę ścienną. Zawarte tam informacje pozwolą wszystkim zainteresowanym zapoznać się z prawami pacjenta i usługami zdrowotnymi z jakich mogą korzystać. 

- Ostatnim etapem akcji było rozpropagowanie przez młodzież ulotek otrzymanych z sanepidu dotyczących powszechnej opieki zdrowotnej. Ulotki zostały przekazane m.in. do Urzędu Miasta w Szczecinku, aptek, przychodni lekarskich czy sklepów medycznych – dodaje Elżbieta Niepelt. 
 
Jak podkreśliła dalej komendant OHP w Szczecinku, poprzez uczestnictwo we wspomnianej akcji, młodzież miała swój udział w działaniach zmierzających do polepszenia własnego zdrowia oraz zdrowia najbliższych. Młodzież wystosowała też apel do osób zajmujących się organizacją opieki zdrowotnej o podjęcie działań zmierzających do budowy nowego, przyjaznego pacjentowi systemu, który zapewniałby dostęp do opieki każdemu, bez dyskryminacji czy stawania przed wyborem: „zdrowie czy inne potrzeby życiowe”. 
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


ohp szczecinek sanepid warszaty zajęcia młodzież usługi zdrowotne - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się