:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Mysia Wyspa z restauracją na 1200 osób

Mysia Wyspa z restauracją na 1200 osób

Jak widać, nawet niekoniecznie letnią porą Mysia Wyspa przed wojną cieszyła się powodzeniem. Zdjęcie pochodzi z lat trzydziestych ubiegłego wieku.  Zza przeszklonej galerii widać jeziorny brzeg od strony miasta. Na tutejszej scenie – muszli koncertowej gościom przygrywała orkiestra garnizonowa pod batutą kapelmajstra Martina Weilanda. Dzieci mogły skorzystać z placu zabaw, a także mini zoologu. W tamtym czasie restauracja mogła ugościć nawet 1200 osób. 


Oprócz olbrzymiego terenu pod chmurką, część miejsc znajdowała się w przestronnej sali restauracyjnej wybudowanej w 1928 roku. Po restauracji dzisiaj zostały jedynie zasypane śmieciami betonowe ściany dawnej piwniczki, w której przechowywano piwo w beczkach. 
Należy dodać, że restauracja na Mysiej cieszyła się w tamtym czasie olbrzymią popularnością. Świadczy o tym choćby to, że w sezonie pomiędzy wyspą, a przystanią znajdującą się na wysokości ul. Parkowej stale kursowały dwa wodne tramwaje. Jak wynika z ówczesnego rozkładu jazdy, statki odległość tą pokonywały zaledwie w ciągu dziesięciu minut. Cena biletów była nieporównywalnie niższa niż obecnie. 
Dzisiaj, aby się tam dostać, najlepiej wybrać się rowerem bądź samochodem. Podróż zarówno „Bayerenem” jak i „Księżną Jadwigą” trwa znacznie dłużej, ponieważ wodne tramwaje przybijają po drodze do trzech przystanków. 
W miejscu niegdysiejszej restauracji kilka lat temu wybudowano skromną budkę oznaczoną, jakże „swojsko” brzmiącym napisem - „Garage”. Tamże można, po dłuższym staniu w kolejce, kupić smażoną kiełbasę ewentualnie napoje. Z pewnością tegorocznym hitem plaży na Mysiej Wyspie zostaną dopiero co „przeflancowane”, wykonane ze sztucznego tworzywa... palmy.   (jg)
 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mysia wyspa szczecinek neustettin - komentarze opinie

 • gość 2017-08-05 17:57:33

  Ja, Ja naturlich...Po przeczytaniu artykułu mam ochotę napaść na Polskę jak w 39;)

 • gość 2017-08-06 00:02:46

  Innych atrakcji w Szczecinku nie ma? Tylko ta szczurza wyspa? Czy może taki trend poprawności politycznej w mieście?

 • Gość - niezalogowany 2017-08-06 01:48:49

  Na szczurzej wyspie jest ohydnie,mimo że jest kibel to i tak wiara chodzi srać po krzakach

 • gość 2017-08-06 08:38:23

  A czasem coś dobrze jest, czy zawsze źle ? Lepiej jak były tam krzaki i trawa po szyje tak? Zbiera mnie na spawy jak was czytam

 • gość 2017-08-06 10:29:14

  Odkąd są tam palmy jest coco jumbo:)))

 • gość 2017-08-06 22:47:15

  Bardzo dobrze że w ostatnich latach zajęto się tym zabytkiem.Jako chłopak w latach 40-tych z kolegami tam spędzaliśmy czas na zabawach.Wtedy ten obiekt nie był jeszcze zdewastowany, Ta fotografia przypomniała mi moje młode lata.Szczecinek znowu staje się pięknym miastem.

 • gość 2017-09-11 09:30:56

  Czy ktoś pamięta, a może są zdjęcia gastronomii, która mieściła się na wysepce, która jest przed obecną restauracją "Jolka"? Mieszkam w Szczecinku od 1954 roku i coś mi świta w głowie, że była tam mała knajpka. Czy nie był to '"Tajfun" ?

Dodajesz jako: Zaloguj się