:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C pochmurno z przejaśnieniami

Na dworcu trwa przebudowa. Pojawią się windy

Po latach całkowitego zastoju, kolej zaczęła inwestować w modernizację szczecineckiego dworca. Efekty wprawdzie nie są nadzwyczajne, ale kilka lat temu został wymieniony dach nad peronami, uruchomiono monitoring wizyjny, pojawiały się elementy małej architektury. Jedynie sypiący się niemal na oczach wiekowy budynek dworcowy nie może doczekać się choćby niewielkiego remontu.  

We wrześniu rozpoczęła się przebudowa przejścia podziemnego między peronami. Zupełną nowością mają być windy dla niepełnosprawnych, usytuowane na szczycie schodów przy drugim i trzecim peronie. W czwartek (1.12) na do Szczecinka trafił transport dwóch prefabrykowanych szybów windowych. Ich rozładunek przy pomocy potężnego dźwigu samojezdnego odbywał się bezpośrednio na peronach. Prefabrykowany szyb ma być przy pomocy dźwigu zamontowany w gotową obudowę szybu. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych a także obciążenia dynamiczne (od torów kolejowych), szyb został dodatkowo zabezpieczony tzw. ścianką Larsena – czyli szczelną, ścianą oporową ze stalowych profili.   

Przebudowane niemal od podstaw zostało także schody i przejście podziemne. Wykonano nowe żelbetowe ściany oraz biegi schodowe. W tej chwili posadzki i ściany wykładane są płytami z szarego granitu. Po przebudowie tunel w niczym nie będzie przypominał tego zgrzebnego, z biało-zielonych kafli, pamiętającego jeszcze początki XX wieku lub tego z ostatnich lat, wyłożonego czerwoną blachą.  

Przebudowa przejścia podziemnego wraz z montażem wind ma kosztować ok. 2,5 mln zł. Prace mają potrwać do końca tego roku. (jg) 

Na dworcu trwa przebudowa. Pojawią się windy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com