:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 12°C
powietrze B. dobre

Na działce usłyszał strzały z broni. „Prosiłem, żeby nie strzelali do moich kaczek”

Na działce usłyszał strzały z broni. „Prosiłem, żeby nie strzelali do moich kaczek”
Temat Szczecinecki 10/09/2019 08:31

Dobrej prasy myśliwi raczej nie mają. I z pewnością mają na to wpływ nie tylko głośne akcje „ekologów”, ale i przestrzeganie tzw. myśliwskiego dekalogu oraz obowiązującego prawa. O tym, że z tym bywa różnie, przekonał się ostatnio pan Artur, który dzierżawi liczącą 703 tys. mkw działkę ze stawami w Gałowie.

Zgodnie z uchwałą podjętą jeszcze w 2009 r. przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego, jest to obszar krajobrazu chronionego. Zgodnie z treścią uchwały, na całym na całym tym terenie zabrania się m.in. „zabijania dziko występujących zwierząt z wyjątkiem amatorskiego połowu ryb”.  Działka w całości położona jest na terenie Wojskowego Koła Łowieckiego „Żubr”.

- Było to w niedzielę 1 września – opowiada nam p. Artur. - Zadzwonili wędkarze, powiadamiając mnie, że na mojej działce słychać strzały z broni myśliwskiej! Udałem się na miejsce. Zastałem tam trójkę myśliwych. Pośród nich pan Krzysztof P., sekretarz koła „Żubr”.

Zwróciłem się kulturalnie do polujących w tym miejscu panów, prosząc, aby po prostu nie strzelali do moich kaczek. Wtedy pan Krzysztof P. zaczął mnie w sposób bardzo nieuprzejmy pouczać, że nie mam prawa tego żądać i że on może robić to co chce. I że w końcu i tak będzie polował. Na koniec rzucił jeszcze, żebym sobie te 8 hektarów wody... ogrodził. I tyle.

Rozumiem polowanie na dziki czy sarny, które robią rolnikom szkody na polach, choć akurat ta zwierzyna mi nie przeszkadza. Niech robią z nią to, co uważają.

Prosiłem jedynie, aby nie strzelali do kaczek. Moim zdaniem oni nie mają prawa na tym terenie polować, ponieważ jest to obszar chroniony.

Mało tego. Te dziko żyjące kaczki dokarmiam i dbam, dlatego nigdy nie pozwolę na nie polować. Podczas wakacji miałem nawet na swojej działce kilku turystów z namiotami – posprzątali po sobie. Ja o ten zakątek dbam, zarybiam i nie pozwolę, aby zostało to zniszczone. Można tam odpoczywać, a nie jeździć jak do stołówki i to ze strzelbami, aby polować sobie na kaczki.

- O tym zdarzeniu rozmawiałem już z tym panem. Wysłuchałem jego wersji. Teraz czekam na odpowiedź trzech kolegów z koła – mówi nam o sprawie Rafał Wełniński, prezes WKŁ „Żubr”. - Mają sporządzić notatkę i wtedy będę wiedział jaki jest problem. Ogólnie rzecz biorąc, z tego co wiem, ten pan prosił, aby nie polować. Kolega potwierdził tylko, że polują legalnie, bo to jest nasz obwód łowiecki. 

Problemem jest to, że  obszar ten stanowi strefę krajobrazu chronionego, a w zawiązku z tym polowanie na całym tym terenie na dzikie zwierzęta jest zabronione. 

 – Nie znam tego – przyznaje w rozmowie z nami prezes koła, dodając:

- Jeśli byłby to rezerwat, to nas dotyczą przepisy rezerwatu, czy parku narodowego i w takich przypadkach jesteśmy zobligowani do tego, aby nie polować.

Tymczasem jest teren naszego obwodu, legalnie go dzierżawimy, działając zgodnie z ustawą. 

 - Z pewnością w sprawie będę chciał rozmawiać z Małgorzatą Golińską poseł i zarazem wiceministrem ochrony środowiska – zapewnia pan Artur. 

I na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia. W polowaniu udział brało trzech myśliwych i zgodnie z Prawem Łowieckim jest to polowanie zbiorowe. W takim przypadku o mającym  się odbyć polowaniu, zarządca koła łowieckiego powinien powiadomić właścicieli lub zarządców gruntów. Tego warunku jednak nie spełnił. 

 

 

Obraz jacqueline macou z Pixabay
Reklama

myśliwi strzelanie działka kaczki prawo dekalog broń polowanie zbiorowe - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 09:13:49

  Powinni sami się wystrzelać pseudo selekcjonerzy

 • Jolka - niezalogowany 2019-09-10 09:20:57

  Bo myśliwi myślą,że im wszystko wolno,a mnie tych stworzeń przez nich mordowanych jest po prostu żal.

 • gość vs gość - niezalogowany 2019-09-10 09:22:50

  Dla niektórych myśliwych ,tych drugiego sortu ,strzelba stanowi przedłużenie penisa! Staja się bardzo ważni !!! Tylko od czasu do czasu trafiają na jakiegoś hojraka który potrafi skopać im doopy i wtedy są grzeczni! 70% z nich nie powinno w ręku trzymać fiuta nie mówiąc o strzelbie! Darzbór

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 09:25:45

  "...on może robić to co chce. I że w końcu i tak będzie polował..."
  I to tak na trzeźwo????

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 09:42:33

  To nie są myśliwi tylko mięsiaże.Bawią się dla zabawy w zabijanie kaczek.Widziałem osobiścia małe łabędzie u Pana Artura na stawach postrzelone.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 10:21:21

  Jakoś nie słychać aby wilk kogoś zagryzł!
  Za to co roku mozna przeczytać ze myśliwy niechcący zabił innego myśliwego lub przypadkowego człowieka, o zastrzelonych zwierzętach gospodarskich juz nawet nie wspominam.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 10:38:21

  Ale lubicie żreć kaczuszki?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 11:11:15

  Tacy nie powinni nazywać się myśliwym .

 • Myśliwy - niezalogowany 2019-09-10 11:18:49

  Panie Krzysiu. Znam Pana wiele lat. Zawsze byłem przekonany że jest Pan rozsądny. Trzeba było dać sobie spokój z tymi kaczka mi i nie zaogniać stosunków myśliwych ze społeczeństwem a tym bardziej z ludźmi którzy tam mieszkają. Przez takie zachowania zawsze dochodzi do eskalacji piętnowania myśliwych. Nie warto było. Trzeba było właścicielowi wytłumaczyć że ma prawo wyłączyć swoje grunty z obszaru polowań i odjechać. Darz Bór

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 12:42:11

  polowanie na kaczki przez trzech "myśliwych " nie jest polowanie zbiorowym

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 13:09:46

  Głosujcie dalej na PiS to takie sytuacje będą codziennością

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 13:14:40

  To nie byli myśliwi tylko kłusownicy

 • gość 2019-09-10 14:33:36

  WKŁ Żubr WSW.WSI i SB. Emerytury zabrane to trzeba czymś garnki zapełnić.

 • gość 2019-09-10 15:07:56

  Strzelających...ZASTRZELIĆ.

 • Marek - niezalogowany 2019-09-10 16:32:59

  Kozaki z bronią, jakby mi tak powiedział, to bym mu te strzelby na głowie połamał, a wcześniej postrzeliłbym ich w nogi żeby czuli jak to jest :) Ja bym ich tam powybijał co do jednego, bez wyjątku :)

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 17:46:43

  Ty Marek. Wiesz źe te groźby są karalne?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 20:41:56

  Tak samo można tam polować jak wędkować pytanie czy można biwakować strasząc rybki hehe trochę więcej dociekliwości dziennikarskiej
  § 3. 1. Na obszarach, o których mowa w załączniku nr 2 do uchwały, wprowadza się następujące
  zakazy:
  1) zabijania dziko występujących zwierząt, niszczenia ich nor, legowisk, innych schronień i miejsc rozro-
  du oraz tarlisk, złożonej ikry, z wyjątkiem amatorskiego połowu ryb oraz wykonywania czynności
  związanych z racjonalną gospodarką rolną, leśną, rybacką i łowiecką;

 • gość 2019-09-10 21:01:20

  Na teren prywatny w żadnym kraju wchodzić nikomu nie można prócz krajów postkomunistycznych i niektórych dziwolągów. Wejście na teren prywatny grozi sankcjami przewidzianymi przez gospodarza a wejście z bronią nawet utratę życia. Prawo jest bezwzględnie po stronie WŁAŚCICIELA GRUNTU. I co? Mają tam porządek.
  Polska ze swoim prawem.... e tam prawem, po prostu bełkotem, jest pośmiewiskiem narodów.

 • żabki - niezalogowany 2019-09-10 21:11:11

  jedynie zakazpolowania.pl może tu pomóc

 • Gość - niezalogowany 2019-09-10 22:58:17

  Temat na topie, myśliwy, polowanie straszna zbrodnia....łowiectwo było, jest i będzie.(bez znaczenia, chodzi o fakt) Czasy są takie, że jak czegoś nie wiem ,,wujek Google,, powie wszystko. Pan właściciel nie chce aby ktoś polował na jego terenie....pismo, wyłączenie z obwodu i koniec historii oraz nieporozumień...Ale jak ktoś chce rozgłosu a nie ,,dobra,, kaczuszki to idzie do gazety jaka to wielka krzywda się stała. Jesteśmy ludźmi i szanujmy się jak ludzie w każdym aspekcie, tak nie wiele trzeba, a jak wiele można. Trzeba tylko chcieć. Pozdrawiam obie strony konfliktu

 • gość 2019-09-11 09:23:01

  Ciekawe co jedliście wczoraj na obiad - schabowego? karkówkę? która na drzewie wyrosła a może przyjechała z Chin. Póki co zwierzyna w stanie wolnym jest własnością państwa a nie jakiegoś pana i tylko myśliwi są uprawnieni do jej pozyskiwania. Czym się różni myśliwy od wędkarza?.

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:30:54

  Jedno zasadnicze pytanie mozna tam łowić ryby.?

 • Gość - niezalogowany 2019-09-11 09:46:48

  A ktoś w innym artykule pytał : "Dlaczego coraz mniej kaczek widać na jeziorze? "....

 • gość 2019-09-11 14:56:07

  Większość piszących tu nie zna prawa a wypowiada się jak zajebiści znawcy, to raz, dwa jakoś nie widać tych wszystkich obrońców kaczek jak są jakieś zanieczyszczenia wód, które te same kaczki mogą zabić.No ale to już nie jest takie widowiskowe tak jak zjebać myśliwych w necie !!!!

 • lol - niezalogowany 2019-09-11 21:00:03

  Na kaczuszki to nie ale dziki i sarenki tak ???? Ciekawe ile od tego koła bierze za szkody ?? Obszar chroniony twierdzą .. to jak może prowadzić tam jakimkolwiek gospodarkę wsadzać tam ludków w namiotach i na tym zarabiać ??? ( ciekawe czy skabówce się też z tego pożalił ) Nie zajmuje tu stanowiska żadnej ze stron ale autor tego pseudo artykułu szuka taniej sensacji a żeby choć trochę poczytać i pisać jak jest to wrzuca cześć paragrafu bez końcówki która przeczy całej treści to samo z polowaniem zbiorowym ... jest takie coś jak wyszukiwarka w internecie kilka sekund i się ten pseudo dziennikarz dowie jaki bzdury pisze .... mam tylko nadzieje ze równie dzielnie jak napisał ten artykuł napisze sprostowanie

 • gość 2019-09-12 09:36:57

  Nad czym ta dyskusja jest właściciel i nie życzy sobie obecności myśliwych na swoim terenie to należy to uszanować , a nie dyskutować !!!

 • gość 2019-09-12 11:54:14

  Jeżeli nie życzy sobie obecności myśliwych na swoim terenie to niech wystąpi do Wojewody i wyłączy teren z obwodu łowieckiego. Myśliwi nie wejdą na jego teren a Koło nie zapłaci dzierżawy.

 • gość 2019-09-12 15:37:10

  Mam nadzieję, że peło sprywatyzuje lasy i skończą się takie historie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"