:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 10°C
powietrze Dobre

Na konwencji Małgorzaty Golińskiej o wartościach i eutanazji: Przetrwamy, kiedy będziemy wspierać rodzinę

Temat Szczecinecki 10/10/2019 09:49

To ostatnie dni kampanii wyborczej. Swoją konwencję na cztery dni przed wyborami zorganizowała także Małgorzata Golińska, która startuje do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości. W środę, 9.10 wieczorem w Centrum Konferencyjnym Zamek spotkali się sympatycy obecnej wiceminister środowiska. W wydarzeniu wzięli również udział m.in. wiceminister środowiska Sławomir Mazurek oraz starosta szczecinecki Krzysztof Lis, którzy udzielili Małgorzacie Golińskiej swojego poparcia. 

Tego, by obecna kandydatka PiS ze Szczecinka nadal była przedstawicielem regionu, życzył Małgorzacie Golińskiej Krzysztof Lis:

W mojej opinii jest tytanem pracy, kompetentna, konsekwentna życzliwa, pozytywnie nastawiona do ludzi i skromna. Mottem jej pracy była współpraca i współdziałanie

- mówił.

Starosta przypomniał, że we współpracy samorządu z posłanką, a potem z wiceminister środowiska, nie liczyła sie przynależność partyjna. 

Oboje wiemy, ile ta współpraca, kiedy w powiecie funkcjonowała koalicja PS - PO, ją kosztowała. Na przykład, kiedy była możliwość zdobycia dużych pieniędzy na rozbudowę szpitala, pani poseł sporo się zebrało za to, że wspiera taką, a nie inną opcję. Ale ona powiedziała wtedy, że nie wspiera żadnej “opcji”, tylko społeczność lokalną. Oczywiście nasza współpraca miała też podobne miejsce w innych obszarach

- dodał Krzysztof Lis. Pozytywne słowa w kierunku Małgorzaty Golińskiej skierował też wiceminister Sławomir Mazurek. Wiceminister wspomniał m.in. o firmach, które "nie przestrzegają przepisów" oraz o tym, że to współpraca z Małgorzatą Golińską doprowadziła do tego, że pod dowództwem Krzysztofa Kowalczyka zostały wdrożone ustawy, “które dają szansę na to, abyśmy żyli w czystej Polsce”.

Małgorzata Golińska na początku swojego wystąpienia przypomniała zmarłych Jana Szyszko i Kornela Morawieckiego. Wróciła też do czasu sprzed 4 lat, kiedy poprzednie wybory w Polsce wygrało PiS.

Ten nasz początek wcale nie był łatwy, mówiono, że łamiemy Konstytucję, demokrację, wprowadzamy zamach. Z jednej strony pojawiały się te zarzuty, z drugiej, że pracujemy za dużo. Ja sobie nie wyobrażam, żeby w służbie Polsce kończyć pracę o godz. 15.00. 

- mówiła.

W swojej naiwności, kiedy słyszałam te ataki, mówiłam, że wierzę, iż wszyscy chcemy Polski wolnej, suwerennej, rozwijającej się. Dzisiaj po 4 latach obserwowania tego, co się działo w parlamencie, na korytarzach, czego media nie transmitowały, po atakach fizycznych i słownych, gdzie przekaz był zmanipulowany, słowa zakłamane… Kiedy sobie to przypominam, to wiem, że nie jest tak, że wszyscy chcą silnej i wolnej Polski. Ale żeby było, tak jak było. Abyśmy byli narodem zaściankowym, na którym można robić interesy, ale który nie powinien za wysoko tej swojej głowy podnosić

- podkreśliła kandydatka.

Małgorzata Golińska nawiązała też do słów swojego kontrkandydata z Koalicji Obywatelskiej. Jerzy Hardie-Douglas, bo o nim mowa, powiedział niedawno, że popiera małżeństwa homoseksualne, adopcję dzieci przez takie pary oraz “ograniczoną eutanazję”.

Albo wybierzemy Polskę, gdzie broni się kogoś tylko dlatego, że ma taki, a nie inny szyld partyjny, albo Polskę sprawiedliwą, która dostrzega, że jej przyszłością jest rodzina. Rodzina w tym podstawowym znaczeniu: rodziców - mamy i taty, a nie - rodzica nr 1 i 2. Mamy i taty! Albo wybierzemy Polskę, która szanuje życie, wspiera szpitale i karetki, a nie Polskę, która się zastanawia, czy eutanazja mogłaby być w Polsce dopuszczona 

- podkreśliła kandydatka. I dodała:

- Jako naród przetrwaliśmy, bo mieliśmy wartości takie, jak Bóg, honor ojczyzna. Przetrwaliśmy, bo te wartości przetrwały w polskich rodzinach.

Jako naród przetrwamy tylko wtedy, kiedy będziemy wspierać rodzinę

zaakcentowała Małgorzata Golińska.

Reklama

szczecinek małgorzata golińska wybory konwencja prawo i sprawiedliwość - komentarze opinie

 • gość 2019-10-10 10:43:12

  jeden problem - za PO i PiS są takie same biurokracja i podatki a socjalem spowodowaliście inflację. Nie zgadzam się też z tym by pensja minimalna rosła o 15% gdy PKB w przyszłym roku ma rosnąc o około 3%. OK niech rośnie szybciej ale nie o taką różnicę.

 • gość 2019-10-10 10:45:14

  cytat"Ten nasz początek wcale nie był łatwy, mówiono, że łamiemy Konstytucję, demokrację, wprowadzamy zamach."Przeciez to prawda.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 10:52:14

  Brawo Pani Małgorzato !!! Ma Pani mój głos i mojej rodziny. Polskiej rodziny - matki i ojca !!!

 • gość 2019-10-10 11:29:16

  Rodzinie nie trzeba POMAGAĆ.
  Rodzinie - wystarczy NIE PRZESZKADZAĆ!!!
  To mądrość NAJCENNIEJSZA.

 • gość 2019-10-10 11:35:56

  Na widowni widzę... klaszcze emeryt Wojska Polskiego. Klaszcz Panie P. Klaszcz pisowi! U Kaczyńskiego w szufladzie leży ustawa o obniżeniu emerytur wojskowych tych ludzi, co byli jak Pan - w Ludowym Wojsku Polskim.
  Niech pis prędzej to załatwi, może Pan - tysiące innych oślepionych ich ideologią, jak 10 dnia miesiąca zobaczą pusty portfel, puste konto, to może zrozumieją jakim barbarzyństwem jest PiS.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 11:49:50

  JEST PANI BARDZO DOBRYM CZŁOWIEKIEM, KTÓRY CHCE DOBRZE DLA POLSKI I POLAKÓW NIE TYLKO DLA SZCZECINKA. ALE JAK PANI WIDZI JEST PANI W KLATCE Z LWAMI KTÓRZY NIE MAJĄ SKRUPUŁÓW ŻEBY PANIĄ ZEJŚĆ. TRZYMAMY KCIUKI ZA POWODZENIE I ŻYCZYMY SIŁY W TEJ WALCE NIE RÓWNEJ Z TĄ TOTALNĄ GŁUPOTĄ.

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 12:20:25

  Bardzo udana konwencja! Ma Pani mój glos!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 12:36:37

  Jeżeli będę ciezko i nieuleczalnie chora, chcę mieć możliwość wyboru dla siebie eutanazji zamiast długiego cierpienia.
  Jest to moje życie, moje prawo do decydowania o nim. Nie życzę sobie, aby w takiej sytuacji o tym czy mam dalej bezsensownie cierpieć decydowała Golinska lub ktokolwiek inny.
  Nie rozumiem dlaczego ta kobieta przyPiSuje sobie prawo do decyzji dotyczących mojej osoby.

 • gość 2019-10-10 12:38:26

  same leśne dziadki, większość jeszcze z PZPR, brawo PiS, komuno wróć!

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 14:15:50

  Dziadki to siedziały na konwencji Łysego

 • gość 2019-10-10 14:39:52

  12:36
  Kto Ci broni otruć się, udusić - czy jak tam sobie wolisz. Decydować o sobie możesz, ale patrząc na to, gdzie eutanazja już hula od jakiegoś czasu... nie zawsze możesz zdecydować o sobie.

  https://www.rp.pl/Medycyna-i-zdrowie/190919835-Sad-orzekl-ze-eutanazja-bez-zgody-byla-w-interesie-pacjentki.html

  także jak chcesz, to się utop. nikt ci nie broni

 • gość 2019-10-10 14:55:41

  Ooooo ubeki z wsi się odezwały. Straszą odebraniem emerytur, bo już biednym sprzątaczkom z SB odebrali. Ciekawe tylko jakim cudem zwykła sprzątaczka miała tak wysoką emeryturę, że kwalifikowała sie do odebrania? Co jest, krew z podłogi ścierała czy zęby "pacjentów" zbierała?

 • Wyborca - niezalogowany 2019-10-10 15:28:54

  Konwencja bez wyrazu mdła tak jak 4 lata Pani Poseł ..... i powtarzane slogany stworzone przez jedynego Pana z Nowogrodzkiej. Miałem nadzieje ze jako Kandydatka z mojego regionu zaproponuje coś od Siebie coś dla Mieszkańców naszego powiatu No nic głosy mojego Nie zdobyła .......

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 15:43:24

  Nic o miescie i regionie, same powtarzane jak mantra przekazy partyjne.

 • gość 2019-10-10 17:33:29

  konkretne efekty po czteroletniej pracy ? żadne ... ewentualnie wstydliwie ukrywane polecenie odstrzału dzików, w tym prośnych loch ? golińska , w necie łatwo można znaleźć pismo przez ciebie podpisane - nakaz odstrzału dzików ( ze szczególnym uwzględnieniem loch) data na piśmie przez ciebie podpisanym też widoczna ... no, na mój głos to ty nie licz !!!

 • Gość mieszkanka - niezalogowany 2019-10-10 19:53:53

  Brawo Pani Minister, czas skończyć z tym Po - do parteru ich. Niech oddadzą to co ukradli, niech spłaca teraz zadłużony szpital. Ma Pani mój głos

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 21:16:56

  Starosta gorszy od chorągiewki.A Pani poseł co zrobiła przez 4 lata nic.Dopiero jak zbliżają się wybory koryto zagrożone to nagle zstąpiła z wysokości do.szarej masy i mamy festiwale obietnic.Zresztą przez wszystkich a po wyborach znowu znikną na 4 lata

 • Gość - niezalogowany 2019-10-10 21:30:34

  Do gościa z 12.36
  W eutanazji chodzi o to, aby chorzy mieli możliwość skrócenia swoich cierpień w sposób bezbolesny i godny, w otoczeniu bliskich jeśli chcą. By nie musieli popełniać samobójstwa w bolesny dla nich sposób. Czasem nie są w stanie tego wykonać. Twoj wpis świadczy o nieznajomości tematu i prostackim myśleniu.
  A w kwestii nadużyć- to się nazywa morderstwo i jest zabronione prawem.
  Nawet w krajach, gdzie eutanazja jest zakazana morderstwa się zdarzają, więc nie jest to argument.

 • gość 2019-10-10 22:09:04

  Jak nisko można upaść panie LIS.

 • Gośćlis - niezalogowany 2019-10-11 06:43:23

  Marek Kotschy zrezygnował ze szpitala i już jest starszym inspektorem w starostwie powiatowym w Szczecinku. Krzysztof Oleś były wójt gminy Grzmiaca jest powiatowym rzecznikiem konsumentów, jego żona w starostwie zajmuje się promocją, a córka w powiatowej komisji orzekania komisji orzekania o niepełnosprawności. Tak lis ustawia całe rodziny. Nieporozumienie Samorządowe. Jak Neumann e Tczewie

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 06:53:11

  Cieszę się, że starosta w końcu przejrzał na oczy....

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 06:54:15

  Pani Minister ma pani głos całej mojej rodziny. Życzymy powodzenia

 • Gość - niezalogowany 2019-10-11 10:26:35

  Nie potrzebuję zeby PiS mi "dawał" 500+.
  Wystarczy, aby mi tych pieniędzy nie odbierał kiedy je zarabiam!
  Poradzimy sobie bez waszych idiotycznych programów socjalnych, które i tak są finansowane przez nas samych!

 • obserwator - niezalogowany 2019-10-11 11:39:05

  Nie mam nic przeciwko PiS, Małgorzacie Golińskiej życzę powodzenia ale otoczenie jej woła o pomstę do nieba. W pierwszym rzędzie burmistrz Białego Boru - Paweł Mikołajewski, prawa ręka śp. senatora SLD Witolda Gładkowskiego. 15 lat temu kiedy Pani Małgosi nie śniło się nawet że będzie częścią polityki to on i w/w senator knuli intrygi jak uprzykrzyć życie jej nieżyjącemu ojcu. Pani Małgorzato jak Pani o tym nie pamięta to ja to Pani przypominam!!!!

 • Atka - niezalogowany 2019-10-11 19:03:43

  I czego oczekiwać od ludzi mających nienawiść w sercach? Widziałam przekaz konwencji i zastrzegam nie jestem w tym biegła ale pełne uznanie za poziom merytoryczny i oprawę - czegoś takiego Szczecinek nie widział ! Proszę nie brać na poważnie te wpisy zawistników i frustratów w tym jednej pani , mali ludzie którzy nigdy nie dojdą do połowy tego co Pani osiągnęła i zrobiła dla nas mieszkańców Szczecinka i regionu . Obecni burmistrzowie i starosta potwierdzają to że 13X trzeba wybrać przyszłość tj. Panią a przyszłość z eutanazja ludzi starych i pary homo z adoptowanymi dziećmi .

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę sklep w Mosinie

Wynajmę sklep w Mosinie 71m2 od 1.01.2010


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Praca w biurze obsługi klienta

Osoba do obsługi klientów - Szczecinek Dynamicznie rozwijająca się firma związana z turystyką dziecięcą i młodzieżową zatrudni osobę do pracy na..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


SERWIS OKIEN PCV -okres

OFERUJEMY SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"