:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C bezchmurnie

Na Kopernika zieleń popryskana silną chemią. Problem mają nie tylko alergicy

Spuchnięta twarz, kłopoty z oddychaniem, łzawiące oczy. To obrazek często spotykany u alergików nie tylko w Szczecinku. Pory roku czasem jednak nie mają znaczenia. Pod moimi oknami został wylany Roundup, herbicyd zwalczający rośliny - mówi jedna z mieszkanek bloku przy ul. Kopernika 21. - Został powylewany na trawę pod naszymi oknami. W założeniu miał pomóc w utrzymaniu porządku…

Roundup zastosowała pani, zajmująca się utrzymaniem osiedla we właściwym porządku.

 

- Miała te chwasty wyrywać, ale zamiast tego nawet nie spryskała, ale chyba powylewała ten środek! - mówi mieszkanka bloku. - Psy sąsiadów się pozatruwały, ludzie latają z nimi do weterynarza.... Jak jest sucho, to jest tragedia! Przecież to wszystko paruje.

- Właśnie wracam od lekarza. Mam większy problem, niż moi sąsiedzi, problem, bo jestem uczulona na detergenty. Walczę już drugi tydzień, nic nie pomaga. Lekarka sugeruje opuszczenie na kilka tygodni mieszkania… To się stało około 31 sierpnia. Tak to wygląda na całym naszym osiedlu od bloku 21, 19, koło placu zabaw...

Nie można u nas stosować tego środka - mówi nam Waldemar Owczarek, właściciel firmy zajmującej się na zlecenie Szczecineckiej Spółdzielni Mieszkaniowej utrzymaniem terenów na os. Kopernika. - Nic nie wiem o sprawie. Z wyjaśnieniami muszę poczekać do momentu, aż pracownica wróci ze swojego urlopu.

Mieszkanka osiedla: Dzwoniłam do kierownika tej pani w czwartek, do tej pory nie mam od niego odzewu, mimo że obiecał. Mówi, że ta pani jest na urlopie i teraz trzeba poczekać, żeby sprawę wyjaśnić. Moje okna wychodzą wprost na popryskane krzaki i trawę. Na placu zabaw bawią się dzieci… Może zacznie padać?


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


roundup kopernika zieleń chemia opryski - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 21:33:05

  Juz temat jest. Psy zdychaja prawie...Roundup jest zastosowany pod krzaczkiem. Czy jest on niedozwolony? Przeczytajcje sobie o ugorze herbicydiwym, albo sadowniczym ugorze zanim polecicie do gazety. Prawdopo dobnie zjadamy tony jablek i innych owocow po takich opryskach...

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 21:57:35

  "Środki ostrożności związane z ochroną środowiska naturalnego: Nie zanieczyszczać wód środkiem ochrony roślin lub jego opakowaniem. Nie myć aparatury w pobliżu wód powierzchniowych. Unikać zanieczyszczania wód poprzez rowy odwadniające z gospodarstw i dróg. W celu ochrony organizmów wodnych konieczne jest wyznaczenie strefy ochronnej o szerokości 1 m od zbiorników i cieków wodnych. W celu ochrony roślin oraz stawonogów niebędących celem działania środka konieczne jest wyznaczenie strefy ochronnej o szerokości 5 m od terenów nieużytkowanych rolniczo. Okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta (okres prewencji): Nie wchodzić do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy użytkowej na powierzchni roślin. Okres od ostatniego zastosowania środka do dnia zbioru rośliny uprawnej (okres karencji): Nie dotyczy Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny przeznaczone na paszę do dnia w którym zwierzęta mogą być karmione tymi roślinami (okres karencji dla pasz): Nie dotyczy Okres od ostatniego zastosowania środka na rośliny do dnia w którym można siać lub sadzić rośliny uprawiane następczo: Nie dotyczy" Drodzy czytelnicy. Powyżej fragment etykiety środka Roundup. Jasne jest że czujecie się Państwo źle niestety nie od tego produktu lecz niestety od najprawdopodobniej krono. Szukanie alternatyw nic nie da. Jasne jest że w zdecydowanej większości opis etykiety mówi - okres karencji - nue dotyczy. Oznacza to, że produkt jest przebadany i bezpieczny. Źródła Państwa złego samopoczucia proszę szukać gdzie indziej ( w domyśle wiadomo gdzie ). Pozdrawiam i życzę zdroworozsądkowości.

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 22:19:12

  To śmierdzący kronospan tak działa na ludność w zagłębiu raka!

 • Gość - niezalogowany 2017-09-13 07:39:59

  Niestety ale nie macie racji. Ta kobieta mieszka w Szczecinku tyle ile jest tu kronospan. A problemy dopiero zaczęły się po opryskach. Zmienniczka tej sprzątaczki sama mówiła że chwasty miały być wyrwane a nie zalewane roundupem czy innym środkiem. Sam Pan Owczarek stwierdził że nie wyraził na to zgody. I nie gadajcie głupot że przyczyn złego samopoczucia trzeba szukać gdzie indziej bo ta kobieta naprawdę ma problemu z oddychaniem, jedzeniem. Całe ciało w piekacych plamach a zwłaszcza szyja. Lekarz stwierdził że gardło od środka wygląda jakby wlala w siebie szklankę domestosu.

 • gość 2017-09-13 10:49:55

  Roundap jest dobry na wszystko:)) Lubię zapach Roundapa o poranku:))

 • gość 2017-09-13 14:40:54

  A skąd pewność że użyto środek ochrony roślin Roundup? Na rynku jest masa środków chwastobójczych.

 • gość 2017-09-13 20:39:14

  Babcie siedzą w domach i szukają afery ;D

 • Gość - niezalogowany 2017-09-13 20:44:34

  Może zjadła zepsutego dorsza z Lidla?

 • gość 2017-09-14 07:35:38

  A ktoś sprawdził poziom skażenia POwodowany przez lokalne tężnie? I proszę przestać wciskać kity o jakiejś butelce randapu co skaziła kilka klatek, bajerować to my a nie nas.

 • gość 2017-09-14 14:05:07

  Spryskiwanie chwastów na terenach publicznych jest zabronione. Miejska zieleń w parku nie stosuje tego rodzaju praktyk. Kto rozlicza i sprawdza jakość wykonanej pracy przez zakład świadczący usługi utrzymania zieleni na osiedlu. Jak widać pełna samowola oraz brak nadzoru i kontroli.Spryskano wiele miejsc na osiedlu a jak stwierdził właściciel firmy bez zgody na takie czynności..Za to powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje w stosunku do osób odpowiedzialnych z taki stan rzeczy.

Dodajesz jako: Zaloguj się