:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C lekkie zachmurzenie

Na których ulicach Szczecinka jest najmniej bezpiecznie?

Na których ulicach Szczecinka jest najmniej bezpiecznie?

W jakich „dzielnicach” Szczecinka mieszka się najbardziej komfortowo i bezpiecznie, a w których wręcz odwrotnie? Dość szczegółową analizę poziomu bezpieczeństwa, opartą na danych GUS oraz statystyk szczecineckiej policji, przedstawia „Lokalny Program Rewitalizacji dla Miasta Szczecinek”. Dokument najprawdopodobniej zostanie przyjęty przez radnych podczas sesji, która odbędzie się w poniedziałek, 18 grudnia.


Do przedstawienia poziomu bezpieczeństwa w różnych częściach miasta wykorzystano 4 wskaźniki: liczba popełnianych przestępstw, wykroczeń, kradzieży oraz liczba wszczętych procedur niebieskiej karty. Wszystkie wartości poddano relatywizacji odnosząc je do ustalonej dla danego wskaźnika liczby mieszkańców danej jednostki analitycznej.
Którym ulicom w szczególności zagraża przestępczość? Z analizy wynika, że pod tym względem najmniej bezpiecznie jest w rejonie ul. Bartoszewskiego, Bohaterów Warszawy, tzw. starej Koszalińskiej, Ogrodowej, Ordona, Parkowej, Powst. Wielkopolskich czy Wyścigowej. Tu na 1 tys. mieszkańców przypadło 17,5 czynów zabronionych. Kolejny rejon zagrożony przestępczością to m.in. Narutowicza, Słupska, Wodociągowa (15,45) oraz m.in. 3 Maja, Limanowskiego, Piłsudskiego czy Rzemieślnicza (12.67).
Jeśli chodzi o wykroczenia, tu zalicza się m.in.: kradzież, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym czy zakłócanie ładu i porządku społecznego. Na każdy 1000 mieszkańców Szczecinka przypada około 20 popełnionych wykroczeń, co jest wartością dwukrotnie wyższą niż w przypadku stwierdzonych przestępstw. 
Największe natężenie popełnionych wykroczeń odnotowano na obszarze centrum, czyli ul. takich jak np. Bartoszewskiego, Bohaterów Warszawy, tzw. stara Koszalińska, Ogrodowa, Ordona, Parkowa (56.9). Pozostałymi ulicami, na których natężenie popełnianych wykroczeń jest wyższe niż średnia dla miasta są ul. Koszalińska i Kołobrzeska (24,25) oraz ulice: 1 Maja, Jana Pawła II, Rzeczna, Szafera, Szkolna, Wiatraczna, Zaułek czy Zielona. (27,22).
Gdzie odnotowano najwięcej przypadków kradzieży? Najwięcej przypadków kradzieży w przeliczeniu na 1000 mieszkańców danej jednostki analitycznej odnotowano w ścisłym centrum Szczecinka. To jak poprzednio, takie ul. jak m.in.: Bartoszewskiego, Bohaterów Warszawy, tzw. stara Koszalińska, Ogrodowa, Ordona, Parkowa, Powst. Wielkopolskich czy Wyścigowa.  (26,9). Dość wysoki wskaźnik kradzieży utrzymuje się też w obszarze ulic Koszalińskiej i Kołobrzeskiej (11,8) oraz m.in. Armii Krajowej, Artyleryjskiej, Dworcowej, Łódzkiej, Matusewicz, Niecałej, Przemysłowej, Słowiańskiej czy Wiśniowej (10,8). 
A jakich częściach miasta odnotowano najwięcej wszczętych procedur niebieskiej karty w przeliczeniu na 1000 mieszkańców? I znów: zdecydowanie najwięcej procedur niebieskiej karty w przeliczeniu na 1000 mieszkańców prowadzi się wobec mieszkańców obszaru ulic Bartoszewskiego – Parkowa – Wyścigowa. Pozostałymi obszarami są Jasna, Jeziorna, Kilińskiego, Koszalińska, Kościuszki, Lelewela, Mierosławskiego, Polna i Nowa (2,64), a także ulice: j 1 Maja, Jana Pawła II, Kaszubska, Konopnickiej, Rzeczna, Szafera, Szkolna, Wiatraczna, Zaułek i Zielona (2,33).

 

foto: monitoring Straży Miejskiej


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


bezpieczeństwo ulice szczecinka dzielnice - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-12-12 23:25:01

  Bardzo to skomplikowane jakiś wykres by się przydał

 • Gość - niezalogowany 2017-12-13 07:54:52

  Limanowskiego to najgorsza patologia w szczecinku!złodzieje narkomani pijacy i prostytutki

 • Gość - niezalogowany 2017-12-13 16:26:47

  Coś mało razy polną wymienili i limanowskiego

 • Gość - niezalogowany 2017-12-14 17:42:35

  WIĘCEJ ŚWIATŁA PRZYDAŁO BY SIĘ NA TYCH ULICACH BO TE ULICE TO CIEMNE JAK W LESIE. STRACH WIECZOREM IŚĆ. PAN BURMISTRZ OBIECUJE ZMIANY W OŚWIETLENIU GDZIE JEST JUŻ I TAK WIDNO.

Dodajesz jako: Zaloguj się