:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Na mieszkania czeka 420 rodzin

Aktualności, mieszkania czeka rodzin - zdjęcie, fotografia

W ubiegłym roku ZGM-TBS w Szczecinku opracował nowe kryteria i zasady przydziału mieszkań komunalnych i socjalnych. Najważniejszą nowością było to, że o przydziale mieszkania decydują teraz punkty. Po co wprowadzono zmiany? Generalnie chodziło o to, by na liście oczekujących znajdowały się te osoby, których obecna sytuacja życiowa jest na tyle trudna, że nie mogą liczyć na swoje „m”.

Ile osób teraz oczekuje na przydział lokalu w Szczecinku? O tym, jak wygląda aktualne zapotrzebowanie na przydział mieszkania, mówią najnowsze dane zawarte w projekcie „Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem Miasta Szczecinek na lata 2017-2021”.

Według stanu na dzień 30.09 br. na przydział lokali z zasobu miasta oczekiwało łącznie 420 „gospodarstw domowych”. 260 z nich oczekuje na lokale socjalne; 25 – na lokale tymczasowe na podstawie wyroków orzekających eksmisję bez uprawnienia do lokalu socjalnego. Co istotne, obecnie dodatkowo 160 gospodarstw domowych oczekuje na lokale zamienne i docelowe. 

Jak długo czeka się w Szczecinku na mieszkanie? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji ubiegającej się o lokal osoby. Jak wielokrotnie podkreślano, w Szczecinku brakuje mieszkań. Lokali, które można rozdysponować, jest więc w ciągu roku stosunkowo niewiele. 

Najnowsze dane mówią o tym, że przez ostatni rok udało się spółce ZGM-TBS uzyskać, dzięki tzw. „ruchowi ludności”, 60 lokali. Średnioroczne rozdysponowanie lokali do ponownego zasiedlenia wyniosło 56 lokali. Pozostała część nie podległa ponownemu zasiedleniu ze względu na zmianę przeznaczenia lub konieczność wyłączenia z eksploatacji (głównie ze względu na stan techniczny). 

Rozdysponowanie wspomnianych 56 lokali w ciągu ostatniego roku przedstawia się następująco. Jeśli chodzi o lokale socjalne i pomieszczenia tymczasowe - 21, lokale zamienne – 15, lokale docelowe - 20.

 

 


Na mieszkania czeka 420 rodzin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com