:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C lekkie zachmurzenie

Na ścianach szpitala dla najmłodszych - bajkowy świat

Dzieci i młodzież, ścianach szpitala najmłodszych bajkowy świat - zdjęcie, fotografia

Korytarz Oddziału Pediatrycznego szczecineckiego szpitala stał się bardziej przyjazny dla małych pacjentów.

Maciej Kot – artysta, plastyk który sprawia, że dziecięce szpitale stają się bardziej kolorowe i przyjazne dzieciom zawitał także do Szczecinka, gdzie zmienił wizerunek Oddziału Pediatrycznego w bajkowy świat radości i uśmiechu.

To właśnie Maciej Kot znany jest z tego, że pokoje i korytarze oddziałów dziecięcych stają się kolorowe, wesołe i przyjazne  co zawsze wnosi odrobinę radości w życie chorych dzieci.

Projekt ubarwiania oddziałów dziecięcych Maciej Kot rozpoczął w 2000 roku. Przez 17 lat artysta  podarował uśmiech już wielu małym pacjentom szpitali w całej Polsce, a wymalował ich już blisko 200!

Artysta ma jeden cel - chce zmienić szpitalne pomieszczenia w krainy, w której dzieci częściej się uśmiechają. Dla tych najważniejszych pacjentów – tych najmłodszych. Stara się do każdego szpitala podchodzić indywidualnie. 

 

- Starałem się, aby oddział w szczecineckim szpitalu wyglądał prześlicznie. Do tego trzeba było optycznie powiększyć niewielkie przestrzenie, nadać efekt przejścia do bajkowej krainy, a  zarazem chciałem aby patrzenie na moje rysunki zmniejszało stres rodziców i dzieci. Pomyślałem, że przebywanie w sadzie, pozwoli zapomnieć o tym, że to szpital. I taki jest motyw przewodni. Jest więc bujna, soczysta zieleń, motyle, na dole błękit kojarzący się z jeziorami i postać Kubusia wraz z jego przyjaciółmi, dobrze znana najmłodszym - mów artysta.

Zastosowano  profesjonalna terapię barw, w której twórca się specjalizuje, a efekty stanowią integralną całość  zrealizowanego projektu.

- Do swoich prac wykorzystuję materiał hypoalergiczny bezzapachowy i co najważniejsze kolorowy, który dzieciom się bardzo podoba – mówi Maciej Kot.

Oddział Pediatrii wizerunek swój zmienił w ramach projektu „Kubusiowe szpitale” realizowanego właśnie przez plastyka Macieja Kota.

W ramach powyższej akcji „Kubusiowych szpitali” w województwie zachodnio- pomorskim  zostały  do tej pory zrealizowane następujące obiekty :  Szpital w Szczecinie, Szpital w Kamieniu Pomorskim, Szpital w Białogardzie, Szpital w Goleniowie oraz obecnie Szpital w Szczecinku.

Projekt powstaje dzięki wsparciu marki „Kubuś”

 

foto: Katarzyna Kot

Na ścianach szpitala dla najmłodszych - bajkowy świat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com