:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Na Świątki Mikołaj nie dojedzie? Chyba, że objazdem

Aktualności, Świątki Mikołaj dojedzie Chyba objazdem - zdjęcie, fotografia

Świątki są rozkopane. Inwestycja polegająca na kompleksowym remoncie ul. Staszica wzbudza jednak mnóstwo negatywnych emocji, których powód jest wyłącznie jeden: nieczynny odcinek ulicy, łączący dzielnicę z ulicą Szczecińską, czyli najkrótsza, sensowna droga do miasta. Drogi objazdowe, prowadzące ulicą Trzesiecką lub przez Jelenino i Mosinę, rezerwat Dęby Wilczkowskie, są w fatalnym stanie. Ich stan nie był zbyt zadowalający jeszcze przed remontem. Teraz, przy zwielokrotnionym ruchu, praktycznie zamieniły się w tor do jazdy off road. Mieszkańcy Świątek nie ukrywają swoich emocji i rozżalenia. Korzystają z fatalnych objazdów i naprawiają samochody, albo parkują kilometr od domu, na ul. Szczecińskiej. Ulica Staszica miała być częściowo otwarta dla ruchu już tydzień temu. 

-Rzeczywiście, nie wygląda to tak optymistycznie, jak się spodziewaliśmy - mówi Tematowi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, Włodzimierz Fil. - Proszę sobie wyobrazić, że dopiero wczoraj udało się wyciąć stare kable energetyczne. Dopiero dziś przyjechał Orange i pozwolono na usunięcie kabla… Miało to mieć miejsce tydzień temu. 

To właśnie kłopoty z kablami spowodowały, że w ubiegłym tygodniu nie można było przystąpić do ustawiania muru oporowego przy skarpie po prawej stronie. Bez tego jest niebezpiecznie.

- Żeby ułatwić mieszkańcom funkcjonowanie, około poniedziałku lub wtorku, jak już będzie podbudowa, będziemy chcieli puścić tamtędy ruch wahadłowy w godzinach od 16.30 do 8.00 - informuje Włodzimierz Fil. - Na czas prowadzenia prac, czyli w dzień, przejazd nie będzie możliwy. Wykonawca ma inne zdanie na ten temat i nie chciałby otwierać drogi wcześniej. W tej sprawie spotyka się z nim w piątek starosta.

 

Aktualizacja:

Jak się dowiadujemy, przejazd drogą będzie możliwy w przyszły piątek.

Na Świątki Mikołaj nie dojedzie? Chyba, że objazdem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com