:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Na szczecineckiej strzelnicy latały kule. Znamy wyniki

Temat Szczecinecki 16/05/2017 14:33

Młodzież coraz chętniej uczy się strzelać. Taki wniosek nasuwa się, sądząc po frekwencji podczas organizowanych różnego rodzaju zawodów strzeleckich. Tak jest na przykład na szczecineckiej strzelnicy sportowej. Jeszcze nie tak dawno w konkurencjach strzeleckich brali udział wybrańcy, a obecnie swoich sił pod okiem doświadczonych instruktorów próbuje coraz większa grupa uczniów. Nie tylko ze Szczecinka.

O tym, kto strzela najcelniej w regionie można się było przekonać we wtorek (16 maja) na Strzelnicy Sportowej przy ul. Szczecińskiej w Szczecinku. Od godzin porannych rozgrywano tu Wojewódzkie Zawody Strzeleckie „O srebrne muszkiety” 2017. Kilkudziesięciu młodych ludzi z takich miast, jak m.in.: Koszalin, Czaplinek, Złocieniec, Bobolice, Tuczno, Białogard, Polanów, Świdwin, Biały Bór, Kalisz Pomorski, no i oczywiście Szczecinek sprawdzało trafność oddanych przez siebie strzałów z karabinu sportowego.

Organizatorem zawodów było działające prężnie nad Trzesieckiem Szczecineckie Bractwo Kurkowe, sponsorami Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji. Celem zawodów, jak podkreślają organizatorzy, jest popularyzacja strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej. Adresatami zmagań są natomiast reprezentacje gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Co istotne, zawody odbyły się przy wsparciu powiatu, miasta, a także I Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Elżbiety oraz Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku. Przed rozpoczęciem turnieju i młodzieżowej rywalizacji swoje strzały postanowili oddać obecni podczas wydarzenia goście: wicestarosta Marek Kotschy i dyrektor I LO Jerzy Kania. Po oddaniu kilku strzałów honorowi strzelcy zdecydowali dali się namówić na krótką rozmowę z Tematem m.in. o tym… jak strzela się w garniturach.

Obaj, jak twierdzili, nie mieli wcześniej większego doświadczenia w tej dziedzinie sportu: - W garniturze strzela się bardzo dobrze. Gdy byłem dzieckiem, próbowałem swoich sił na strzelnicy w wesołym miasteczku – zażartował wicestarosta Marek Kotschy. – Poza tym, strzelałem też w szkole. Dawniej były to zajęcia obowiązkowe. Pamiętam jeszcze, że pan Suchowiejko prowadził przysposobienie obronne i w programie mieliśmy strzelnicę. – Ja też strzelałem, ale nie za dużo – wyjawił nam Jerzy Kania. To było w wojsku, ale była też to wówczas zupełnie inna broń.

Gościom mierzenie do celu wyszło całkiem sprawnie. Podobnie młodzieży. Najlepsi zawodnicy województwa zachodniopomorskiego wezmą udział w ogólnopolskim finale.

Wyniki:

SZKOŁY GIMNAZJALNE

KATEGORIA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT:

I - Gimnazjum Publiczne  - Bobolice – 310 p. (Bal Klaudia, Kosińska Klaudia, Rewkowska Julia)
II - Gimnazjum Przy PLO - Sz-ek – 299p. (Mitka Aleksandra, Katarzyna Obuchowicz, Izabela Tadzik)
III- Gimnazjum nr 1 – Szczecinek – 206 p. (Kondaszewska Ewelina, Chojecka Magdalena, Krawiec)

KATEGORIA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

I - Tadzik Izabela – Gimnazjum Przy PLO – Sz- k - 127 p.
II - Kosińska Klaudia –Gimnazjum Publiczne  – Bobolice – 112 p.
III - Bal Klaudia - Gimnazjum Publiczne  - Bobolice – 99 p.

KATEGORIA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW:

I - Gimnazjum Przy PLO - Szczecinek – 333 p. (Kin Leon, Michalski Michał, Kin Stanisław)
II - Gimnazjum nr 1  - Szczecinek – 234 p. (Gołubowicz Bartosz, Jarociński Maciej, Cherbetko Łukasz)
III - Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego – Trzciniec – 156 p. (Szmajda Adrian, Sałata Adrian, Markiewicz Damian)

KATEGORIA INDYWIDUALNA CHŁOPCÓW:

I - Kin Leon – Gimnazjum Przy PLO – Sz-k- 117 p.
II - Michalski Michał - Gimnazjum Przy PLO  - Sz-k – 109 p.
III - Kin Stanisław - Gimnazjum Przy PLO – Sz-k – 107p.


SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

KATEGORIA DRUŻYNOWA DZIEWCZĄT:

I - Zespół Szkół nr 1 - Sz-ek – 299 p. (Cywińska Agata, Chodakowska Joanna, Kucińska Nikola)
II - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - Złocieniec– 264 p. (Senkowska Wiktoria, Ingram Wiktoria, Kozieł Paulina)
III - I LO im. Ks. Elżbiety  - Sz-k – 260 p. (Budzyńska Maria, Szmurło Alicja, Krotkiewicz Zuzanna)

KATEGORIA INDYWIDUALNA DZIEWCZĄT:

I - Chodakowska Joanna – ZS nr 1 - Sz-ek 124 p.
II - Krotkiewicz Zuzanna – I LO im. Ks. Elżbiety - Sz-ek – 123 p.
III - Cywińska Agata – ZS nr 1 - Sz-ek – 116
 

KATEGORIA DRUŻYNOWA CHŁOPCÓW:

I - Zespół  Szkół Technicznych- Sz-ek – 373 p. (Fic Dawid, Drewnowski Oskar, Cherbetko Mateusz)
I - Zespół Szkół nr 1  - Sz-k – 317 p. (Czeszczewik Karol, Dudziak Piotr, Liniewicz Patryk)
III - Prywatne LO – Sz-k – 291 p. (Maskalaniec Adam, Szałwiński Wiktor, Brusiło Jakub)

KATEGORIA INDYWIDUALNA CHŁPCÓW:

I - Drewnowski Oskar  – ZST- Sz-ek 132 p.
II - Cherbetko Mateusz – ZST– Sz-k – 124 p.
III - Maskalaniec Adam – PLO- Sz-k – 119p.

 

Reklama

strzelanie, muszkiety, strzelnica - komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"